Prijava · Registracija
Thumb scepa2

Sterija

Hteo sam da pitam za Zimse, al može i ovako.

Pogodio ManUtd.

Thumb scholes shot barcelona2 1

ManUtdOwn18

Kome je Makijaveli 'posvetio' svoje delo 'Vladar'

Thumb vercingetorix

vercingetorix1994

Đovaniju Medičiju de la Banda Nere.

Thumb vercingetorix

vercingetorix1994

E ja sam se zeznuo. Čak ti postavi pitanje.

Thumb pompeus magnus

Haze

Aj kad niko nece ja cu jedno interesantno.

Koga su nazivali sitnim trgovcem dok su mu oca nazivali gospodinom, a dedu ocem?

Thumb qweweqwqe

Dzankee

De iskopa ovo bog te mazo...

Thumb steve o

Duče

Timur lenku, ili ti Tamerlan? Grešim li?

Thumb pompeus magnus

Haze

Ma kakvi jedan kralj iz antickog doba.

Thumb vercingetorix

vercingetorix1994

Znam da je jedan od Seleukida, ali ne znam koji.

Thumb pompeus magnus

Haze

Nije, sta ti pada na pamet haahhahaahha, ajde da pomognem ima veze drzava sa Ahmadinedzadom.

Thumb vercingetorix

vercingetorix1994

Da nije onda Darije Veliki.

Thumb pompeus magnus

Haze

Da, zbog organizovanja sistema oporezivanja i uopste detaljisanja oko organizacije za njega su u sali govorili da je sitan trgovac, otac mu je bio Kambiz koji je barem po nama dostupnim izvorima bio zajeban i distanciran, ali i sposoban vladar (osvojio je Egipat) tako da su njega nazivali gospodinom, dok je Kir brinuo o dobiti Persijanaca pa su ga zato zvali Ocem, a i osnovao je drzavu...

Thumb vercingetorix

vercingetorix1994

Kad si rekao Ahmadinedžad, odma sam se pitao: Čekaj malo, ko je bio treći vladar Persije. Evo mog pitanjca:

U kojoj bici je persijski kralj Artakserks II porazio svog brata Kira Mlađeg, 401. g.p.n.e u kojoj je učestvovalo čuvenih "Deset hiljada Helena" koje je kasnije predvodio Ksenofont do današnjeg grada Trabzona, nekada čuvenog Trapeza ili Trapezunta?

Thumb pompeus magnus

Haze

Kod Kunaxe, Scaphism radio malo posle hahahahaaah.

Thumb pompeus magnus

Haze

Odoh ja da spavam, sami verifikujte tacnost, ako ne ja cu sutra.

Kad smo vec kod Persijanaca, ko je sem Darija zbacio mage i pored njega koji je zastupao monarhisticko uredjenje bio ucesnik u cuvenom dijalogu o najboljem obliku vladavine?