Prijava

E za takve je i pravljen video.
Vidiš, daješ sebi za pravo da nekoga osuđuješ a nisi ni čuo drugu stranu priče!
A šta misliš kako bi bilo kada bih ja napravio neku propagandu protiv npr Nikole Tesle.
Tipa - bio ubica, silovao žene, fut fetiši

За човека који је отео и побио ко зна колико деце, можеш тако да говориш? И шта ти знаш другу страну приче, кад она не постоји. И зашто би упоређивао Теслу, са неким ликом који нема везе са њим. Потпуно нелогично.
А и они се толико рекламирају, јер им треба подршка, паре и да би сви људи знали ко је он, пошто ја нисам знао док нисам погледао филм. Такође нисам ни знао да је Гадафи на 22 месту (на тој листи).

Ovo je gadno. GADNO. Ogavno. Odaje neverovatan utisak namontiranosti i preforsirane patetike upućene žalostivim majkama da puste suzu dok peglaju karirane košulje i pantalone na crtu patrijarhalnih očeva.
Joj, moj sin da odrasta u svetu punom blablabla, jao crnče malo nema svoga brata i jedina mu je želja da ide u školu i sva deca su jednaka i ko ima pravo da im to oduzme i tužna muzika i nećemo stati i ljudska prava i svi smo deca planete i naš glas da se čuje, E! Sad da bi sve ovo bilo tako ti nama daj svoje pare.
Ovo je možda taktično, ali taktično protiv onih koji ne misle kritički, taktično protiv povodljive mase. Jedna prosečna propaganda koja će skupiti natprosečne pare, kakve smo imali prilike da posvedočimo, ali, JAO, koliko izveštačena!
Ona komercijalizacija uplakanog crnčeta kakvu samo viđali samo po rijalitijima i sličnim splačinama za žgadiju je najgori mogući vid direktnog podsmevanja svima onima koji su zapravo prolazili kroz muke kakve ovaj dušebrižnik ne može da zamisli, a kamoli da ga bude briga.
Joj, pa on je čovek od poverenja, vidi kako ima odnos sa sinom, vidi kako pazi, a dete nije ništa krivo, a ionako me svrbe ti dolari u džepu, ali GDE mu je ta porodica? Gde je ta sloga? Gde mu je žena, gde je makar nagoveštaj ubedljivosti u njegovom ophođenju? Ja to ne vidim. Vidim samo maksimalno montiran i peglan klip u koji je očigledno uloženo i koji su pravili ljudi sa iskustvom iz oblasti i koji je produkt višemesečnih prepravki i montaže u svrhu pripremanja tvoje svesti za informaciju koja dolazi na samom kraju (nimalo slučajno) - TREBAJU NAM PARE. Daj nam svoje pare. Ali zbog svega ovoga što si čuo i video.
I ono isticanje vremena na kom se stalno potencira. Klip ističe na kraju godine? Šta ističe kog đavola? Želja da se pomogne deci? Proći će ga volja za Ugandom? Ne kontam.
Klip je sasvim očigledno kompletno baziran na tezi da su ljudi stoga bangava i da će progutati svaku fekaliju koju im poturiš.

Sigrafeas zaključo temu ovo je samo još jedan dokaz da se zahvaljujući internetu danas mnogo lakše šišaju ovce nego pre 50 godina

