Prijava

Doći ću ja pa će da uđe, ako me razumeš, a i nikad ne pada. Jel sad ok Slavk0? :)

Pa tek onda kad nastane overhiting!
I nemoj da (je) overklokuješ ako boga znaš, POLAKO!!!11!

улећеш клизећи и то без пасте...

Mora da se podmaže, kažem ja, čistom guščjom mašću.

Немојте спемовати.

Чрча је покренула одличну тему. Ја сам лаик за компјутере и мене занима ово пошто се мој лептоп ужасно греје.

Знам да треба да очистим фен, али каква паста, хоће ли доћи неко стручан да нам коначно објасни шта да радимо?

Да ли се може десити да нам се рачунар прегреје али да се превентивно не угаси?

Дедера.

Dub
Črča, a na čemu si sad?

Hahahha, carski :)
Ovaj na lap topu sam, ali mi treba komp, tamo su mi fotošop i ked za faks, a i lakše čistim postere mišem. A lap top je MacBook Air i on je za bleju :)

a objasnim
Славко овде је ионако вруће, треба некако охладити, а ти подижеш температуру додатно, улећеш клизећи и то без пасте... ццц :)

Samo sa pastom! Ja vodim računa o sebi! :D

Čupiću, koje marke ti je laponja? Aceri su poznati po slabim kulerima.

Črča, a na čemu si sad?

Pa ovo je već bezobrazno :)

Славко овде је ионако вруће, треба некако охладити, а ти подижеш температуру додатно, улећеш клизећи и то без пасте... ццц :)

A još i vražiji kuler prestao raditi! :)

Нећеш веровати, имам Ацер који је нов, и не греје се!

А имам и Тошибу, доста стару, А200, и она ми се прегрејава.

Нећеш веровати, имам Ацер који је нов, и не греје се!

Ja ga imam već 4 godine i nekada se zna pregrijati. Ništa kritično, ali dok sam sa cimerima igrao fudbal menadžera i kad ga nisam gasio po desetak dana, znao je da se gasi zbog pregrijavanja.

Дакле, мене занима:

Да ли се лептоп увек нужно гаси кад се прегреје?

Ја лети, кад су високе температуре, опипам дно свог Тошиба лептопа и оно буде веома вруће.

Шта можемо урадити? Шта треба да урадимо да продужимо век трајања лептопа?

Имајте разумевања за људе који се не разумеју у рачунаре:

Овај линк, нпр. мени ништа не значи.

CUPIC--->> http://www.grappologroup.com/prodaja-racunara-beograd/kuleri-za-notebook/258
Mojoj tošibi je mnogo pomoglo, vidi tako nešto

Одлично! Желим да поставим питање и о овим екстерним кулерима за лептопе.

Какви су?

Који купити?

Да ли помаже, јер ми је један друг рекао да је то баципара.

Pa evo ostavio sam ti ja link.
To mnooogo pomaže. Rashladne ploče za donju stranu laptopovo. Rade na USB priključak, a skoro su bešumne.

Nije nikako bacanje para, ja sam imao i mnogo je korisna stvar.
Nije bitno koji (skoro je to sve isto) samo neka imaju minimum dva ventilatora.

Овај линк, нпр. мени ништа не значи.

Ovo je za one što mogu da rastave komp, pa da vide.

Хвала, Индустријал!

Детаљно ћу прегледати.

Код нас у Босни имају неки који коштају око 20 Е, додуше нисам много ни тражио, већ сам погледао у једној продавници.

Pod kojom ti šifrom izlazi BSOD(plavi ekran) ? kažeš overheating to je onda pregrejavanje!

Koji ti je procesor AMD ili INTEL? pretpostavljam da je AMD , dok sam ga imao pljuštali su plavi ekrani samo tako , otkad sam prešao na INTEL retko kad mi izlaze!

Ali opet ne verujem da je do procesora! pretpostavljam da je najverovatnije kriva prašina na kuleru od procesora , skini kuler i očisti ga dobro! staru pastu sa procesora skini sa nekom krpom ne mnogo mokrom i stavi novu!

Imaš raznih pasta , recimo Coolink imaš u Gigatronu 100 i nešto dinara!

Koje su ti temperature procesora? Mogla bi da skineš "Core Temp" i kažeš nam temperature koje su ti!

@LUDI CAK ma daj ne klokuje ga ona sigurno , to je pregrejavanje 100% mada ko će ga znati možda zna da udje u bios i da podigne napon i takt procesora pa nas zeza , opasna je ona!

Na koliko ti je trenutno procesor ghz? koliko ima jezgra? ja moj INTEL
i5-2500K teram na 4.5ghz!

Сад помозите Чрчи, ГАСИ ЈОЈ СЕ РАЧУНАР!

Хоћете да нас преплаве лоши постери, а, а, а?!!!!

CUPIC: nema na čemu. pogledaj, vidi najpovoljniju ponudu, nije bitno ni da bude najskuplji. to što si video 20E je OK cena, sve preko 25E je nepotrbno, do 25E je više nego dovoljno.
I nek obavezno budu na USB priključak i sa minimum dva ventilatora (mada ne znam da li postoje sa jednim, al svejedno bolje proveri).

Cek i ja da kazem neku, posto su se svi izredjali. Rekao bih da se pokvario senzor za temperaturu, jer ne mozes da udjes ni u bios, znaci moguce da uopste nema veze sa pregrevanjem procesora.