Prijava

Prvo predavanje, trudi se čovek bolesno da ostavi utisak, devojke sa smera ovlažile, on žvalavi o romanu koji je napisao itd... Na zidu u učionici piše MOLIMO VAS DA NE BACATE PAPIRE... tu cedulju on protumači kao sputavanje slobode studenata i počne da glaba o teoriji zavere (ne zato što je bilo mesta za nju, nego iz želje da pokaže svoju intuitivnost)... meni pukne film i kažem mu da su to postavile/zalepile žene koje čiste kabinete, jer im je pun kurac prljavih ljudi koji ostavljaju govna za sobom...

Šta se onda dešava... Vladušić me pita u fazonu DA LI VI KOLEGA MISLITE DA JE MOJA PRIČA NEOSNOVANA I PRAZNA... ja mu kažem, naravno da jeste, ali je čovek poput va, koji je bolesno teatralan, verovatno potrošio sate da osmisli nešto tako providno, ne bi li ostavio dobar utisak...

nakon toga mi na ispitima postavi pitanje, okrene glavu i kada završim upiše 9

da oblače, slobodan vladušić

Zar ne bi trebalo pustiti da prođe malo vremeda da bi se iskristalisao stav prema tako mladim kritičarima? Isto važi i za Predraga Petrovića :)

Pa zapravo i nije ta fora Celte. :) Znam jako malo o mnogim stvarima (zapravo o većini stvari) i nemam uopšte samopouzdanja da stojim iza nekih tvrđenja ili da budem uverena u nešto a svesna sam da ne znam ništa o tome, iako kontam da svi ovo rade, čak i nesvesno...hm, baš interesantno jbt.

Inače od kritičara je po meni sjajan Tešić, i neverovatno kulturan čovek... kao i prijemčiv...

jeste jeste, ovaj vrh predjes tek nakon fakulteta. to za sta pricas da ne znas, tu jos uvek nije doslo ovo do uticaja i svesna si da ne znas.
na fakultetu, sta god da ucis, na vrhu si ovoga i mislis da si boga uvatila za muda i da si strucanjak cega god da se dohvatis. vrlo brzo nakon toga, ako ozbiljno krenes nesto da radis, ukapiras da ne znas nista i da ima jos previse da se uci i onda malo oladis i ne jedes vise govna u toj oblasti, pazljivo pricas iako paradoksalno znas mnogo bolje nego pre.
neki ljudi nikad ne dodju do toga, i ostanu u stanju da konstantno jedu govna. ako vidis nekog da ti izgleda mnogo samouvereno i pametno u nekoj oblasti, a nije svetski poznat strucnjak (kad kazem svetski, mislim da ih ima 20 takvih), znaj da jede govna.

da bi video malo skromnije profesore, moras da odes na jaci faks od beogradskog.

dobro, generalizujem, ima jako dobrih i u srbiji, ali dosta redje i to je cinjenica

Ne diraj mi Srbiju majku!

zakljuca celt raspravu :)

Da, kontam da je ovo i kritika i životna mudrost protkana između redova, kao ne budi takva, shvati da ništa ne znaš na vreme dete jadno, sačekaj da ti se slegne jedno 10 godina, pa ćeš tek tada smeti da pomisliš da imaš stav. Bolonja dislikes this. :)

Dolazio je neki baja sa nekog faksa privatnog u Americi, volela bih da se sećam sada kako se zove da bih napisala njegovu impresivnu biografiju jer je zvučala impresivno, odem ja tamo, predavanje o Frankenštajnu, ja kao ok Meri Šeli, znam ponešto, imam i na jednom kursu Frankenštajna, čitala sam, super, taman da čujem nešto novo, kontam da je čovek u toku. Ja tamo, baja zasniva svoje istraživanje na filmu, što i ne bi bilo strašno samo po sebi da nije došao na Filološki faks, govorii o filmu jebenom umesto o knjizi, elem ide tako predavanje, crta on neke crteže čita sa tih kartica, dolazi do kraja, postavljaju se pitanja, i sad ja pitam nešto ali u kontekstu knjige, a on meni: ako se dobro sećam, davno sam čitao, dešava se to i to bla bla, još se čovek uvredio blago što sam te toliko drznula. Bilo mi je dovoljno zaista...slušala sam svašta stvarno, ali da neko govori o nečemu toliko površno.... slično se ponovilo kada je došao šekspirolog iz Kanade. Ima profesora koji su sranje, ima profesora koji su ok i ima odličnih koji su retki, ali to važi generalno.

