Prijava

Ma znas sta!Strah postoji da bi covek bio stabilna licnost.Ali posto se sa tim preteralo nastale su ozbiljne psihicke bolesti vezane za to.
Strah je osnovno ljudsko osecanje i ne samo ljudsko nego i zivotinjsko.
Strah je povezan za instinkt i za reakciju fight or fly.
Kada zivo bice oseca strah on u isto vreme oseca stres koji ga u trenutku tera da se predeli za jednu od dve opcije.Ako odabere reakciju fight onda ce se to zivo bice boriti protiv napadaca ili protiv svoga straha i branice svoju teritoriju,ako izabere opciju fly onda ce zivo bice pobeci sto dalje moze.
Ljudi su inace koristili strah da bi vaspitavali svoju decu kroz vekove i vekove i razvile su se dve pojave:
1.strasne price,mitovi i legende
2.psihicki poremecaji i iracionalni strahovi
Kod ljudi se osim reakcija fight or fly razvila jos jedna a to je potspesivanje straha.
Podspesivanje straha moze se obavljati na dva nacina:
1.na samom sebi-autosugestija
2.na drugima-koristi se i dan danas u vaspitavanju dece,a i u kinjenju slabijih od sebe sto nije nimalo dobro!
Ovo prvo ima opsirnije objasnjenje i glasi ovako:
Autosugestijom delujemo na samog sebe i tako cinimo dase jos vise plasimo.To se radi nesvesno i na to uticu spoljani faktori kao sto su strasne price koje je ta osoba slusala od malih nogu,istiniti strasni dogadjaji,strahovi koje jos ta osoba ima i naravno manjak samopouzdanja i kompleksi.
Psihicka oboljenja koja nastaju delovanjem straha su:
sizofrenijarazne iracionalne fobije
*histerija
Mogu izazvati i nemost.

Postoje i posebne grupe strahova koje ne nastaju pricanjem strasnih prica i zastrasivanjem.A to su strahovi koji nastaju iz kompleksa vise,nize i srednje vrednosti,ponosa,sujete,emocija i RELIGIJE.
Volela bih da se o tim strahovima na ovoj temi govori jer su jako slozenji i interesantniji i objasnjenja za njih su raznovrsna.

Hm, demonologija... Zajebana tematika, moracu da proceprkam da iskopam nesto. To je iz mog kraja i poprilicno je zivo tamo jos uvek...

Mozemo i o tome!Ajde da iscupamo sve moguce sa neta!
:D
Ali meni su jako zanimljivi strahovi za koje postoje vise uzrocnika koji sami po sebe nisu strasni!:D
Recimo analiziracemo jedan strah od kojeg na se pri samom pomenu svaki put najezimo i zadrhtimo sto je normalna reakcija sem ako nismo fanatici koj bi se samozrtvovali ili bombasi samoubice a to je strah od smrti!
Mislim da je to najstrasniji strah od svih mogucih strahova i sto je najstrasnije taj je strah itekako RACIONALAN!
Evo ja sam se sad najezila!

Zajebavaj me ti samo... Lakse mi je da nemam posla sa tim sranjima, nego da razmisljam da li verujem ili ne

Ne znam, neko me je lesio za to, a ne secam se dal si ti...

Tihi ne treba da se plasis nikakve magije,pa ni Vlaske.Prestani da verujes u nju i neces imati strah i sad cu ti objasniti princip "delovanja" vlaske magije najezices se ali veruj mi da ces prestatiu nju da verujes kao i svi ostali koji u to veruju:
1.Evo ti najprostiji primer covek je poludeo!I sad ljudi kazu da je to na njega bacao kojekave madjije pa je on poludeo.
2.covek ima problem pa se obrati drugom coveku i taj mu kaze da ima probelm zato sto je na njega bacena Vlaska ili bilokoja druga magija i onda on koliko je ogranicen poveruje u to,a ovaj ga ubedjuje do granica neizdrzivosti i onda taj covek poludi zbog toga ili polude oboje i prave gluposti razne!
3.Covek ima problem i ode kod te sto baja neke tamo madjije i ona mu kaze sta da radi i deluje na njega hipnozom i opijatima(e u to stvarno mozes verovati i plasiti se)i onda on poludi i onda kao on cini monstruozne stvari jer je kao na njega delovala ta magija.Ajde molim te!
4.Covek ode kod te sto baja neke tamo madjije i trazi joj na primer da baci neku kletvu da ucini tom nekom na zao.
E sad tu je malo slozenija psihologija i objasnjava se ovako.
Osoba koja ce biti omadjijana zna da joj je taj covek neprijatelj i veruje u Vlasku magiju i naravno predpostavlja da ce na nju po narudzbini tog coveka biti bacene te zle cini.I ona se nesvesno ili svesno opterecuje time i onda joj se zadesi nesto lose sto se moze objasniti kao plod imaginicije ili autosugestije te osobe.

