Prijava

Dešava mi se da u pretrazi kucam neku definiciju pre nego što hoću da definišem, da vidim da l' ima. I ukucam, ne pojavi se. Onda je napišem, i kliknem na ime defke, i tad mi se pojavi da je ima (ako je uopšte ima).

Ne kontam zašto je tako? Ima neko objašnjenje?

desava mi se da ova reklama od budjavog prevarantskog sladoleda pokrije pola strane...

Dešava se i meni, al to nije vezano za moje pitanje. :)

Мени се дешава да кад куцам неки израз, избаци ми нпр. 8 страница, и кад кликнем на 4. избаци ми ''To još uvek niko nije definisao! Imaš nekoliko opcija sada:''

jeste Nestle dosadio u 3 lepe.

pročitah - bog u pretrazi.
pomislih - aleluja!

sve mi se leluja...

Molim nekog moderatora ako bi mogao da objasni, pa da se zaključa, Počinju da spemuju :)

tek će se leluja,
no imaš pravo za ove sladolede što izleću do pola strane,
sve vreme mi idu na živac.

Mozda pišeš u pretrazi ćirilicom ?

Latinica, baš sam mislio da je u tome problem :)

ma to namerno...da bi ponovo definisali...

ima kaizen smisao za humor ko i svako vise bice...

ti se ponadas a ono prc...

Повремено се заглупи тражилица, ил сачекај, ил рефрешуј страну.

ЕДИТ: А да л се заглупела, то ћеш знати ако ти не нуди појмове ни за прво слово које укуцаш.

Да, забагује претрага неријетко. Онда опет укуцаш оно шта хоћеш да тражиш и радит ће.

prvi put cujem da ovde ima pretrage a kamoli dve

И мени се јуче десило када сам тражио је л дефинисан Мрест, ништа није избацило а после ми неки лик постовао линк од Боби Браунове дефке, које је слична. Сад ми жао да бришем моју а испада да је плагијат.

Et', ja taman pomislila nova Vlasuljarova tema. Šmrc.

Dešava mi se da u pretrazi kucam neku definiciju pre nego što hoću da definišem, da vidim da l' ima. I ukucam, ne pojavi se. Onda je napišem, i kliknem na ime defke, i tad mi se pojavi da je ima (ako je uopšte ima).

Ne kontam zašto je tako? Ima neko objašnjenje?

Није баг, једноставно систем функционише тако што без рифрешовања стране конктактира сервер и проверава податке на свако слово које укуцаш у претрагу. Сходно томе, потребно је да сачекаш дуже, рецимо секунду-две-три да ти врати податке, не да одустанеш одмах.
И још нешто, претрага се врши тако што дефиниција мора да почиње ТАЧНО са речју коју си укуцао.
Нпр:
Лупам, ако хоћеш да дефинишеш "Јеси ли погодио?"
и куцаш "Јеси ли", он ти можда неће вратити ништа, али ће ти зато ако укуцаш "Да ли си" вратити "Да ли си погодио" - што је нешто вероватно слично ономе што желиш.

Мој савет: ако дефинишеш фразу као нпр ово "Јеси ли погодио?", а не конкретан појам као нпр "Свеска", боље је да прогуглаш овако:
site: vukajlija jesi li pogodio
већа је вероватноћа да ће ти гугл некако лоцирати фразу међу постојећим дефиницијама.

Zasto ne kucate u adresi? Tako izbaci odma'.

Messalina, hvala :)

Može lok :)