Ok ovo zvuči kao nja nja ja sve znam oni sranje ja genije, ali nije tako, nego se valjda ovakav moj gard javlja zato što niko neće reći studentu medicine da je nadobudan ako ne smatra da je ovakav ili onakav način lečenja najbolji, ali meni će svi reći da sam serator i da sam gorda, a pritom će se svaki idiot koji je pročitao 4, skoro 5 knjiga da se nađe da prosipa pamet i da demonstrira svoju načitanost, a ako mu ja nešto kažem uvek dobijem nešto kao: ti po ceo dan čitaš knjige ja imam prave obaveze-posao i slično. (ovaj poslednji post je samo moja frustracija :))

Sm Logo text
Sm Koju knjigu trenutno čitaš?
1
255
256
257
Thumb 15 large
oblakmatori
Prvo predavanje, trudi se čovek bolesno da ostavi utisak, devojke sa smera ovlažile, on žvalavi o romanu koji je napisao itd... Na zidu u učionici piše MOLIMO VAS DA NE BACATE PAPIRE... tu cedulju on protumači kao sputavanje slobode studenata i počne da glaba o teoriji zavere (ne zato što je bilo mesta za nju, nego iz želje da pokaže svoju intuitivnost)... meni pukne film i kažem mu da su to postavile/zalepile žene koje čiste kabinete, jer im je pun kurac prljavih ljudi koji ostavljaju govna za sobom...

Šta se onda dešava... Vladušić me pita u fazonu DA LI VI KOLEGA MISLITE DA JE MOJA PRIČA NEOSNOVANA I PRAZNA... ja mu kažem, naravno da jeste, ali je čovek poput va, koji je bolesno teatralan, verovatno potrošio sate da osmisli nešto tako providno, ne bi li ostavio dobar utisak...

nakon toga mi na ispitima postavi pitanje, okrene glavu i kada završim upiše 9

pre sat vremena
Thumb download
Valdemar
da oblače, slobodan vladušić
Zar ne bi trebalo pustiti da prođe malo vremeda da bi se iskristalisao stav prema tako mladim kritičarima? Isto važi i za Predraga Petrovića :)

pre 44 minuta
Thumb kristofer huet 2
Мици
Pa zapravo i nije ta fora Celte. :) Znam jako malo o mnogim stvarima (zapravo o većini stvari) i nemam uopšte samopouzdanja da stojim iza nekih tvrđenja ili da budem uverena u nešto a svesna sam da ne znam ništa o tome, iako kontam da svi ovo rade, čak i nesvesno...hm, baš interesantno jbt.

pre 44 minuta
Thumb 15 large
oblakmatori
Inače od kritičara je po meni sjajan Tešić, i neverovatno kulturan čovek... kao i prijemčiv...

pre 40 minuta
Thumb tibor je noob
celt
jeste jeste, ovaj vrh predjes tek nakon fakulteta. to za sta pricas da ne znas, tu jos uvek nije doslo ovo do uticaja i svesna si da ne znas.
na fakultetu, sta god da ucis, na vrhu si ovoga i mislis da si boga uvatila za muda i da si strucanjak cega god da se dohvatis. vrlo brzo nakon toga, ako ozbiljno krenes nesto da radis, ukapiras da ne znas nista i da ima jos previse da se uci i onda malo oladis i ne jedes vise govna u toj oblasti, pazljivo pricas iako paradoksalno znas mnogo bolje nego pre.
neki ljudi nikad ne dodju do toga, i ostanu u stanju da konstantno jedu govna. ako vidis nekog da ti izgleda mnogo samouvereno i pametno u nekoj oblasti, a nije svetski poznat strucnjak (kad kazem svetski, mislim da ih ima 20 takvih), znaj da jede govna.

da bi video malo skromnije profesore, moras da odes na jaci faks od beogradskog.

pre 38 minuta
Thumb tibor je noob
celt
dobro, generalizujem, ima jako dobrih i u srbiji, ali dosta redje i to je cinjenica

pre 36 minuta
Thumb garac
uraczaganje
Ne diraj mi Srbiju majku!

pre 25 minuta
Thumb ducks
Kolfild
zakljuca celt raspravu :)

pre 14 minuta
Thumb kristofer huet 2
Мици
Da, kontam da je ovo i kritika i životna mudrost protkana između redova, kao ne budi takva, shvati da ništa ne znaš na vreme dete jadno, sačekaj da ti se slegne jedno 10 godina, pa ćeš tek tada smeti da pomisliš da imaš stav. Bolonja dislike this. :)

