Prijava

Don't upset me! I'm running out of places to hide the bodies.

No Matter how big you think you are in this world, at the end of the day everybody still has to wipe their own ass.
Howard Stern

I spent most of my money one booze, drugs and women... The rest I wasted!

Any organization is like a tree full of monkeys, all on different limbs at different levels. Some monkeys are climbing up, some down. The monkeys on top look down and see a tree full of smiling faces. The monkeys on the bottom look up and see nothing but assholes.

There are two times when to keep your mouth shut: When swimming and when angry.

"Those who dance are considered insane by those who can't hear the music."
George Carlin

"If" is the biggest word, for only two letters.
Patrick Meehan

Million to one chances happen nine times out of ten.
Terry Pratchett

To be alone is the greatest freedom.
To feel alone is the lowest prison.

Scars are tattoos with better stories

Some of your best memories are told to you by others.

Your stupidity is directly proportional to the amount of people staring at you

Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch it to be sure.

Save water- shower with you girlfriend.

The difference between a smart man and a wise one is this: A smart man can work his way out of a difficulty that the wise man will not get into in the first place.

Life is truly good when you can enjoy the rain.
Allen Blanks

A guest sees more in an hour than the host in a year.
Polish proverb

"Not all who wander are lost"
J.R.R. Tolkien

I know what it is I seek, and yet I know that I cannot find it here. But I feel that such dreams cannot exist without some sort of influence, and so I live with the encouragement that if I dream it, I will find it.

Believe nothing, no matter where you read it or who has said it, not even if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
Buddha

“Do or don’t, there is no try”
Master Yoda

-Moje pravilo se sastoji u tome što uvek računam na izuzetke.- ( Likok )

-Sanjalice su karakterom jače nego takozvani realisti. Oni su manje skloni razočarenju, makar živeli više u fikcijama nego u istinama... San je druga stvarnost i najveća stvarnost, jer današnji sn, to je sutrašnja istina.- ( Dučić )

-Žene nisu nikada tako jake kao kad se naoružaju vlastitim slabostima.- ( Defo )

Mozda je bilo al ajd

Mudrosti Homera Simpsona

"Sine, kada učestvuješ u sportu, nije bitno jesi li pobedio ili izgubio, već koliko se napiješ posle svega."

"Deco, dali ste sve od sebe i gadno ste omanuli. Pouka je: nikada ne pokušavaj."

"Ja obično nisam čovek koji se moli, ali ako si negde gore, molim te, spasi me, Supermene!"

"Želim da nešto podelim sa vama – tri kratke rečenice koje će vam pomoći u životu. Prva: Je l’ možeš da me zameniš? Druga: Dobra ideja, šefe! Treća: Bilo je tako kad sam došao."

"Ja nisam loš čovek. Ja radim vredno i volim svoju decu. Zašto, onda, moram da provedem pola nedelje slušajući o tome da ću otići u pakao."

"Mardž, mnogo ćeš mi nedostajati. I to ne samo zbog seksa već i zbog pripremanja hrane."

"Mogao bih se sutra probuditi mrtav."

"Nisam u stanju da vozim. Stani malo. Ne moram da slušam sebe, ja sam pijan."

"Ne možeš stalno kriviti sebe. Okrivi sebe jednom i nastavi dalje."

"Deco, deco, neću umreti. To se samo dešava lošim ljudima."

"Nazdravimo za alkohol – uzrok i rešenje svih životnih problema."

"Ljudi mogu da nađu statistiku da dokažu bilo šta. S tim je upoznato 14 odsto ljudi."

"Ako zaista želiš da postigneš nešto u životu moraš da radiš za to. Sada tišina, počinje izvlačenje LOTO-a."

"Mardž, za laganje je potrebno dvoje: jedan da laže i drugi da ga sluša."

"Krofne. Postoji li nešto što one ne mogu da učine?"

"Prava glupost pobeđuje veštačku intaligenciju svaki put"
"Bogovi ne vole ljude koji ne rade, kad ljudi ne rade oni počinju da misle"
Terry Pratchett
"Kad imaš sve, ne vidiš ništa progledaš tek kad nemaš ništa"
Vilijam Šekspir

Deco nemojte lagati!Od laganja ce te postati sterilni!
Mr. Garison iz saut parka

Postenije je vredjati nego mrzeti

Alea iacta est (kocka je bačena)
Pomislim svaki put kad prijavljujem ispit...
Inače, ima i poučnih:
Abusus abusuum invocat, vivere tota vita discendum est
(približno - greška za sobom povlači grešku, ali čovek se uči dok je živ)!

Venite a mne omnis, ki stomako labarotis, ego vos.

Someone asked me if i wanted a frozen banana...i said no, but i want a regular banana later...so yea

Now they show you how detergents take out bloodstains, a pretty violent image there. I think if you've got a T-shirt with a bloodstain all over it, maybe laundry isn't your biggest problem. Maybe you should get rid of the body before you do the wash.

