Prijava

Vukajlija je:
a)Recnik
b)Enciklopedija
c)Neprofitna, interaktivna, multimudijalna intenet prezentacija

Znam da b) nije sigurno.

??? Зашто овде? Ово је за дефиницију или нисам сконтао поенту...

Pre nekog vremena me je jedan eminentni strucnjak iz oblasti informatickog razvoja primenjene elektrotehnike upitao ovo pitanje. Mozda je on to sam smislio, a mozda je neko primetio pa pitao njega. Ali ja nisam sigurno vodio racuna o ovom pitanju.
Naime:
Na Vukajliji se definisu licnosti i dogadjaji, sto je primernije da se nadje u enciklopediji, nego u recniku. Neke licnosti i dogadjaji, pa i godine jesu vezane za sleng i recnik slenga, ali neke jednostavno nisu.
Primeri slike ili filma jesu deo jednog recnika, objasnjenje i primer koristenja.
Evo dva primera za moju tvrdnju:
Recnik: http://vukajlija.com/recnik/azis/13020
Enciklopedija: http://vukajlija.com/recnik/Marko%20Vidojkovic/11988
On je pitao mene, a ja sam odlucio da to pitanje podelim sa vama.
Evo i mog misnjenja: Necu da kazem da je Vukajlija Brend, ali do sada, moguce je da ce Vukajlija postati recnik na svoju ruku i da ce drugi recnici liciti na nju ili ce se uzeti naziv po prvom licnom imenu, pa ce biti Vukajlija po Vuku i Vukajlija po Danicicu.

Vukajlija je sve ono shto nema nigdje. U svakom pogledu.

3 u 1 i još ponešto ; )

Nikada nije lako avangardu svrstati u neku od već postojećih kategorija, jer je ona sama po sebi nešto novo. Ipak, najbliži je Vukajlija rečniku savremenog na semantičkom nivou nestandardizovanog jezika, ali ne nužno slenga. A negde je i parodija na Vujakliju, što je pretpostavljam i bila polazna ideja.

Ukoliko se Vukajlija bude dalje razvijao, a verovatno hoće, ko zna na šta će na kraju ličiti, ali biće u svakom slučaju svedočanstvo jednog vremena i jezika toga vremena, izraz kreativnog bunta jedne generacije koja je živela u tom vremenu i trudila se da nešto kaže u svoje ime.

Ma nema ko da nas hvali...to je najveći problem :-)

negde sam pominjao sad ne mogu da nađem na forumu sledeće:

da se sastavi lista događaja kako kulturno-umetničkih, naučnih, sportskih i svih ostalih koji će se održati u srbiji, a i šire. ta lista da se konstantno dopunjava menja blabla i svako ko je prisustvovao ili uopšte ima neko mišljenje o tome može da definiše. na taj način ostavljamo pravi pećat u vremenu i dajemo mu svojevrstgan pikantan vukajlijski začin.

kako vreme bude teklo te definicije dobijaće na vednosti, kako na kvalitativnom tako i na nekom sentimentalnom nivou.

vreme ne možemo da zaustavimo, kao ni istoriju, ali možemo o svemu da kažemo šta mislimo.

ovo je veliki i ozbiljan poduhvat koji nije naišao na preterano interesovanje ranije, ali možda sada upali. problem je što zahteva istrajnost i prenošenje znanja sa kolena na koleno, a ne sad nas nekolicina to pokrene, pa ovi novi što dolaze na sajt moraju da iskopaju ovu temu kako bi nastavili i pridružili nam se...

eto, ja bih to voleo da vidim na vukajliji u bliskoj budućnosti.

Па нека се пинује тема... нека буде на форуму јер је иначе јако компликовано извести...

treba to lepo kratko i jasno sročiti, a meni nešto ne ide ovih dana sve nešto zakukuljeno i zamumuljeno mislim, pričam i pišem :)

i naravno voleeo bih kada bi se ideja prihvatila da ne ispadne da to radi 3-4 juzera ovde :)

(svašta nešto hoću a?)

Aj malo da razradiš tu ideju Surovi...zasad mi zvuči malo apstraktno.
Naravno kao pisar,prijavljujem se za takvu vrstu posla.

primer:
sutra je promocija knjige "Vukajlija"

na našem sajtu negde piše da je to sutra, ili da je bilo juče ili štagod.

onaj ko ima da kaže nešto o tome kaže. svi koji imaju da kažu nešto-->kažu.

na tom nekom mestu stoji taj događaj linkovan, i ko god poželi da surfuje na taj način ovuda ode tamo, klikne na događaj i pročita šta su korisnici imali da kažu o tome u vreme održavanja toga nečega.

---

i tako za razne događaje.

--
dalje, ljudi iz raznih gradova prisustvuju raznim događajima, dođu kući, dodaju taj događaj na listu, daju svoju definiciju, ostali isto kažu šta misle, i ako prođe blagu moderaciju ostaje na spisku.

--
spisak može biti u više sekcija, po gradovima ili regionima ili kako god.
--

Dakle želiš da se Vukajlija značajno izdigne iz svojih sadašnjih okvira. Ja sam za,ajde vidi sa Kajzenom i ostalima pa da radimo!

pa mislio sam da to bude sekcija koja bi se zvala recimo "vremeplov"
gde bi moglo da se ukuca u search bar ili događaj ili datum. (ako je datum izbaci sve događaje za taj datum).

sve ostalo su i dalje obične definicije, samo što znamo unapred šta treba da definišemo...

možda zvuči preterano, ali zapravo to se uglavnom i radi samo nije katalogizirano na taj način.

postoji arhiva ali ovo bi bilo zanimljivije koristiti.

pogledaj recimo hapšenje karadžića. da "vremeplov" postoji, verovatno bi se tako nešto našlo u njemu.

ili kad izgubimo u fudbalu ili šta ja znam. belef, fest, exit i slično...

Ideja je odlichna, jer ima puno stvari koje bi ljudi pisali, a da ne stave pod samo jednu definiciju. Npr danas se desilo chudo:bla bla bla...I shto se tiche ljudi ovdje, a i svuda naokolo, svi bi znali o chemu se radi, ako ne po datumu, onda po dogadjaju. Ovako se definicije daju po trenutnom raspolozenju. Ako kontate shta hocu da kazem...Primjer Surovog Hapshenje Karadzica ili npr definicija "neka" repr srbije. Nekad dobro prodjemo, nekad loshe. Neka bude Evropsko prvenstvo u kosharci 2007 itd. jer ovako se daju def. u razmaku od prilichnog vremena, neke pljuju neke hvale, a obe su tachne...
Eh, ni sama sebe vishe ne razumem... :D

@Surovi: kao što ti rekoh i prošlog puta sviđa mi se... samo što će realizacija malo da potraje(jer ima drugih prioriteta).

@Dragisic:

Vukajlija je:
...
d) sajt :)

znam kaizene, nego rekoh da pustim buvu opet:) da se ne zaboravi. nikome se ne žuri...

Oživljavam najstariju živu temu iako nemam pojma o čemu je.
Valjda neko želi da pita šta je zapravo vukajlija, odgovorite ako znate.

Ja ću samo da ostavim jednu mudru misao ođe da ne bude da sam bezveze tu bio:

"Ljudi su kao školjke – moraš ih otvoriti na hiljade da bi pronašao biser" - Đorđe Balašević

Hvala Đokice, nijesmo to znali.