Dolazio je neki baja sa nekog faksa privatnog u Americi, volela bih da se sećam sada kako se zove da bih napisala njegovu impresivnu biografiju jer je zvučala impresivno, odem ja tamo, predavanje o Frankenštajnu, ja kao ok Meri Šeli, znam ponešto, imam i na jednom kursu Frankenštajna, čitala sam, super, taman da čujem nešto novo, kontam da je čovek u toku. Ja tamo, baja zasniva svoje istraživanje na filmu, što i ne bi bilo strašno samo po sebi da nije došao na Filološki faks, govorii o filmu jebenom umesto o knjizi, elem ide tako predavanje, crta on neke crteže čita sa tih kartica, dolazi do kraja, postavljaju se pitanja, i sad ja pitam nešto ali u kontekstu knjige, a on meni: ako se dobro sećam, davno sam čitao, dešava se to i to bla bla, još se čovek uvredio blago što sam te toliko drznula. Bilo mi je dovoljno zaista...slušala sam svašta stvarno, ali da neko govori o nečemu toliko površno.... slično se ponovilo kada je došao šekspirolog iz Kanade. Ima profesora koji su sranje, ima profesora koji su ok i ima odličnih koji su retki, ali to važi generalno.

Ok ovo zvuči kao nja nja ja sve znam oni sranje ja genije, ali nije tako, nego se valjda ovakav moj gard javlja zato što niko neće reći studentu medicine da je nadobudan ako ne smatra da je ovakav ili onakav način lečenja najbolji, ali meni će svi reći da sam serator i da sam gorda, a pritom će se svaki idiot koji je pročitao 4, skoro 5 knjiga da se nađe da prosipa pamet i da demonstrira svoju načitanost, a ako mu ja nešto kažem uvek dobijem nešto kao: ti po ceo dan čitaš knjige ja imam prave obaveze-posao i slično. (ovaj poslednji post je samo moja frustracija :))

pre 4 minuta
1
255
256
257
Dodaj svoj komentar

POŠALJI

Brza (autocomplete) pretraga tema po naslovu

Poslednje aktivne javne teme
4chan
ArminVanBuuren, malopre
Koju knjigu trenutno čitaš?
Мици, pre 4 minuta
НБА
Dzankee, pre 7 minuta
Hemingvej - Selindžer - Bukovski
deky_aod, pre 16 minuta
Hip-Hop
Ишмих, pre 18 minuta
Podijeli sa Vukajlijašima
Sanitarni čvor, pre 23 minuta
Brzo, ali nesigurno
Dzankee, pre 29 minuta
SLENG KUP 2016 - OBJAVLJENI REZULTATI GLASANJA U 1/8 FINALA (PRVI POST), OBJAVA PAROVA I START 1/4 FINALA U PONEDELJAK 18.04 U 12H!
Agilni, pre 2 sata
Predložite SVOJU definiciju, poster ili reakciju za odabrane - (OBAVEZNO pročitati pravila u prvom postu)
Usain Bolt, pre 3 sata
Milica Djurdjevic
Vo iz kupusa, pre 3 sata
Javne teme u kojima sam učestvovao
4chan
ArminVanBuuren, malopre
Podijeli sa Vukajlijašima
Sanitarni čvor, pre 23 minuta
Izbori 2016.
Sanitarni čvor, pre 10 sati
Brzo, ali nesigurno
Dzankee, pre 29 minuta
Разноразно питање
Gvozzden, pre 12 sati

"Vukajlija je domaći sajt, koji na izuzetno zabavan način aludira na čuvenu Vujakliju. Žargonskim jezikom objašnjen je velik broj pojmova našeg jezika, a kao korisnik i vi možete učestvovati u kreiranju sadržaja."

UrbanBug | 05. Februar 2008.
Uslovi korišćenja servisa vukajlija.com | Pomoć | Priznanja | Kontakt

Cuj, kriticar... Pa zaboravili ste Draska Redjepa recimo, i ostala GOVNA koja su se godinama tovila na grbacama onih koji su nesto stvarali.

Reko je Pavic pred smrt "Lose pisanje se moze tolarisati. Dosadno ne."

Cek jel to znaci da ne treba imati stav prije 67-me jer do tada objektivno neces znati nista ni o cemu a ponajmanje svojoj struci?

Ne, to znaci da ne treba da se ponasas kao da si naucio sve sto se ima znati u tvojoj struci

Cek jel to znaci da ne treba imati stav prije 67-me jer do tada objektivno neces znati nista ni o cemu a ponajmanje svojoj struci?

Treba da radis deset godina da bi znao NESTO, pa jos deset da bi bio osrednji, pa jos dvadeset da bi smeo da kazes da si solidan, i jos deset da bi shvatio da u stvari ne znas nista jos uvek.