Ovo je gadno. GADNO. Ogavno. Odaje neverovatan utisak namontiranosti i preforsirane patetike upućene žalostivim majkama da puste suzu dok peglaju karirane košulje i pantalone na crtu patrijarhalnih očeva.
Joj, moj sin da odrasta u svetu punom blablabla, jao crnče malo nema svoga brata i jedina mu je želja da ide u školu i sva deca su jednaka i ko ima pravo da im to oduzme i tužna muzika i nećemo stati i ljudska prava i svi smo deca planete i naš glas da se čuje, E! Sad da bi sve ovo bilo tako ti nama daj svoje pare.
Ovo je možda taktično, ali taktično protiv onih koji ne misle kritički, taktično protiv povodljive mase. Jedna prosečna propaganda koja će skupiti natprosečne pare, kakve smo imali prilike da posvedočimo, ali, JAO, koliko izveštačena!
Ona komercijalizacija uplakanog crnčeta kakvu samo viđali samo po rijalitijima i sličnim splačinama za žgadiju je najgori mogući vid direktnog podsmevanja svima onima koji su zapravo prolazili kroz muke kakve ovaj dušebrižnik ne može da zamisli, a kamoli da ga bude briga.
Joj, pa on je čovek od poverenja, vidi kako ima odnos sa sinom, vidi kako pazi, a dete nije ništa krivo, a ionako me svrbe ti dolari u džepu, ali GDE mu je ta porodica? Gde je ta sloga? Gde mu je žena, gde je makar nagoveštaj ubedljivosti u njegovom ophođenju? Ja to ne vidim. Vidim samo maksimalno montiran i peglan klip u koji je očigledno uloženo i koji su pravili ljudi sa iskustvom iz oblasti i koji je produkt višemesečnih prepravki i montaže u svrhu pripremanja tvoje svesti za informaciju koja dolazi na samom kraju (nimalo slučajno) - TREBAJU NAM PARE. Daj nam svoje pare. Ali zbog svega ovoga što si čuo i video.
I ono isticanje vremena na kom se stalno potencira. Klip ističe na kraju godine? Šta ističe kog đavola? Želja da se pomogne deci? Proći će ga volja za Ugandom? Ne kontam.
Klip je sasvim očigledno kompletno baziran na tezi da su ljudi stoga bangava i da će progutati svaku fekaliju koju im poturiš.

Колико сте у стању бити негативни по питању свега. Да ли је ико икад организовао било какву акцију и да ли ће ико икад организовати било какву акцију, а да нећете сматрати да само хоће да узме паре и то је то? Археолошко налазиште површности. Ја не кажем да се нико неће окористити, али кажем да је вредно ако ће дати резултат на крају.

Видео јесте комерцијалан и јесу га правили професионалци за маркетинг, али само такав може да допре до оволиког броја људи. Да га је направио алтернативни несхваћени уметник из Куманова без имало патетике видело би га 313 људи и шта?

Увек се неко окористи и то је факт, али не значи да се по свему треба посрати како би био различит и деловао паметно. Дајте нам паре - па нормално, ово не може да се одради за џабе. Како?
Стави себе у ситуацију да желиш да организујеш нешто како би неком помогао, није битно колико мала ствар је у питању. Па размисли како би се осећао да, кад од људи тражиш да ти помогну занемарљивим материјалним средствима, будеш у старту декларисан као лопов. Без дате шансе.

Bolje to nego da ta deca završe na ulici.

Raspolutin, наравно да имамо предрасуде према том клипу и према целој тој акцији. После свега што се издешавало са Американцима, ово је још само једна карика у низу. Све њихове акције почињале су "спашавањем некога", чак штавише, добро је што се и даље труде да то заташкају, имају и даље довољно обзира. Гледах ја тај клип, наравно да сам у старту био огорчен и скептичан, али реко' ај "због деце из Уганде" да дам шансу том клипу, и све би било у реду да није на крају споменуто плаћање и давање новца. Одмах је све некако провидно, а не може да ми каже нико да немају средстава кад се умешала цела Америка укључујући и белу кућу и владу. Сами у клипу наглашавају колико су подршке добили од врха државе, које паре више тражиш?
Али рекао сам већ у неком посту на претходној страни, ако у целој тој њиховој акцији бар мало закаче и тог човек и мало прикоче ту организацију, нека им и то што траже тамо.

Трошење огромне количине енергије, на релативно ситне ствари (у афричким условима) на изузетно глуп начин.
Траже од своје владе (која, шатро, нема појма о чему се ради) да зауставе неког тамо зликовца који под својом контролом има чак неколико стотина деце, и онда ће свет моћи да одахне. Није им пало на памет да од исте те владе затраже да не потпаљују сукобе на том континенту како би могли што јефтиније да дођу до ресурса. Па не би ни било Конија и сличних.
И они "китови"... Ако ти требају паре, реци лепо за шта; хоћеш да изградиш чколу, купиш вакцине... и онда тражиш донацију. А не да продајеш китове (или још горе, да тражиш лову, и онда "шаљеш китове бесплатно"). Мене би био блам да због тога дајем паре, и ако бих био вољан да помогнем.
Филм третира публику као кретене. У томе и лежи тајна успеха.