Ja ne verujem u vlasku magiju jer radi po principu satanisticke sekte o kojoj sam pisala na temi o religiji.
Vlaska magija ne postoji i ta "magija" se zasniva samo na psiholoskoj torturi i teroru koji se siri medju ljudima na jednom velikom podrucju uz to trave koje koriste te vracare za napitke su OPOJNE HALUCINOGENE DROGE i pod dejstvom tih droga te vracara moze ubediti u sta hoce ili se koriste hipnozom.
Recimo Tihi ja kad bi tebe drogirala ili delovala hipnozom na tebe mogla bih da ti kazem da ti je Ruska Jakic keva i ti bi otiso kod nje uveren da ti je keva!I to nisu nikakve madjije!

Ne verujem u magiju, demone i slične banalnosti, plašim se visine i zubara.

Evo Iva ima racionalne strahove!Bravo Ivo!

Ne deri se!Dobices to sto trazis sutra!I to ciu da pronadjem pricu od koje ces se toliko usrati da ces pozeleti da nisi ni otvarao ovu temu!:D

TEMA SE ZOVE: "Strah i sva njegova oblicija"! I to boga ti, nije o strahu.

Ja se plašim kako ću da izguram sutra bez cigereta, a baš želim da prestanem da pušim al volim cigare više nego 'leba da jedem.

A gle stvarno... Previdela sam ovo "i".

Pa znas kako,sve zavisi od mentaliteta ili nekih iskustava....Recimo ja sam malo klaustofobican,ali ne zbog toga sto sam imao neka iskustva,nego jednostavno sto mi odmah padaju na um neke gluposti cim se dovedem u takvu situaciju da manjka prostora oko mene...Nego da se vratimo na temu...Ta mitska bica demoni,pali andjeli,vestice,vampirii ostalo....to se uvek provlacilo kroz sve mitologije i verovanja tokom istorije svih naroda.Oduvek su svi verovali u dobro i zlo.Ma to je samo jedan od nacina da predstave tu neku tamnu stranu.Sta znam,mislim da ima jako dobro objasnjenje sa naucnog gledista za svaku "babsku pricu" koju je verovatno svako ood nas cuo.(u jednom selu covek mrtav nekoliko godina i odjednom ga neko video kako se setka okolo u 12 sati nocu i igra covece ne ljuti se sa necijom cukun babom)Mislim dajte molim vas,smesno.Eto....

Ova tema nikako da krene u zeljenom pravcu...

Znam,ubico,zato sam i dao odgovor tj. misljenje o tim karakondzulama koje su se provlacile kroz verovanja svih naroda tokom istorije.To je bio,ja mislim,samo jedan od nacina kako predstaviti tamnu stranu.Mada opet kad skontam da su se oni toga zaista plasili i verovali u to...e onda sam tek zbunjen i sad odo da pojedem sarmu i u krevet.....aj cao

Tihi evo samo da ne kukas dobices ono sto trazis veceras ili sutra pa cemo da analiziramo to sto ti iscupam sa neta!Evo majke mi dobices najkasnije do sutra!:D

Strah od nepoznatog zvuka i strah od izmicanja podloge - 2 straha koji su urodjeni kod sviju sisara.

Inace se plasim samo buba i nicega vise (ova prva dva stoje takodje jer je to urodjeno).

Ja se plašim da mi neko ne puca u glavu.To bih zaista teško podneo.

A da li se plasis da te neko kolje bajonetom?

Ja se jako plašim šume. To i nije strah, više je fobija. Mrzim i spominjanje te reči. Ne živim blizu šume i nisam se nikada izgubila u njoj, nego eto... Užasavam se