Prijava

e super tema!
ovako: mene izrazito nervira što određene grupe ugnjetavanih ljudi stalno pozivaju na slobodu mišljenja i govora. međutim, kada neko izrazi svoje mišljenje koje je po današnjim standardima političke korektnosti nepopularno, toj osobi se kaže "umukni, ne smeš tako da misliš".

sloboda govora i pravo na sopstveno mišljenje podrazumeva da ja imam svoj stav i da mogu slobodno da ga izrazim. problem je što neki ljudi smatraju da svoje mišljenje MORAJU da nametnu drugima, pri čemu često pribegavaju fizičnom i verbalnom nasilju.

da odgovorim na neka pitanja u prvom post: dozvoljavam da mi neko promeni mišljenje. ukoliko mi neko iznese argumente koji mi bacaju novo svetlo na neku stvar, ja ću tu stvar u tom novom svetlu sagledati ponovo, analizirati i doneti određeni zaključak.

ukoliko neko pokušava vikom, histerijom, agresivnim govorom ili ponašanjem da mi dokaže da nisam u pravu, u meni proradi inat i nikada ne dozvoljav toj osobi da mi promeni mišljenje. ne volim kada mi se bilo šta nasilno nameće.

drugim ljudima ne pokušavam da "dokažem da nisu u pravu" dozvoljavam da imaju svoje mišljenje ma koliko bilo drugačije od mojeg. ako se povede neka rasprava, ja ću svakako izneti svoje argumente za neslaganje, ali uvek verujem da ako je neko dovoljno obrazovan i inteligentan, dovoljno šitokog uma, onda će ta osoba skontati šta joj govorim bez da je ubeđujem. ako je u pitanju neko svojeglavo, bandoglavo, neinteligentno i narrow-minded (koja je bre reč na srpskom za ovo?!) stvorenje, ne pada mi na pamet da trošim energiju na ubeđivanje.

sloboda mora biti jednaka za sve, a ne samo za one koji su najjači ili najglasniji.

Ajde pročitaj ponovo njegov post.

Da li nekad podržavate mišljenje neke osobe, iako znate da nije u pravu?

Zavisno od osobe. Ako je neki idiot, ako me ne mrzi, raspravljaću se, ako je neko koga gotivim, oćutaću, ako mi je jako dobar drugar, založiću se za njegovu stranu, a kasnije raspraviti sa njim.

Ti ne smeš da izneseš svoje mišljenje, ne jer te mrzi ili ćeš kasnije reći toj osobi, već zato što se bojiš kaizena i mišljenja ostalih.

(Sa vukajlijine grupe na fejsu, o banovanju Zmie)
Pekky: Zločin je banovati zbog ovoga

Pekky: Evo, iskreno ću da kažem. Ne smem da napišem da me ne bi banovali, a pisanjem toga ništa neću postići, a želim da ostanem i dalje uzoran autor koji nikad nije bio banovan. ♥

Pekky: Ali ne mogu javno da podržim jer iz kaizenovog ugla ona zaista jeste učinila veliku glupost, drugo je to što je nama smešno. :)

Ajde sad, reci i ovde, zašto ne smeš da iskažeš svoje mišljenje na sajtu, a smeš na fejsu?

sloboda govora i pravo na sopstveno mišljenje podrazumeva da ja imam svoj stav i da mogu slobodno da ga izrazim. problem je što neki ljudi smatraju da svoje mišljenje MORAJU da nametnu drugima, pri čemu često pribegavaju fizičnom i verbalnom nasilju.

da odgovorim na neka pitanja u prvom post: dozvoljavam da mi neko promeni mišljenje. ukoliko mi neko iznese argumente koji mi bacaju novo svetlo na neku stvar, ja ću tu stvar u tom novom svetlu sagledati ponovo, analizirati i doneti određeni zaključak.

Bravo.

narrow-minded (koja je bre reč na srpskom za ovo?!)

Uskoumnost.

sloboda mora biti jednaka za sve, a ne samo za one koji su najjači ili najglasniji.

