Prijava

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/267183/Opsta-tuca-vernika-i-svestenika-zbog-nepecenog-mesa
Nije prvi put da se desi da na nekom svetom mestu dođe do opšte tarapane vernika i popova. Narodu se ne svidi na koju je stranu okrenut sveštenik tokom Liturgije pa ubije Boga u njemu, nekad se domaćinu ne svidi kad pop kaže da je prase nedovoljno pečeno pa mu slomi nogu...
Ili je možda u pitanju sam tuzlansko-zvornički vladika Vasilije Kačevenda oko koga se stalno javljaju neki skandali: Živi u dvorcu i druži se sa striperom Dejanom Nestorovićem (onaj iz klipa "pitala sam popa") kome kupuje sve i svašta i plaća mu studiranje u inostranstvu. Prvo se pričalo da mu je striper sinovac, pa unuk, pa dalji rođak, isto kao što političari govore za mlade devojke s kojima ih viđaju u društvu.

Objavljivanje fotografija na kojima vladika Kačavenda šopinguje u ekskluzivnoj prodavnici „Bos" u centru Beograda noć pred sahranu pokojnog patrijarha Pavla izazvalo je negativne reakcije u javnosti. Nestorović otkriva da odelo nije gledao za sebe.
- Nije kupovao za sebe, već je gledao odelo za mene! Vladika jako voli dobre parfeme i uvek me obraduje nekim dobrim. Njegovi omiljeni parfemi su „dolče i gabana" i „armani". Tu imamo isti ukus. Iz Moskve, posle njegove posete ruskom patrijarhu Kirilu, dobio sam od njega srebrni krst sa raspećem, koji je moj čuvar i talisman - priča Nestorović.

http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2010/2/13/93979/vladika1.jpg
http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2010/2/13/93970/0408.jpg

Ja se molim R'loru, tako da me baš briga jer su sveštenici Gospodara svetlosti pijanice.

Сви су бре идиоти.
Попови су идиоти што сматрају да су они заступници Бога.
Верници су још већи идиоти зато што сматрају да су попови заступници Бога.

Поп се баш уживео у улогу грешног свештеника из ренесансне Италије. Биће на крају неки Мартин Лутер или чак Алтаир.

Sve zavisi mada je bilo takvih slučajeva da su neki monasi sadili marihuanu pored manastira

Pa otkud ti znaš zašta im je trebalo!?Ne dovodi u pitanje dela Božiji ljudi! Ako nisi znao marihuana se koristi u svrhe lečenja, verovatno je zato trebalo sveštenicima!

Po pravilu, sveštenik mora da poštuje božiju kuću (crkvu) i da se lepo ophodi prema narodu, da ih savetuje i da čuva crkvu. On je zadužen za sve tajne i svete obrede u crkvi i u velikim skupovima da se ponaša normalno, obavi obrede i molitve koje su za taj sveti dan propisane. On je, kako bi mi vernici rekli, sluga božiji koji treba svakodnevno i sa verom u Njega da približi narod Bogu molitvama koje peva i da podučava one koji su došli radi toga. U ovoj današnjoj situaciji se sveštenik udaljio od Boga i od svoje profesije i poziva za šta je zadužen. Takvi su sveštenici grešniji od nas jer paganišu ono što je sveto. Nije u prirodi sveštenika da vređa, da udara nego da poštuje, vaspitava, širi veru i ljubav, smiruje narod, da im se nađe kada im zatreba, da sa jakom verom u Boga radi svoj posao. Ali srbin je srbin i kao takav uvek je bio zajedljiv i picajzla za druge a sebe uzdiže. Sveštenici trebaju da zaborave na sve loše reči koje mogu biti izgovorene i da daju primer kako treba u crkvi da se ponaša.

Pa sve to u redu, ali zar ljudi ne treba da gledaju u sveštenstvo kao nešto najsvetlije? ipak su oni odabrani od Boga da rade taj poso i ko je neki obični poljoprivrednik da dozvoli sebi da fizički nasrne bez ikakvog razloga na sveštenika?
Ako im je sveštenik nešto prigovorio, sigurno nije bilo bez razloga!!

