Prijava

Sad pročitah ovaj članak na Blic-u, u kom, ukratko, etičari tvrde da bi bilo moralno/prihvatljivo da se novorođenče da na ubijanje, ako nam se ne sviđa, ima neki deformitet ili urođenu manu.

Porede ga sa abortusom, na foru, ako je to legalno ubistvo, onda je i ovo ok.
Ne znam da li ima tema o abortusu, ali može i on da se razmatra u raspravi. (ako je i bude)

Po meni je ovo neprihvatljivo, jer dete, pošto je rođeno, ima šansu za život, neka se da na usvajanje, dosta parova ne može da ima ikakvo dete.

Kakvi su vaši stavovi? Može kvalitetan spem.

ja ionako smatram da je licemerno govoriti da je abortus "sasvim ok" a ubistvo novorođenčadi "iju, nikako nikako".
licimUri!

Može kvalitetan spem.

Definisati kvalitetan spem?

Definisati kvalitetan spem?

Kiza spem.

ja mislim da uopšte ne bi trebalo vremenski ograničiti to pravo abortusa...zamisli kad ti poraste dete ti shvatiš da je kretenčina i u fazonu, brate, šta će meni ovo, odvedeš ga za ručicu pa u bolnicu da ga ugase...

ma treba uves' i predpunoljetni abortus. da moz dubijes dijete do njegove 18 godine. sto da ne, kad smo vec tako krenuli....
ako ti se ne svidja.

Не слажем се са њима ни најмање. Беба и фетус нису исто. Тако да важе друге етичке форме. И сматрам да је постанални побачај ок.

čekaj čekaj a šta ako imaš mrcinu od tries i kusur koji se izležava prežderava i nabada na Vuki..em ga raniš, em plaćaš račun za struju pa još ADSL da konjina može ovde da se raspravlja o političko ekonomskoj situaciji u zemlji..priđeš nežno, pa mu prozboriš, daj ručicu sine, vidi te majka kod čika doce..sasmo da vidi nešto..

Baš mi se sviđa taj njihov rad, jer je on ustvari reductio ad absurdum samog abortusa.

On pokazuje da se abortus suštinski ne razlikuje od čedomorstva.

I izazivanjem šoka, jer smo svi protiv čedomorstva, zapravo želi da ukaže na to da je i abortus jednako nemoralan.

Dakle, na prvi pogled, logika je, ako je abortus moralan i prihvatljiv, onda je i čedomorstvo.

A pravi cilj jeste da se izazove reakcija kod javnosti:

Čedomorstvo je naravno nemoralno, dakle i sam abortus je nemoralan.

Liblet
čekaj čekaj a šta ako imaš mrcinu od tries i kusur koji se izležava prežderava i nabada na Vuki..em ga raniš, em plaćaš račun za struju pa još ADSL da konjina može ovde da se raspravlja o političko ekonomskoj situaciji u zemlji..priđeš nežno, pa mu prozboriš, daj ručicu sine, vidi te majka kod čika doce..sasmo da vidi nešto..

taj neki rad... al šta će reći komšiluk? ne biva

Čedomorstvo je naravno nemoralno

ne prenagljujmo sa zaključcima, ovo je ozbiljna tema...

al šta će reći komšiluk? ne biva

vidiš ovo bi već bila objektivna prepreka..a da slažeš da je otišo u beli svet da radi?? a? a?
osećanm da se bližimo nekom odličnom rešenju..

a sad ozbiljno, vodite računa ljudi, sve je više Gavrilovića i oni ne abortiraju..ostvariće nam se idiokratija, verujete mi...

Zabagovala tema, pa je morao da se obriše ovaj post:
_____________________________________________

smorena

čekaj čekaj a šta ako imaš mrcinu od tries i kusur koji se izležava prežderava i nabada na Vuki..em ga raniš, em plaćaš račun za struju pa još ADSL da konjina može ovde da se raspravlja o političko ekonomskoj situaciji u zemlji..priđeš nežno, pa mu prozboriš, daj ručicu sine, vidi te majka kod čika doce..sasmo da vidi nešto..

Hahahahaha! E, pa onda treba na vreme krenuti sa vaspitavanjem mrcine. Ili mu ukineš internet. Ima da radi i to je. :))))

Inače, mislim da rođeno, zdravo dete nikako ne treba ubijati. Prosto zbog toga što ga možete anonimno dati na usvajanje. Ako ste ga nosili toliko meseci, šta sad. I stvarno socijalne službe kod nas (bar što se tiče dece bez roditelja) imaju vrlo visoke kriterijume prilikom određivanja porodice ili hranitelja i ta deca realno imaju možda i veće šanse za kvalitetno obrazovanje i kasnije samostalan život nego, recimo mnogobrojna deca u socijalno ugroženim porodicama. Jedino ne znam šta bih rekla po pitanju genetski jako defektnih novorođenčadi kod kojih se recimo poremećaj nije ustanovio prilikom prenatalne analize (mada se to vrlo, vrlo, vrlo, vrlo, vrlo retko dešava, pre će biti da se majka odlučila da rodi)... Tu decu bi trebalo pobaciti dok se još ne razviju, ionako ne mogu dugo da žive i trpe strašne bolove i muke. Kao ono dete što ima samo moždano stablo. Užas. Mislim da bi njima stvarno trebalo prekratiti muke, a ne držati ih u životu tu godinu-dve da se muče.
Isto je i pitanje dece sa daunovim sindromom teško. On se lako utvrdi još u trudnoći, i tada lekari savetuju žene da abortiraju, ali mnogi se ne odluče za to. Oni, doduše mogu živeti mnogo duže, ali pate od policističnih bubrega, ne mogu kompletno da se uklope... Ne znam, jako teško pitanje.

Nastavite...

Jedino ako je dete jako, jako bolesno, bez ikakvih šansi za oporavak. Mada, koji roditelj bi tek tako dao da mu se ubije novoređenče, ne znam...

čekaj čekaj a šta ako imaš mrcinu od tries i kusur koji se izležava prežderava i nabada na Vuki..em ga raniš, em plaćaš račun za struju pa još ADSL da konjina može ovde da se raspravlja o političko ekonomskoj situaciji u zemlji..

Jebiga, ovo pre onda treba ubiti roditelje kad nisu sposobni da vaspitaju dete, a ne da se zbog njihovog neznanja ubija dete

Нека се да на усвајање лепо дете, то што ти се дете не свиђа можда неком другом хоће...

etičari tvrde da bi bilo moralno/prihvatljivo da se novorođenče da na ubijanje, ako nam se ne sviđa, ima neki deformitet ili urođenu manu.

Не, етичари тврде da bi bilo moralno/prihvatljivo da se novorođenče da na ubijanje, ако се пође од тога да је обичан абортус моралан/прихватљив.

Ja da se pitam, zakljucao bih tu opciju rađanja deteta. Ispemovali je daunovci i degenerici.

Превише је да се убије рођено дете какву год оно болест имало.

Не, етичари тврде da bi bilo moralno/prihvatljivo da se novorođenče da na ubijanje, ако се пође од тога да је обичан абортус моралан/прихватљив.

Фетус исто што и дете ?

Не, одстранити фетус је морално колико и одстранити новорођенче. Тако кажу.