Upravo. Ali naravno, i te osobe se moraju boriti za svoje stavove, a ne da borbu prepuste drugima.

ukoliko neko pokušava vikom, histerijom, agresivnim govorom ili ponašanjem da mi dokaže da nisam u pravu, u meni proradi inat i nikada ne dozvoljav toj osobi da mi promeni mišljenje

Hoćeš kamenom?! Ja ću buzdovanom!!

na žalost, ako govorimo o srbiji, ovde svi čekaju da im neko drugi "završi poso". nikad nismo mi sami krivi, uvek je kriv neko drugi, a kada se treba pobuniti svi ćute (kao pičkice) i čekaju da neko drugi prvi digne glas... ne znam da li je to svojstveno sam nama, ili je to opšta ljudska osobina - ostati neprimetan član stada...

Jbg, navikli su da drugi vode, a oni će da prate. Da se ne iskazuju mišljenje ukoliko ih neko ne pita.
Ukoliko imamo slične stavove, podržaću tu osobu. Ali ako ona ne želi da ih iskaže jer se "boji", onda nemamo više o čemu da pričamo.

šanzamm, buzdovan kažeš? hmmmm, to već zvuči primamljivo... a koliki ti je? ;))))

narrow-minded = ograničen

Evo da ja nešto kažem. Pošto treba da iznesemo svoje mišljenje. Temu je otvorio Stefan Kostić, čovek koji uvek nasrne na nekog kad vidi da tog autora napadnu modovi, pitao sam ga zašto to radi DECHKO, on kaže da deli mišljenje moderatora. E sad, da li je neko pička ako ćuti ili onaj ko kaže svoje mišljenje koje, gle čuda, se uvek poklapa sa moderatorskim. Ma nije to zbog uvlačenja, nije zato što je neko pička, već ima uvek isto mišljenje kao vlast na Vuki.
A ovo što objavljuješ šta ste vi pisali na drugom sajtu ovde je toliko pičkinski da nema dalje.
Tema o pičkama koju je otvorio STEFAN KOSTIĆ je transfer da nema dalje!

šanzamm, buzdovan kažeš? hmmmm, to već zvuči primamljivo... a koliki ti je? ;))))

Demonstracija moći, usmrtio je na desetine!!! :))))

E sad, da li je neko pička ako ćuti ili onaj ko kaže svoje mišljenje koje, gle čuda, se uvek poklapa sa moderatorskim.

Moderatori su pametni ljudi. Da nisu, ne bi bili moderatori. E sad, to što se moja mišljenja skoro uvek poklapaju sa njihovim ne znači da sam pička ili da im se uvlačim. Mišljenja i stavovi mi se poklapaju sa pametnim ljudima. Meni to laska.

Tema o pičkama koju je otvorio STEFAN KOSTIĆ je transfer da nema dalje!

Transfer je to što ti letiš za par autora po sajtu i nazivaš njihove postove transferom.

Dosta jebenog spama.

Otvorio si temu za sopstveno misljenje. Ljudi ti daju misljenje koje ti se ne svidja i nazovu temu smecem i ti kukas modovima. Pa sto si je onda i otvarao kad ne mozes prihvatiti kritike koji vrag? Ako neko kaze da ti misljenje smrdi ti kao autor ove teme treba maksimalno da mu pokazes da ga uvazavas i da ga odgovoris od toga, a ne tako...

EDIT:

Mišljenja i stavovi mi se poklapaju sa pametnim ljudima. Meni to laska.

I sacekaj da te drugi pohvale kao na temi custom vuka, a ne ovako...

Ne spemujem Kostiću, tema će se svesti na ovo da svako ubacuje svoje mišljenje bez čitanja komentara iznad.

011-361-08-88

Slobo nazovi me!

E rado, al neam tvoj broj, mwa mwa...

Kako mali piša?

Verujem da je mnogo tužan jer nije video pičke.....

Demonstracija moći, usmrtio je na desetine!!! :))))

op! ajd onda se dogovaramo za neku razmenu mišljenja "tet-a-tet" ;)

:trlja ruke iščekujući ekvivalent svom demonstriranju:

Stefane, krajnje je nekorektno, da ne kažem bezobrazno, kačiti BEZ ODOBRENJA nečije stavove sa drugog sajta. Svaka druga NORMALNA osoba može da vidi da treba iznositi mišljenje, ali ne izdrkavanja radi, već kad je to stvarno potrebno. Ja bih te najljubaznije zamolio da me se okaneš jednom za svagda i da nađeš drugu žrtvu. Ovo će biti poslednje slovo koje ću potrošiti na tebe.

IIIIIIII.... SLOVO "E" JE POSLEDNJE SLOVO! CESTITAMO!