Prijava

Imam linux ubuntu 10.04 i nekoliko problema pri "prevođenju" sa vindovsa, ali jedan mi je baš bitno da rešim:
kako da "instaliram" (aktiviram, detektujem, kako god) veb kameru? u programima u kojima bi se ona koristila (skype recimo) umesto te kamere detektuje mi tv kartu kao video input device i ne da mi opciju da promenim i izaberem kameru.
Tražio sam po netu ceo dan do malopre i ništa ne mogu da nađem. Da fora bude crnja, mikrofon (ugrađen u kameru) mi je detektovan i radi i mogu da pričam do mile volje.
Ima neko rešenje? (osim potraži na netu jer nisam ništa našao)
-----
Ako je bitno kamera je Genius iSlim 310 a tv karta Pinnacle 100i (ili 110i nisam siguran al svejedno).

jbt koji si lik, da nisam pretražio sve moguće forume i FAQs i šta sve ne..
Odo da probam pa ću javim, hvala u svakom slučaju ;D

Bogme neće...odo da spavam, sutra ću da nastavim. Hvala svejedno :-]

moj savet:

instaliraj si winovs

---------------------------
za njega ces ladno naci drajvere u svom komsiluku, ili na netu

ne komplikuj si zivot linuksom dok ne budes morao
a ako bas oces da ga imas (da ga ucis) instaliraj oba paralelno

moj savet:

instaliraj si winovs

+1
Nikad nisam shvatao sto se neko bakce sa ovim ostalima sranjima ako ne mora. Jeste da je sranje, ali barem nema zajebancije s njim. Znas na cemu si.

A jbg znam ja da radim na linuksu, koristio sam ga tu i tamo goinama unazad, a vindovsa se totalno odrićem jer svakih mesec-dva moram da ga reinstaliram kad totalno zakca, a tu su i virusi..

industrialu, imam isti problem.. ne prepoznaje nijednu web kameru..
ali mi je fejd sredio to.
ali.. banovan je sad te ti ne mož' reći kako da rešiš..

Christine
industrialu, imam isti problem.. ne prepoznaje nijednu web kameru..
ali mi je fejd sredio to.
ali.. banovan je sad te ti ne mož' reći kako da rešiš..

A ti ne možeš da se setiš kako je to uradio?

otkud znam? preko teamviewera mi je čačk'o terminal, ako me razumeš.. a ja sam za to vreme jela kokica i pila sok :D

ne znam da li si probao, mozda jesi al nisam skontao. u skypeu dole levo imas malu ikonicu. kliknes, pa na opcije, pa onda vidoe devices pa select device... kod mene radi opusteno...