Суштина је у томе да Уганда нема ништа што би требало било коме а камоли Американцима. Не постоји стратешки циљ. Тамо ни конопља не рађа. Све то знате ако сте пажљиво гледали видео. Влада је тамо послала шачицу војника јер због оваквих ствари, можда Обамини не могу да изгубе изборе, али сигурно могу да изгубе одређен проценат гласача - а тај проценат колико год да је за њега ће да се саломе.

Све је урађено пре овог клипа, он служи само да ГЛАСАЧИ не забораве, јер чим забораве влада ће повући трупе. Кад вирал клипа стане потребне су финансије за другачије видове кампање, од плаката до скупова. Ово је изборна година, ако га не убију ове године избори ће проћи и онда не постоји апсолутно никакв мотив америчкој влади да тамо пошаљу једног вучјака, а камоли војника. Зато се потенцира - до краја ове године. А паре су потребне јер влада само шаље војску, не пада јој на памет да ради против себе и финансира кампању због које може да погине један њихов војник. Један мртав војник такође скида по који глас на изборима.

Ово је буквално уцењивање власти у изборној години. Генијална идеја. То је једини начин да нешто буде од овога. Следећа прилика је за 4 године. Неко ће се и окористити, али то је баналност.

Нису сви Катарина Ребрача.

Едит:

Филм третира публику као кретене. У томе и лежи тајна успеха.

Ово је тачно, али то је једини начин. Рекох већ. Све што је масовно гледано, читано и слушано у последњих неколико година третира публику као кретене. Другачије не може јебига.

У праву си, генијална идеја, све то стоји, али и даље је Кони само параван и ништа више.

Uganda has OIL! 2.5 BILLION Barrels or more worth, according to some analysis! The aims of this video are questionable. Kony has not been in Uganda in 6 years, and even Ugandans say they do not like the viral video Kony 2012 as it does not depict the present situation. Kony 2012 is advocating US troops train the Ugandan Army, and provide them with better equipment. Please thumbs up this to spread the word folks!

Суштина је у томе да Уганда нема ништа што би требало било коме а камоли Американцима. Не постоји стратешки циљ. Тамо ни конопља не рађа.

Кони тренутно уопште није у Уганди, ако вести не лажу. Конопља можда не рађа (рађа, ал небитно), али нафта изгледа буја у тој регији, ако вести не лажу.

Све то знате ако сте пажљиво гледали видео.

А можемо и још нешто да погледамо сем видеа.

Рекох већ. Све што је масовно гледано, читано и слушано у последњих неколико година третира публику као кретене. Другачије не може јебига.

Јебига, онда је свестан да ће тиме удаљити један део публике од себе. Да сам сигуран да су им намере онакве какве тврде да јесу, ћутао бих; глупо је, ал можда успе нешто да постигне.
Али, ако избацимо из приче потресне слике и осталу патетику, шта добијемо? Апел за слање америчких војника, опреме и тако тога у регију у којој је недавно откривена нафта. И то у тренутку кад је тај лик ионако на крају каријере.

Кони тренутно уопште није у Уганди, ако вести не лажу. Конопља можда не рађа (рађа, ал небитно), али нафта изгледа буја у тој регији, ако вести не лажу.

Сви лажу, и једни и други. Нисам ја људи јебига наивни морон па да не знам да овде има 100 скривених мотива. Да нафта буја већ би неко дошао по њу, није ни Кони највеће зло које се родило у Уганди, имали су он још горег материјала.

Можда нисам у праву, можда су Амери покренули целу ову причу како би пред целим светом оправдали следећи поход на нафту, али то су већ теорије завере које не желим да видим у свему.
Једно је сигурно, овај шаблон чак иако је можда фејк, што ће време показати, сигурно може у будућности да се користи за многе корисне ствари. Да људи виде нешто осим оног што им Ђилас и његове колеге из других земаља ставе на насловну.

