Prijava

Hoćes da kazes da je draza heroj zato sto se nije borio sa svabama, onda je i moja baba heroj.

Moj đed je bježo od ustaša. Imao 7 godina, al opet bio pametniji.

Krv i Crna guja lepo zbore,pa čak i u ovim donedavnim ratovima mi ne znamo ni deo pozadine,a kamoli pozadinu ovih od pre 70godina,koji su kod nas bili baš zamršeni tako da je možda ova cela naša diskusija palamuđenje.Ovaj LOL i Skojevac,sve gledaju kroz ideološku prizmu i partizanske filmove(mi se smejemo Amerima koji pobiju 3miliona Vijetnamaca u jednom filmu,a totalno smo isti) tako da se na njih dvojicu ne bi trebalo obazirati na ovoj temi.

Lažu da su četniksi ubili Dr. Mlađu Stojanovića, Tito ga je ubio.

Разумна личност. Мада не знам колики је он утицај имао и да ли га је ико јебао 2%.

Patriota ne,izdajnik da zato što je pomagao da se fvataju borci za oslobodženje, ako izuzmemo tu činjenicu onda je običan političar oportunista

Ja prvi put čuo za njega na ovoj temi, to znači da je on go kurac.

Hoćes da kazes da je draza heroj zato sto se nije borio sa svabama, onda je i moja baba heroj.

Veći heroj od tog koljača na tvom avataru definitivno. Prestao je da se bori sa Nemcima zbog nemačkog proglasa '100 za 1', koji partizani nisu jebali ni malo i čime bi njima trebalo zahvaliti za streljanja u Kragujevcu i Kraljevu.

Ubijali bi oni i bez partizana
UBR

Veći heroj od tog koljača na tvom avataru definitivno.

Hoćes da kazes veci koljac

Hoćes da kazes veci koljac

Lol, koji si ti decxko. Bot.

Hoćes da kazes veci koljac

Не, мислио је већи бакљав.

Недић је ипак био генерал под заклетвом, тако да се формално може сматрати колаборационистом и издајником. У теорији. Са друге стране човек се трудио да бар мало поштеди овај суманути народ још једног страдања, приватаво избеглице из НДХ и слично.

Уосталом ко год је икад покушао да тактизирањем и прилагођавањем ситуацији спаси ово мало јада што нас има проглашен је за издајника и пичкетину. Сетите се Вука Бранковића. Такав смо народ, јебига.

Ubijali bi oni i bez partizana

Mozda u partizanskim filmovima. Kazi mi da samo verujes u ta komunjarska govna? U stvari, kakav komunizam, ovo je vise imalo veze sa istocnjackom despotijom nego sa komunizmom. Evo da ti objasnim ukratko partizansku taktiku: Rokni nekoliko Nemaca, Nemci po statutu 'sto za jednog' streljaju neduzne ljude, rodjaci neduznih ljudi popizde i prijave se u partizane da bi se Nemcima najebali majke a Copo Copavi zadovoljno trlja ruke jer mu se gomilaju zalihe topovskog mesa koje moze da baci na Sremski front. Ende.

Сетите се Вука Бранковића.

Јесте, он је посебно тактизирао. За разлику од Лазаревића, није пост'о турски вазал. После убиства Лазара, он је спасио српску војску општег расула. Једини није признавао турску врховну власт међу српским господарима.

Evo i ja malo skrećem sa teme... Postoji kopija dokumenta, ja sam je video svojim očima, direktiva vrhovne partizanske komande (u periodu nakon tog nemačkog proglasa sto za jednog) u kojoj se pozivaju partizani da provociraju nemačke snage pojedinačnim napadima na nemačke vojnike, ali isključivo u okolini sela sa pretežno srpskim stanovništvom. Sad, da li je to falsifikat ili nije, jebem li ga, ali eto... Samo kažem da ništa nije crno-belo, i da ne treba verovati ni komunističkim udžbenicima, ni današnjem kvazičetničkom pomodarstvu.

Postoji kopija dokumenta, ja sam je video svojim očima, direktiva vrhovne partizanske komande (u periodu nakon tog nemačkog proglasa sto za jednog) u kojoj se pozivaju partizani da provociraju nemačke snage pojedinačnim napadima na nemačke vojnike, ali isključivo u okolini sela sa pretežno srpskim stanovništvom.

Не знам како си имао прилике да то видиш својм очима, али ја у то верујем више него 100%. Једноставно, остала "јужнословенска браћа" нису прошла ни приближно са толико губитака колико ми идиоти. Коминтерна је Србију видела као највећу препреку за будуће "напредно друштво" које се имало намеру успоставити а Срба је ионако за њихове критеријуме било превише...

Иначе, Милан Недић, патриота, ратни херој из I рата, солунац... Тога чега се он прихватио ја не би ни за спас било којег народа, па био он најбољи на свету а не овај наш. Толико.

Ripli mudro zbori. Bilo bi zanimljivo i otvoriti diskusiju o događajima 27. marta 1941, da li je trebalo potpisati trojni pakt ili ne. Baš me zanima šta bi ljudi rekli na tu temu... Al još nismo istrošili ovo :)

Zna se da su Englezi umešali prste i srušili kneza Pavla i vladu.Trojni pakt je trebalo potpisati.Ne bi bilo ni Jasenovca ni svega na taj fazon

Pa većina partizana su bili Krajišnici,Bosanci i Ličani i to Srbi,dok je ostale narode uglavnom boleo kurac da ginu kao mi.Tito je uspeo da nas natera da se međusobno koljemo zahvaljujući i gibaničarima u četničkim odredima koji su isto tako mrzeli svakog partizana kao da je sam Lenjin,a ne siromašni seljak kome su ustaše pobile pola familije.Komunista je u partizanima bilo malo i to su uglavnom bili komesari.Opet je običan narod bio žrtveni jarac nečije ideologije i politike.

Znam samo da je jedino nahranio i udomio izbeglice iz NDH-a, sto se ostalog tice bio je izdajnik.