Prijava

Gospodine, prijatelju, druže, prika, care, lave, kralju, šefe, majstore nemeš taj djubar od auta ovde parkirat

Gospodjo, devojčice, lepa, mala, žemska ostala ti etiketa na majci..

Naslov sve govori.

КОЈА ТЕМА, ЈЕБОТЕКОЛАЧ!

Браво за тему, мајсторе!
Добар је фазон што се на "Хеј, бајка!" сви цимају...! :-Д

Што се тиче теме, већином иде у зависности од ситуације: колега, човече или га упоредим с неком познатом личношћу чију особину изрази у том трену.

Хеј ти, да ти буђави, долаз' 'вамо!

Degustacija zlatiborca (reći što glasnije ako je u pitanju punija osoba)

Хм... Нисам размишљао о томе до сада, али дефинитивно ћу се определити за "момак". Момак је најиритантнија реч коју можеш упутити непознатој особи. Птица кад ти се посере на главу каже, "еј момак, саћу ти се посерем на главу".
Тотално замишљам ситуацију, неки чилагер (чича за сленговски неосвешћене) џвањка у аутобусу и ја му се окрећем у стилу Ирфана Менсура и упућујем му бритак дах леда из очију: "Момак, може то мало тише?"

Druže, drugarice... ostalo mi iz stare Juge na kurac je nabijem.

Druže za gospodu, gospodine za druže, gospodžo za gospođice a gospodžice za gospođe. Milina jedna.

Ne obraćam se nepoznatim osobama, one se obraćaju meni.
Niko ne može da bude toliko bitan koliko ja mogu da ignorišem.
Ali, kad bih to radila, volela bih da bude sa "prašino", "groku", "sumnjivi izdanče"...
U svakom slučaju, pre bilo kakvog dozivanja, poželjno je upitati osobu kako se zove.
Ženskoj osobi ako si žensko prvo treba reći svoje ime pa onda upitati za njeno, ali tako da to zvuči prijateljski.
Ženskoj osobi ako si muško ne treba ništa reći, najbolje je sačekati da sama kaže.
Muškoj osobi ako si žensko ne treba se uopšte obratiti.
A muškoj osobi ako si muško treba... nešto.
U ovoj oblasti nikada se ne treba zaletati, niti olako koristiti zamenice i ostala priručna sredstva.

Марципанко, звучиш ко приручник за домаћице из тридесетих.

Izvini

+2

Gej, al' jebaga, kurtula na prvom mestu!