Prijava · Registracija
Thumb_scepa2

Sterija

Hteo sam da pitam za Zimse, al može i ovako.

Pogodio ManUtd.

Thumb_scholes_shot_barcelona2_1

ManUtdOwn18

Kome je Makijaveli 'posvetio' svoje delo 'Vladar'

Thumb_vercingetorix

vercingetorix1994

Đovaniju Medičiju de la Banda Nere.

Thumb_vercingetorix

vercingetorix1994

E ja sam se zeznuo. Čak ti postavi pitanje.

Thumb_pompeus_magnus

Haze

Aj kad niko nece ja cu jedno interesantno.

Koga su nazivali sitnim trgovcem dok su mu oca nazivali gospodinom, a dedu ocem?

Thumb_op

Dzankee

De iskopa ovo bog te mazo...

Thumb_steve_o

Duče

Timur lenku, ili ti Tamerlan? Grešim li?

Thumb_pompeus_magnus

Haze

Ma kakvi jedan kralj iz antickog doba.

Thumb_vercingetorix

vercingetorix1994

Znam da je jedan od Seleukida, ali ne znam koji.

Thumb_pompeus_magnus

Haze

Nije, sta ti pada na pamet haahhahaahha, ajde da pomognem ima veze drzava sa Ahmadinedzadom.

Thumb_vercingetorix

vercingetorix1994

Da nije onda Darije Veliki.

Thumb_pompeus_magnus

Haze

Da, zbog organizovanja sistema oporezivanja i uopste detaljisanja oko organizacije za njega su u sali govorili da je sitan trgovac, otac mu je bio Kambiz koji je barem po nama dostupnim izvorima bio zajeban i distanciran, ali i sposoban vladar (osvojio je Egipat) tako da su njega nazivali gospodinom, dok je Kir brinuo o dobiti Persijanaca pa su ga zato zvali Ocem, a i osnovao je drzavu...

Thumb_vercingetorix

vercingetorix1994

Kad si rekao Ahmadinedžad, odma sam se pitao: Čekaj malo, ko je bio treći vladar Persije. Evo mog pitanjca:

U kojoj bici je persijski kralj Artakserks II porazio svog brata Kira Mlađeg, 401. g.p.n.e u kojoj je učestvovalo čuvenih "Deset hiljada Helena" koje je kasnije predvodio Ksenofont do današnjeg grada Trabzona, nekada čuvenog Trapeza ili Trapezunta?

Thumb_pompeus_magnus

Haze

Kod Kunaxe, Scaphism radio malo posle hahahahaaah.

Thumb_pompeus_magnus

Haze

Odoh ja da spavam, sami verifikujte tacnost, ako ne ja cu sutra.

Kad smo vec kod Persijanaca, ko je sem Darija zbacio mage i pored njega koji je zastupao monarhisticko uredjenje bio ucesnik u cuvenom dijalogu o najboljem obliku vladavine?