Ajde popovi, oni su slični nama, "običnim ljudima", ali monasi, pa oni su čitav život posvetili Hristovom učenju, pa na šta ovo liči?
http://www.youtube.com/watch?v=XSIqaUNCxJw

Pa sve to u redu, ali zar ljudi ne treba da gledaju u sveštenstvo kao nešto najsvetlije? ipak su oni odabrani od Boga da rade taj poso i ko je neki obični poljoprivrednik da dozvoli sebi da fizički nasrne bez ikakvog razloga na sveštenika?
Ako im je sveštenik nešto prigovorio, sigurno nije bilo bez razloga!!

E ja se slažem sa Petrom, pop je lepo rekao da je meso živo, a zna se da Eglezi, Ameri i ostali jedu sirovije meso. Pa nismo mi katolici ili protestanti da jedemo živo meso! E tu se domaćin naljutio pa mu je prebio nogu. Čuj on ne zna da ispeče prase, pa i da je sam Bog, tu uvredu mu ne bi oprostio!

LIkovi su u zatvoru, sve je jasno. Ti ih nazivaš Božijim ljudima a koriste opojne druge i uživaju u travi. Ima dobrih monaha koji sklapaju kraj s krajem i oni su jedino Božiji ljudi. Pa i sveštenici su Božiji ljudi a većina tih sveštenika uzima dvaput više za krštenja i sahrane, voze audije,mečke, pa jure 150 na čas, ko zna koje mafijaše kriju i uzimaju mito od političara samo da bi njih podržali, opravdavaš ih?? Onda viču Kosovo je Srbija da napale ljude koji veruju da na kosovu ima više Srba od Šiptara, a na kosovu je počelo još od Tita. . . Srbija postaje pravoslavna dzamahirija!

Ko je veći grešnik, onaj što prebija narkomana ispod ikone ili monah koji duva?

А ко је вернији? Грешници или свештеници?

ma dobrih monaha koji sklapaju kraj s krajem i oni su jedino Božiji ljudi

tipična ljudska sujeta!!! čim neko ima novac odmah je mafijaš i lopov, a samo onaj koji je jadniji i siromašniji od tebe može biti dobar čovek, a uspešniji nikako, taj je odma lopina!

Ova tuča odozgo sve objašnjava.

im neko ima novac odmah je mafijaš i lopov

Pa svi oni su se nakrali i odakle im para za kola i vile.Tako je to u srbiji i crkva ne sme da se meša u politiku.
Veći je monah koji duva po mom mišljenju. Pogledaj Kačavendu i Artemija

Ја сам једном приликом причао са једном монахињом у манастиру. Питао сам је да ли може да се слика и она је рекла да не може. После тога је била непријатна тишина, па сам онда питао пошто су бројанице, а она каже да су десет евра и ја се захвалих и изађох. Тако да сам ја стекао утисак да су то фине жене. Мада, ипак, десет евра за бројаницу...

A evo kakav je ona stekla utisak o tebi:
"Želi da se slika sa monahinjom? Čudak ili čak manijak! Naravno da ne želim da me slika! Evo sad ćuti, šta li petlja... Brojanica? To je najbolje što si mogao da smisliš? Ok, deset evra! Evo sad ode, a ne kupi, Bože sačuvaj!"

Realno sveštenici su od Boga napravili dobar biznis. Uzimaju toliko love, da ih boli kurac za sve. Zloupotrebljavaju svoj položaj. Inače smatram da su najveći licemeri, tako da da, uglavnom su oni gori. Mada ima ih i normalnih.

Па нисам ја хтео да се сликам са њом, него да сликам ексер који је био закуцан у руку Исуса. Мада не искључујем да је она мислила да хоћу да сликам њу. Што би неко нормалан хтео да слика ексер који чак није ни изложен?

Ах, та православна багра је досадна колико и она католичка. Наравно да су грешни, ал' толико површно и сељачки, да су заправо јако досадни. Не треба ни поредити Ренесансу с овим моронима, Борџије су највећи људи који су икада били на свештеним функцијама, па они су грешили са стилом, јеботе.