Prijava

Zašto su ljudi tako voljni da prihvataju sve i svakakve biljke, travke i esencije od bukvalno bilo koga, a mršte se na pomen klasične medicine, pravih lekara ili ne daj bože nečega sa hemijskim nazivom. U vezi ovog fenomena bih pomenuo ženske magazine - to je takav treš da se to ne može rečima iskazati. Više istine ima u Trećem oku nego u njima. Upravo tamo se reklamiraju takva 'čuda', pa onda joga i meditacija - prilično sam siguran da to nije nešto što pročitaš u nekom magazinu, uradiš 3-4 puta i onda magično izgubiš 20 kila; zatim razne orijentalne 'mudrosti' tipa feng šui, pa saveti izvesnih 'stručnjaka za život' i tako dalje.

Onda imamo drugi, još bolji slučaj - kada zapravo pokušaju da zvuče naučno. Najčešće se radi o nekom andergraund timu ruskih naučnika koji su otkrili nešto, što naravno mračne sile zapada ne žele da se sazna. Obično se unaokolo baca reč zračenje, bilo u pozitivnom ili negativnom kontekstu.

Kad se pomene klasična, trve medicina onda se obično priča kako ona više šteti nego što leči ili kako izleči jedno a pokvari drugo. Isto i kako sve hemijsko ili elektronsko truje. Da, zato nam je prosečni životni vek veći nego ikad.

Mislim da takve ljude treba oterati u džunglu pa da vidimo kako će se snaći bez 'trule' nauke i tehnologije. Zašto se ljudi lože na takve stvari?

Jer nema dalje. Muka kad stigne, ne biraš načine.

a mršte se na pomen klasične medicine, pravih lekara ili ne daj bože nečega sa hemijskim nazivom.

To ih asocira na gužve po domovima zdravlja, neljubazne lekare i sestre, vakcine i ostale afere.

Jer nema dalje. Muka kad stigne, ne biraš načine.

To ima smisla za bolesne ljude, ali šta je sa zdravima koji se bave tim stvarima?

Ako nakalemiš na nešto "stara istočnjačka vještina/znanje" radiš poso.

To ih asocira na gužve po domovima zdravlja, neljubazne lekare i sestre, vakcine i ostale afere.

Najverovatnije.

Ako nakalemiš na nešto "stara istočnjačka vještina/znanje" radiš poso.

Ili to ili ruski stručnjaci.

Ili to ili ruski stručnjaci.

Kod nas.

Kod nas.

Istina, druge Rusija asocira na malo drugačije stvari.

Jer nema dalje. Muka kad stigne, ne biraš načine.

А имаш и оне којима не фали ништа (или скоро ништа), не знају шта ће са собом, итд. Људи незадовољни нечим у животу, не могу да се помире са правим узроком, па га "лече" гинком, талисманима, ребиртхингом и тако тим...

Upravo tamo se reklamiraju takva 'čuda', pa onda joga i meditacija

Mislim da je takav tip zdravog života pre neka preventiva nego izlečenje od bilo kakve bolesti. Ako se posvetiš tom načinu života, za koji naravno treba volje i vremena, mnogo manja mogučnost postoji da dobiješ zakrčenje nekog krvnog suda ili neki dijabetes. Međutim, nama je ipak lakše da, kada dođemo s posla ili iz škole, pojedemo tiganj jaja sa slaninom i onda legnemo sat vremena da odmorimo.

Kad se pomene klasična, trve medicina onda se obično priča kako ona više šteti nego što leči ili kako izleči jedno a pokvari drugo.

Kada su teški medikamenti u pitanju to i jeste tako. Piješ tablete za razbijanje tromba a one ti u isto vreme zbog svog hemijskog sastava razaraju bubrege, i tako nastaje vrzino kolo.
Nažalost farmaceutska mafija postoji i vrlo dobro zna šta radi. I kladim se da je odavno pronađen način da se ubiju maligne ćelije raka, samo nekome nije u interesu da se to plasira u javnost.

Pa, pogledaj koliko košta lek u apoteci, a koliko neki čaj koji kupiš na merenje. Više sam za alternativnu medicinu, koja se puno puta pokazala onda kada doktori ništa nisu mogli da urade.
Ne znam s kog stanovišta posmatraš, ali kad malo bolje razmisliš, čovek je sastavljen od elemenata koji ga okružuju. Logičo je da i oni imaju više pozitivnog dejstva nego nešto što je veštački proizvedeno.
Pogledaj samo koliko ima pojava koje lekari ne mogu da opišu, a neko ko nema veze sa medicinom može da te izleči.
Ne omalovažavam profesiju, da se zna. Jeste medicina napredovala, ali za mnogoštošta čovek nije našao lek, pa zašto onda ne pribegavati alternativi?

