Prijava

nije tako kelte.
on nece da ide instrukciju po instrukciju i izvrsava je.
nije ovo 98.
Odradice kao da su zadovoljeni svi uslovi. If je pomalo neodredjen branching zato sto ne znas sta sme posle cega i da li nesto sto je posle sme pre. A on ce da radi kao da moze. i onda ce da potrosi vreme da pojede sva ta govna sto je izasrao.

kejs je mnogo bolji na tom polju.
jer konjpajljer treba sve to da zdruka u skokove, a mnogo bolje definisan mu je kejs za optimizacije.

a da ne serem i ja, meni su rekli da to radi brze. i da pogotovo ima smisla kod heterogenog programiranja. pricali su uglavnom ovako nesto kosto sam ja napiso. zasto - jebiga zasto.

A jel radio neko u C#?

Jedan moj rodjak kupio dzip od programiranja.

nije tako kelte.
on nece da ide instrukciju po instrukciju i izvrsava je.
nije ovo 98.

srbine, sad sam bacio pogled. kompajler koji optimizuje, optimizuje switch tako sto od case statementa napravi funkciju koja je sto vise optimizovana da case stejtmente pretvori u brojeve redom (1, 2, 3, 4, 5...) i onda se samo tom funkcijom prebaci switch promenljiva u neki od ovih brojeva, i skace se na tu adresu gde je pointer na funkciju koju treba odraditi.
za puno case stejtmenta je dosta bolje od if else if, u pravu si. mada, danas kompajleri to rade i za if else if...

primer direktnog hashovanja bez funkcije, cisto da vidis kako ide:

switch (a)
case 0: goto deo0
case 1: goto deo1
case 2: goto deo2
case 3: goto deo3
default: goto deodefault

sa if else if bi imao 4 pitanja a ovako assembler izgleda poprilicno jednostavno:

prvo na memoriju x upise adresu deo0,
x + 1 -> deo1
x + 2 -> deo2...

a onda se samo proverava sw promenjiva
jump to x+deodefault if sw > 4
else jump to x+sw

ima skroz smisla kad imas puno caseva

jedan moj rodjak umro od programiranja

nije samo to kelte.
kod CUDA-e i tih heterogenih govana imas jedan program kaunter za jedan warp, a to ti dodje nekoliko procesa, tipa 16.
problem nastaje ako njih 16 treba da izvrsi uslovni skok, a oni pola hoce, a pola nece. a jedan program kaunter jeboga caca.

If govno on najcesce zavede kao uslovni skok i onda imas duplo duze vreme izvrsavanja, jerbo zbog samo jednog progrem kauntera on mora da izvrti za pola, pa onda za drugo pola.

Kejs on valjda oce da prevede tako da oba rezultata smesti u mem, a ne obavlja se skok, samo instrukcija menja argument adresu i odrzava se programski tok.

tako neka govna mi pominjali, nije fora samo u hesiranju...

Jel upisao slučajno neko ITS ovde, odsek Informacione tehnologije ? Čisto sumnjam, jer ste sirotinja i nemate 2 soma evra godišnje za školarinu, ali aj da pitam. Trebaju mi neke informacije. poyy

Ако ти шта треба за фонић исит јависе

Приватни факсови су геи

Izobjasnjavacu na ovoj temi kada budem imao vremena sada sam jako zauzet nekim ultrazajebanim projektima za koje nikad niste ni culi jer ste daleko od mog nivoa programiranja

ПСЕТО ПРОГРАМАТОР

Haker brt haker

bečmenski tintoreto može samo da isprogramira plug jednobrazdac da razdjevičava đembele narikače po potrebi

Za tebe sam mario marko del tintoreto kavaljera distante dela alta padidje

ti si za mene kosovski emigrant, a znamo da su oni poliglote, u stvari, znaju neki jezik ali to srpski nije sigurno lololo

Znam sve programske jezike ovaj tvoj sumski prevodim trenslejtom

Псето је педер.