Problem je u tome što je ovaj video toliko marketinški doteran i ukrašen nekakvim sloganima emotivnim izlivima da mu niko ko iole gleda sa kritičkog stanovišta neće poverovati. Jer deluje komplet veštački. Jer je pravljen namenski da udari na neki drugi mentalitet. Na većinu. Jer većina je podložna i može se njom upravljati. I na tome se temelji demokratija. Tretiranje ljudi kao stoke, jer jesu stoka. I uvek možeš da ih nateraš da veruju u šta želiš. I izbori se, analogno, svode na pobedu u igri reklamiranja.
I da u ovaj klip staviš najiskrenijeg govornika, on ne bi delovao iskreno.
Jer iskren govornik ne bi iza sebe ne bi imao gomilu jeftinih trikova i odglumljenih kao spontanih scena i zapravo bi rekao na šta konkretno idu pare.
Neko je debelo uložio u organizaciju ovoga, a pošto se niko ne reklamira, ostaje utisak da je uložio da bi zaradio.

U svakom slučaju, on nije ni ciljao da mu iz Srbije stignu pare. Da jeste, siguran sam da bi video bio drugačiji i većinom bismo mu podlegli. Ciljano javno mnjenje je ovim verovatno piridobijeno.

A mali crnčići? Oni su tu samo kao sredstvo, motiv da se cela stvar kotrlja. Šta mi odavde znamo zapravo? Možda su mrtvi dosad, možda su svi oslobođeni, možda je i taj uhvaćen već, ali je mnogo dobra fora da se ovako zaradi. Kažem, nije nemoguće.

Priča za javnost u velikom broju slučajeva NIJE istina. Stvarno nije. Pade mi sad na pamet, čini mi se da se baš skoro nekakav francuski političar hvalio da se sastajao sa jednim iz ove naše Haške bratije dok navodno niko nije znao gde je.
Ili ona vest da Petar II nije abdicirao, već je to bila propaganda Titovog režima. Takve stvari su stvarnost. Masom se upravlja sa visine, svakodnevno. I zato nije čudno što smo prema ovom klipu skeptični, posebno u zemlji koju je zapadna propaganda u više navrata sakatila u kontinuiranom procesu koji zapravo još traje.

znaci cim sam videla koliki medijski prostor ima ova kampanja odma sam znala da tu nesto smrdi! povraca mi se od ovog sveta u kojem zivimo, povraca mi se od ovakvih manipulacija, povraca mi se od toga sto pola sveta ne provaljuje da je u pitanju manipulacija, povraca mi se od ovaca koji jedu ova govna sa slascu i traze jos. povraca mi se od amera, povraca mi se kad vidim sta nam rade sa planetom.

Gospođa Lemaja proveri da nizsi bremena.

btw, odgledala sam 5 minuta klipa, i povracalo mi se. ne mogu da gledam i necu da gledam, nek jedu govna boli me kurac za ugandu.

znaci cim sam videla koliki medijski prostor ima ova kampanja odma sam znala da tu nesto smrdi! povraca mi se od ovog sveta u kojem zivimo, povraca mi se od ovakvih manipulacija, povraca mi se od toga sto pola sveta ne provaljuje da je u pitanju manipulacija, povraca mi se od ovaca koji jedu ova govna sa slascu i traze jos. povraca mi se od amera, povraca mi se kad vidim sta nam rade sa planetom.

Свака рекламна кампања је манипулација, само је питање да ли је позитвна или негативна манипулација. Нема ту памети па нема потребе да за силним контракцијама желуца, драмом и чуђењем. И реклама за Плазму је манипулација - рецимо позитивна. Док је овај Випов банер горе такође манипулација - само негативна.

Ko je ovaj raspolutin, prvi put ga vidim. Čiji si dupli, priznaj.
Nema pozitivne i negativne manipulacije. Svaka teži postizanju socijalne težine. Ostvarivanju moći u ljudstvu zarad dobiti neke vrste.

Religije koje se trude da pokriju što veću teritoriju, države koje insistiraju na patriotizmu, kompanije koje prodaju proizvode, prevaranti koji pokreću kampanje...Sve se svodi na isto.
Veliki upravljaju malima. Igraju se njima kao da su figurice u neuređenom i neskladnom sistemu, što dovodi do haosa u kom se, opet, samo veliki izvuku. Zašto je tako?
Jer umeju. A mali ne umeju. Nikad se ne radi o tome koliko si pametan i sposoban. Radi se o tome koliko si pokvaren. To je ono što te oduvek činilo velikim.