Jeste medicina napredovala, ali za mnogoštošta čovek nije našao lek, pa zašto onda ne pribegavati alternativi?

što će reći da nije ni alternativa. I što da joj pribjegnem onda.

Kizo, nekada jednostavno ne biraš način da se izlečiš..

Руски научници су у Сибиру открили бактерију "Bacillus F" која би могла да успори процес старења и продужи људски живот на 140 година.

140% fore.

Mislim da je takav tip zdravog života pre neka preventiva nego izlečenje od bilo kakve bolesti. Ako se posvetiš tom načinu života, za koji naravno treba volje i vremena, mnogo manja mogučnost postoji da dobiješ zakrčenje nekog krvnog suda ili neki dijabetes.

Ja ne poznajem te stvari, pa ih zato ni ne odbacujem - ovde sam konkretno mislio na krajnje pojednostavljivanje istih - kada na tekstu od pola stranice objasne sve sto je nekome potrebno da se uspesno bavi npr. meditacijom. Kako to shvatiti ozbiljno?

Kada su teški medikamenti u pitanju to i jeste tako. Piješ tablete za razbijanje tromba a one ti u isto vreme zbog svog hemijskog sastava razaraju bubrege, i tako nastaje vrzino kolo.

Ali zato koliko ih ima koji bez vecih problema lece ciljane bolesti? Nije ni medicina svemoguca, ali daleko da je uspeh 50/50.

Nažalost farmaceutska mafija postoji i vrlo dobro zna šta radi. I kladim se da je odavno pronađen način da se ubiju maligne ćelije raka, samo nekome nije u interesu da se to plasira u javnost.

Medicina kao industrija jeste podlezna raznim uticajima i to nazalost verovatno i jeste njen najveci problem.

Pa, pogledaj koliko košta lek u apoteci, a koliko neki čaj koji kupiš na merenje. Više sam za alternativnu medicinu, koja se puno puta pokazala onda kada doktori ništa nisu mogli da urade.

Pogledaj samo koliko ima pojava koje lekari ne mogu da opišu, a neko ko nema veze sa medicinom može da te izleči.

Nesto nisam puno ubedjen u to koliko se ona dobro pokazala. Stalno slusam o nekome koga neko poznaje koga je tako nesto izlecilo, ali ne znam da li sam ikada stvarno video neko poboljsanje na nekome. Cesto se radi o boljkama cije stanje se moze samo subjektivno komentarisati, pa ljudi govore kako im je bolje, a ko zna kako je stvarno.
Biljke imaju valjda svoje prednosti, ali mislim da je daleko od toga da mogu zameniti lekove. I ja pijem cajeve kada sam prehladjen, ali ako se pogorsa necu se vise samo na njih oslanjati.

Ne znam s kog stanovišta posmatraš, ali kad malo bolje razmisliš, čovek je sastavljen od elemenata koji ga okružuju. Logičo je da i oni imaju više pozitivnog dejstva nego nešto što je veštački proizvedeno.

Meni ta logika nije previse jasna. Prirodne stvari jednostavno nisu namenjene za lecenje. Mogu imati slucajne efekte, ali oni su najcesce slabi, pa se bas zato moraju vestacki pojacati da bi se dobio lek.

Ne omalovažavam profesiju, da se zna. Jeste medicina napredovala, ali za mnogoštošta čovek nije našao lek, pa zašto onda ne pribegavati alternativi?

Pribegao bih ja kada bih imao opipljivih dokaza da deluje. Uostalom ako deluje, otkud da se nije prava privreda razvila oko nje? Ono sto deluje je privreda i prisvojila i sad masovno proizvodi. Pitanje je zasto onda nije uzela i ostalo?

I lolololol za link, jos jedan u nizu primera.

140% fore.

Kod njih je sve vezano za tu čarobnu brojku 140 :D

Ja znam da je meni onaj ruski vitafon pomogao oko mnogih stvari a vi budite skeptični, niko vam ne brani.

Ako sam dobro razumela, ova tema objedinjuje priču o alternativnoj medicini, alternativnoj nauci, metafizici sa sve gnostikom, alhemijom, ezoterijom, duhovnošću, parapsihologijom, paranormalnim fenomenima, i na kraju, manipulaciji ljudskim bićima i određenim komercijalnim udruženjima za koje važi da imaju neke veze sa svim ovim? I onda argumentovano da kažem zašto je sve (ili bar nešto od toga) štetno za društvo, odnosno, pojedinca? Numem ja to. :)