Cek jel to znaci da ne treba imati stav prije 67-me jer do tada objektivno neces znati nista ni o cemu a ponajmanje svojoj struci?

daleko od toga, mnogi nikad ne dodju do toga, a mnogi mnogo ranije mogu da kazu da su strucnjaci u necemu. mada, ovo kao i sve u zivotu, kolko god pricao da si, nisi, dok to ne potvrdi dosta drugih ljudi. vise pricam o lakom prihvatanju necijeg misljenja nego o imanju sopstvenog, jer jebi ga, svako je sebi najpametniji.

imao sam prilike da radim i da se ovako druzim sa nekim stvarno uspesnim ljudima u razlicitim strukama (ovo sto kazem, objektivno medju 4-5 ljudi na svetu), i generalno dobar procenat njih covek van te struke ne bi mogo da provali da su profesori, naucnici itd, jer nemaju onaj stav "ja pametan ti govno", koji se dosta cesto javlja medju tom populacijom. i nisu negativni ljudi, retko kazu za nesto da je lose. valjda takav stav nakon nekog vremena i dovede do ovog.

kao student i neko ko tek ulazi u struku, i treba da imas cvrste stavove jer to tako ide, to je povezano sa motivacijom da ucis, i generalno je dobro. ono sto je bitno (po meni) je da citas razlicita misljenja, da ne idealizujes ljude, i da budes spreman da promenis misljenje i stav a ne tvrdoglav. svi cemo vremenom postati dzangrizave drtine sto mogu da odmah nadju 1000 razloga zasto je nesto lose, pa ne moras bas da krenes od toga.

Ja tamo, baja zasniva svoje istraživanje na filmu, što i ne bi bilo strašno samo po sebi da nije došao na Filološki faks, govorii o filmu jebenom umesto o knjizi

pa sta, nije lose da cujes istrazivanje o necemu drugom, nije svet samo knjige, i to samo one sto si ti procitala.
a i mislim da ljudi imaju malo prevelika ocekivanja od tih jednokratnih predavanja. to je vise onako da dodje prof i da isprica nesto, i obicno se i bira tema koja je plitka i generalno razumljiva siroj populaciji, jer ono, nisi jedina na predavanju, a nemoguce je u sat vremena naci temu koja ce vecini sto slusaju da bude razumljiva i zanimljiva, a da nije tako nesto.

pa sta, nije lose da cujes istrazivanje o necemu drugom, nije svet samo knjige, i to samo one sto si ti procitala.

Daj, ne zezaj, nije čovek došao na FDU, već na Filološki. To kao da je neki gostujući predavač došao na ETF da održi predavanje o naizmeničnoj struji, pa umesto toga priča o Pištalovom romanu o Tesli.

ovo je i na tehnickim naukama tako... pre jedno 5-6 god, dok sam jos i ja bio relativno zelen u ovom sto radim danas, organizuje moj bivsi prof iz nisa da odrzim kao neko predavanje na faksu.

kako ne bi totalno smorio ljude, nego samo malo, pripremio sam nesto sa dosta prakticnih primera, onako vise da bude uvod u temu i da poveze razlicite oblasti (npr, centralna je recimo bila telekomunikacije, ali sam pricao i o generalnoj elektronici kako se to pravi, nekim kao prakticnim problemima, i o medicinskim problemima kao aplikaciji gde bi se to koristilo).

kako god, na pola tog "predavanja" moja bivsa profesorka osnova telekomunikacija ustade i izadje. ruku na srce, mozda je otisla da sere, ali znajuci zenu, verovatno je dosla da cuje nesto poznato iz oblasti koju ona zna (a to su teorijske telekomunikacije iz '50ih) i procenila da posto ja ne pricam to, to nisu telekomunikacije, i da je previse vazna da slusa tamo nekog klinca :)
postujem to, i boli me kurac, ali nemoj da se poistovecujes sa takvim profesorima, koji su realno fah-idioti. osim studenata, koje namerno stavljaju u polozaj da su ispod njih a zovu ih kolege, i misle da su ti ljudi mnogo bitni, niko ih ne racuna kao bilo kakav ozbiljan naucni faktor i ne ceni kao neke strucnjake.

Daj, ne zezaj, nije čovek došao na FDU, već na Filološki. To kao da je neki gostujući predavač došao na ETF da održi predavanje o naizmeničnoj struji, pa umesto toga priča o Pištalovom romanu o Tesli.

Nije bas, al nema veze. Ovde u istrazivackom centru imamo razna gostujuca predavanja. Ona koja su iz struke i ne idem na njih jer su obicno dosadna i kako kazete "plitka". Najvise volim da idem da slusam kad dodje neko iz razlicite oblasti, jer tad naucim nesto.

ono, masite poentu tih jednocasovnih jednokratnih prezentacija. nije da naucis nesto novo u uskoj specijalizovanoj oblasti koju znas. ako oces to citaj knjigu. vise je da cujes nesto sto bas nisi znao, pa se mozda zainteresujes za to.