Prijava

Od svih lančanih smrti u ovoj godini, Koenova mi je nekako najteže pala :'(

sućut

u mene žal što njegove pesme nije snimio neko ko zna da peva

Misliš kao Nik Kejv? Ne zajebavaj, kakvi pevački kvaliteti trebaju za Koena ili Balaševića recimo...

Malo sam se goveđe izrazio. Htedoh da kažem, ima pesama koje je iskomponovao kao što bi ih iskomponovao Kvinsi Džouns ili Lajonel Riči, dakle, top pop mejnstrim balade, čak su i isproducirane s takvom idejom, a za dovođenje tih pesama do "mejnstrim" proboja bi falio samo, eto, "mejnstrimiji" vokal.

Ne kažem da bi tako nešto bilo bolje(svakako ne bi imalo tu Koen auru), al ja bih lično voleo da nešto tako postoji.

Postoje coveri brt, za lično uživanje sve je dostupno. Samo Halelujah ima preko 300 obrada, ostale pesme takodje dosta imaju sa drugačijim aranžmanima.

Pa evo, novopečeni nobelovac tek ne zna da peva, a njegov doprinos muzici je ogroman. Tako i Koen nije pre svega pevač (vokal), već vrstan pesnik. Kejv, koji mi je uz Koena omiljeni muzičar, je veliku inspiraciju imao u Koenu i verovatno je najbolje obrađivao njegove pesme. Koenovu liriku stavi na papir i imaćeš jednu divnu umetnost pred sobom.

Jbt, Robert Von umro.

što ne voliš ljude sa bradom?

realno usro je svoj narod, postao je gori od Batiste, govnar ko i svi