Prijava

lol, sad vidim da pišem javascript, ne može ovaj moj svič u c-u

http://i.imgur.com/0WzMDZo.png
switch i case uopste ne moras da koristis. moz sve preko if da radis, mada je ljepse ovako. ja licno koristim.

ja sam decko ekstremno los programer, i nemam frke sa tim, al treba da uporedis tri broja.

ja sam decko ekstremno los programer, i nemam frke sa tim, al treba da uporedis tri broja.

e vidiš, ja sam programiranjem počeo da se bavim pre sat vremena i imam frke sa tim :///

switch i case uopste ne moras da koristis. moz sve preko if da radis, mada je ljepse ovako. ja licno koristim.

Ma znam da ne mora, al ja sam uvrteo sebi u glavu da oću da rešim i preko kejsa, ali sam u međuvremenu ukapirao da to nemere, tako da mi pomoć više nije potrebna. Hvala puno i ne zamerite <333

Ne znam o cemu je rijec, ali: u zagradu posle switch stavis varijablu koja mora imati vrijednost cijelog broja. onda ispod ides one zagradice i u kejs za sve moguce vrijednosti te varijable ovako radis, tj case 0: je za prvu, case 1: za drugu itd.
Lose objasnjavam, jbg

Comi_PG

Ne znam o cemu je rijec, ali

lolek

преко кејс наредбе наћи и исписати највећи од три унета броја

zasto bi ovo neko radio, lebac mu jebem???

switch (a>b)
{
case 1:
switch(c>a)
{
case 1:
printf("najveci je c = %d\n", c);
break;
case 0:
printf("najveci je a = %d\n", a);
break;
}
break;

case 0:
switch(c>b)
{
case 1:
printf("najveci je c = %d\n", c);
break;
case 0:
printf("najveci je b = %d\n", b);
break;
}
}

sve najbolje i ovo se ovako ne radi poz :*

uzmi i umesto
if (a < b)
{
opcija 1
}
else
{
opcija 2
}

uradi

switch (a < b)
{
case true:
opcija 1; break;
case false
opcija 2; break;
}

ja mogu da smislim nekoliko razloga kelte xexeexxe
al ozbiljno.

zasto bi ovo neko radio, lebac mu jebem???

vidiš da čoek kaže da se sat vremena bavi programiranjem
verovatno želi da nauči osnove

pa ako oce uci osnove, prvo neka nauci za sta se koristi switch a za sta if, onda ce lakse da ide.

o jebem vas, što ne čitate

Ma ynam, rešio sam ja lako zadatak preko if, al sam zapeo da rešim i preko kejsa, al sad kontam da to jednostavno nemere. Hwala swima, ljubi brat

Ma znam da ne mora, al ja sam uvrteo sebi u glavu da oću da rešim i preko kejsa, ali sam u međuvremenu ukapirao da to nemere, tako da mi pomoć više nije potrebna. Hvala puno i ne zamerite <333

e vidiš, ja sam programiranjem počeo da se bavim pre sat vremena

edit: pozdrav VelikomSrbinu

Osnova programiranja je da ne mećeš nešto čemu tu nije mesto i da odradiš na najlakši mogući način, lolo. Zajebi switch i case, ovde nemaju nikakvu poentu, ako ti neko nije zahtevao baš da odradiš preko switch-a. Ali je glupo svejedno.

kad toliko serete,
a kad sve to treba da se spusti na procesora, pa kad treba konjpajler da optimizuje sva ta govna, a imas u rukavu i out of order izvrsavanje, sta mislite u cemu je bolji, da optimizuje kejs ili if?

Ja sam zivo u uverenju da je to kejs, al ja nemam pojma sa zivotom.

Srbine, nisi pokrio slučaj kada su dva jednaka. Onda treba da se ispiše "najveci su a i b". :D

jel ima neko da se bavi web dizajnom?

a kad sve to treba da se spusti na procesora, pa kad treba konjpajler da optimizuje sva ta govna, a imas u rukavu i out of order izvrsavanje, sta mislite u cemu je bolji, da optimizuje kejs ili if?

mislim da je potpuno isto, jer se switch case kompajlira kao if else if, nema masinski kod za switch koji ce sad nesto tu brze da ti odradi.