Prijava

Koje je vaše mišljenje o ovoj ličnosti?
Heroj ili crna mrlja srpskog naroda?
Da li je veći patriota Draža, koji se borio protiv Švaba, i vodio naš narod u smrt, ili Nedić, koji je naš narod koliko-toliko čuvao od toga?

Sve si pogrešno postavio u početku. Dakle, ti pitaš ko je veći patriota, kao da je to ultimnativni kriterijum prema kojem se razdvaja dobro od zla. Ko je heroj, a ko mrlja srpskog naroda, pitaš ti. To je baš onako... pase.

Piše se patriJota!

Da li je veći patriota Draža,

Meni lično nijedan. Možda imam previsoke kriterijume patrijotizma. Ni sam svoje ne ispuljavam.

Jedno je sigurno, obojica su mega luzeri.....

Milan Nedić- naša najrazumnija i najtragičnija politička figura Drugog svetskog rata i čovek koji je samo gledao kako da poštedi narod stradanja.

Milan Nedić- naša najrazumnija i najtragičnija politička figura Drugog svetskog rata i čovek koji je samo gledao kako da poštedi narod stradanja.

Milan Nedić- naša najrazumnija i najtragičnija politička figura Drugog svetskog rata i čovek koji je samo gledao kako da poštedi narod stradanja.

+1

Da li je veći patriota Draža, koji se borio protiv Švaba, i vodio naš narod u smrt, ili Nedić, koji je naš narod koliko-toliko čuvao od toga?

Е па јебига сад.

Сваки патриота би учинио исто.

Heroj ili crna mrlja?
Prošlo je doba kada se istorija gledala u crno-beloj perspektivi,Tito,Draža,Nedić,niko od njih nije baš heroj,ali su i imali dobrih dela...Iskreno Nedića ne simpatišem,možda je kolaboracija tad i bila razumna,al' to moja svest ne može da prihvati. :) Elvis je u pravu,obojica su na kraju ispali mega luzeri,jbg i ja bih više voleo da je u građanskom ratu pobedila Dražina struja,ali činjenice su činjenice,ko pobedi istoriju piše,četnici bi sto posto isto tako ocrnjavali partizane.

A ko je bio taj lik?

Pogrešno sam postavio pitanje, istina. Jebi ga, numem lepo da se izražavam.
Hoću da pitam :

Da li je Draža nepravedno obožavan od dobrog dela srpskog naroda, iako je manje uradio za Srbe nego Nedić?

Nemamo svedoke koji ce nam potvrditi teze, tako da je cela diskusija sama po sebi izlisna. Jedva da znamo koliko toliko istinu o poslednjim ratovima na nasim teritorijama, pa sam sasvim siguran da ne znamo ama bas nista o ratovima koji su se odigravali pre vise od pola veka.

Krv je u pravu, nemamo odakle da dobijemo objektivne informacije o događajima iz drugog svetskog rata... na jednoj strani imamo komuniste, na drugoj četnike, a i izvori sa strane nam ne vrede mnogo, jer su mnoge strane sile uprljale ruke u Jugoslaviji u to vreme, kao na primer Rusi i Englezi...

О чему се овде уопште прича, па Недић и Дража су били на прст у дупе. Шта ћеш, издајник се с издајником дружи...

UBR
Draza se i nje mnogo istakao u borbi sa svabama

Draza se i nje mnogo istakao u borbi sa svabama

Za razliku od glupih komunjara zbog čijih su gluposti Nemci streljali nedužan narod dok su se oni posle toga bežali po šumama. Patriotski činovi i sjajna taktika, nema šta.

Moraću da se složim sa Rokijem. Neko je jednom rekao :

Nije junak onaj koji sto glava razbije, već koji sto glava sačuva od razbijanja.

Tako nešto.