Petog dana, opet zahvaljujuci ovci, tajna zivota malog princa bila mi je rasvetljana. Zapitao me je iznenada, bez uvoda, kao o necem o cemu je dugo cutke razmisljao:
-Ako ovca jede siblje, znaci li da jede isto tako i cvece?
-Ovca jede sve na sta naide.
-Cak i cvece sa trnjem?
-Da, cak i cvece sa trnjem.
-Cemu onda sluzi trnje?
Nisam znao. Bio sam tada vrlo zauzet pokusavajuci da odvrnem neki jako zavrnut klin na mom motoru. Bio sam veoma zabrinut jer mi je kvar poceo da izgleda sasvim ozbiljan, pijaca voda koja je nestajala ulivala mi je strah od najgoreg.
-Cemu sluzi trnje?
Mali princ nije nikad odustajao od pitanja koje bi jednom postavio. Klin me je ljutio, te sam mu odgovorio prvo sto mi je palo na pamet:
-Trnje ne sluzi nicem, to je cista pakost od strane cveca!
-Ah!
Ali posle kratkog cutanja dobaci mi gotovo ozlojedjeno:
-Ne verujem ti! Cvece je slabo. Ono je bezazleno. Ono se obezbedjuje kako zna. Veruje da je strasno sa svojim trnjem...
Nisam nista odgovorio. Tog trenutka mislio sam: "Ako se ovaj klin bude i dalje opirao izbicu ga jednim udarcem cekica." Mali princ me ponovo prekide u razmisljanju:
-A da li ti mislis da cvece...
-Ne! Ne! Nista ja ne mislim! odgovorio sam prvo sto mi je palo na pamet. Ja sam zauzet ozbiljnim stvarima!
Pogleda me prenerazeno.
-Ozbiljnim stvarima!
Video me je, sa cekicem u ruci i prstima crnim od kolomaza, nagnutog nad predet koji mu je izgledao vrlo ruzan.
-Govoris kao odrasle osobe!
Malo sam se zastideo. Ali, on nemilosrdo nastavi:
-Ti sve brkas... sve si smesao!
Bio je zaista veoma ljut. Zatresao je glavom a njegova zlatna kosa leprsala je na vetru:
-Poznajem planetu na kojoj zivi neki crveni debeljko. Nikad nije pomirisao cvet. Nikad nije pogledao zvezdu. Nikad nije nikoga voleo. Nikad nista drugo nije radio, samo je racunao... I po ceo dan ponavlja kao i ti: "Ja sam ozbiljan covek! Ja sam ozbiljan covek!" i pri tom se sav nadima od ponosa. Ali to nije covek, to je pecurka.
-Sta?
-Pecurka!
Mali princ je sada bio bled od besa.
-Milionima godina cvece stvara trnje. Milionima godina ovce ipak jedu cvece. Zar nije ozbiljno ako pokusamo da shvatimo zasto se cvece toliko trudi da stvori trnje koje nicemu ne sluzi. Zar nije vazan rat izmedu ovaca i cveca? Zar to nije ozbiljnije i vaznije od racuna nekog crvenog debeljka? I ako ja poznajem jedan jedinstveni cvet, koga nema nigde sem na mojoj planeti, i koji jedna mala ovca moze da unisti u jednom trenu, prosto tako, jednog jutra, cak i ne shvatajuci sta cini, zar to nije vazno!

On pocrvene, zatim nastavi:
-Ako neko voli jedan cvet koji postoji samo na jednoj medu milionima zvezda, to je dovoljno da bude srecan kada ih posmatra. On kaze sebi: "Moj cvet je negde tamo..." Ali ako ovca pojede cvet, to je za njega kao da su se odjednom sve zvezde ugasile. I zar to nije vazno!
Nije mogao vise nista da kaze. Iznenada je zajecao. Noc se spustila. Bacio sam alat. Nije mi vise bilo stalo do mog cekica, do klina, do zedji i smrti. Na jednoj zvezdi, na jednoj planeti, na mojoj, na Zemlji, postojao je jedan mali princ koga je trebalo utesiti. Uzeo sam ga u narucje. Ljuskao sam ga. Govorio sam mu: "Cvet koji volis nije u opasnosti... Nacrtacu tvojoj ovci brnjicu... Nacrtacu tvome cvetu oklop... Ja..." Nisam vise znao sta da kazem. Osecao sam se veoma nesrpetan. Nisam znao kako da mu pridem, kako da mu se priblizim. Tajanstvena je zemlja suza.



Ok čiji je to citat pošto verovatno neće dospeti u rubriku Poltikinog Zabavnika...

To je iz knjige "Mali princ", Antoan de Sent Egziperi

Za čitanje i uživanje...

Fino, mada malko je podugačak, niti kraće knjige niti dužeg citata...

"Život na selu posle nekog vremena uvek malo skrene čoveku pamet. Evo naprimer moj ujak je pre neki dan ustao u pet sati i popeo se na vrh drveta da traži gnezda od ptice koja se gnezdi u februaru, usled jula."
Money for Nothing, Hugo

E sad bez zajebancije...

Pice, ratovi i zene se ne broje...
(ne znam ko je reko, al dobro je reko).

Kad dođu avgustovske vrućine, biće muda veća od kurčine.

Reče neznana legenda.

"Jel' prošla trojka ?"
Munje