Prijava

Kod Rusa mi se sviđaju njihove pičke.

Voleo bih otići u Rusiju, obići i urbane i ruralne predele, ima tu štošta (pa na kvadrat) da se vidi. Probati hranu i domaću votku, otići na Lomonosov univerzitet, obići kafane i diskoteke, sela, videti običaje ljudi, slušati njihove neke ruske-krajiške pesme, voziti se trans-sibirskom železnicom... Upoznao sam dvadesetak Rusa, doduše iz akademske branše, i iskreno, onako, nisam se oduševio. Valjda sam se razočarao jer sam očekivao likove grmalje galamdžije koji kad ne rade nauku loču rakiještinu i rukama kidaju suvu drenovinu, a dobio neke Puškine i Jesenjine. Jedino me jedan lik oduševio, pio sam sa njim, i moj ga kum pitao da li poznaje neku devojku, onako u nekoj žnj konotaciji, on mrtav-ladav rekao sa teškim ruskim akcentom rek'o: "No, I didn't fuck her" i nategnuo pivo koje je pio.

donela nam je rusofilija više zla nego dobra, zato što je malo srba rusofila koji nisu oni zadrti žigon-rusofili, što je šteta.

Slazem se. Ali jos vise je onih koji se isto tako pale na zapadne vrednosti. Culi ljudi da se lepo zivi u Francuskoj i Nemackoj, pa bi odmah da budu Evropljani i da zive bezbrizno u kapitalizmu. A kakvi smo, cak i da nas prime, proci cemo k'o Grcka i to ako budemo imali srece.

Edit: mada je diskutabilno da nam je rusofilija donela vise zla nego dobra. Ipak je lepo otici negde znajuci da ce te dobri domacini ugostiti sa istinskim osecanjem ljubavi prema tvom narodu. Tako se ja osecam uzimajuci u obzir ono sto sam cuo i uskoro cu imati prilike da proverim. Nadam se da ne gresim.

Srbija je Rusima isto sto i Republika Srpska Srbiji i obrnuto. U RS mi vas smatramo bracom s druge strane, maticnom zemljom, a vi nas "Bosancerosima". Srbija Rusiju smatra bratskom drzavom i velikim saveznikom, a Rusiju boli jajo i gleda svoj interes.
Sta da vam kazem, karma z a bič.
Smatram se rusofilom. Počeo sam da učim ruski 3-4 godine nakon srpskog, znao ga odlično, pa opet zbog manjka upotrebe zaboravio, obnovio u srednjoj, sada opet ne koristim, pa ga "gubim iz usta". Volim Ruse, ali realno ne znam ni kakvi su u stvarnosti. Ja volim neku sliku Rusije koju sam stvorio na osnovu pročitanih knjiga (beletristike), mada mislim da je isti slučaj sa 90% ljudi ovde. Ruski jezik volim zbog melodičnosti i mekoće, dušu dao za barenje riba.

E da, gro literature za matu i fiziku je bio na ruskom, pa je narocito korisno.
I početak teme je žešći povrać, baš kao što je Vidra napisala...

ovu temu treba preimenovatu u "mazohisti".
izjavljivati ljubav prema zemlji koja drugu "bratsku" zemlju (nas) ostavi uvijek na cjedilu je šutanje samog sebe u jaja. ako ćemo iskreno kina je bila principijelnija i odlučnija u branjenju srpskih interesa, ne zato što nas vole nego zato što se manje-više podudaraju oko nekih stvari. kina je čak veći ulagač od rusije, a nisu nam braća ni po vjeri ni po rasi. kanite se rusa, ljubav prema rusima je hvatanje magle.

evo vam nešto rusko na šta sam se navukao u par zadnjih dana :)
http://www.youtube.com/watch?v=Ouf151l7mSs

Ко не воли Русе, тај или није Србин или није словенскаго порекла .. у Русији је све велико и лепо .. Руси су баш као и ми тврдоглави и упорни у својим навикама и мегаломанштини која се види на сваком кораку у Москви .. спремни су у сваком тренутку да крвљу бране своју слободу да се напију као стока и да то буде нормална ствар .. Рује имају затворен систем тржишта и нико и ништа им споља не треба .. већи су расисти него што су Немци били `39. и једна од ретких нација којој, кад кажеш да си Србин не значи аутоматски да си опљачкао банку, заклао неко дете или да си варварин по рођењу ....
Поштују своје мртве више него што ћемо ми икад наше живе ..
Рибе су им гром .. нису све скупо обучене али држе до себе у границама онога што имају и све, али баш све су на штиклама! Пичка им се позлатила!
ЖИВЕЛА МАЈКА РУСИЈА !!!
http://www.youtube.com/watch?v=RV5Xv8wmBiQ

Jel si ti beše plagirao one postere sa Ruskog sajta? Ako si ti onda ti je ok priča skroz. Ako pak nisi primi moje izvinjenje.

Њах, Русија.
Јако ружна држава, ако ћемо искрено. Сама зима, степе, лед, зима, алкохолно пиће од кромпира, снијег, зима, омалене плавокосе бичарке, зима, велики број наркомана на неким стренџерским дрогама, мафија, зима и плин.
Е сада да не би било све тако лоше мало сам прочачкао нет и пронашао и мало љепшу страну.
http://www.pxleyes.com/blog/wp-content/uploads/russia/7.jpg
http://englishrussia.com/images/the_purest_places_in_russia/post-3-12825736888001.jpg
http://www.vacationhomes.net/blog/pub/1332320145_Russia.jpg
http://www.geotournn.ru/wp-content/uploads/2010/08/%D0%A1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%82-%D0%9F%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B31.jpg

...

Када бих могао отићи тамо наравно да бих. Јебем ли га, да ми неко понуди и путовање у Бугарску ја бих прихватио.
Са ове политичке стране, морамо мало и о томе, мислим да су једни велики мишеви, пуни неког лажног супростављања Америма. Вјечито се нешто буне против а никада не скупе муда па дураде нешто конкретно. Не смије се заборавити да су они држава која има право вета а којег неће или не смију да искористе. Имате много примјере гдје су много кењали а нису хтјели уложити вето. Београд 99. је примјер.
Ово што се Србија ложи на неко братсво са Русима је прича за малу дјецу. Боле Русију патка за Србију, бар у већини случајева. Србија је нико и ништа у играма великих моржева.

Fatal, tvoj post na ovoj temi nije ni bio potreban, svesni smo od ranije da voliš Ruse, a da obožavaš njihove demotivacione postere.

o kako mi se ova pesma popela na živce za 15 godina staža - nastavnica muzičkog je to izvodila sa horom na svakoj priredbi, tri puta godišnje, a pevali su u najboljem slučaju jadno...

Boxer
Jel si ti beše plagirao one postere sa Ruskog sajta? Ako si ti onda ti je ok priča skroz. Ako pak nisi primi moje izvinjenje.

Ахахахахаха, да сам мод, сад бих ти одабрао нешто за ово. :Д

Sad Bruce beše tu negde :) Ma nemari, nekako su ruke samo krenule da kucaju.

Boxer
Jel si ti beše plagirao one postere sa Ruskog sajta? Ako si ti onda ti je ok priča skroz. Ako pak nisi primi moje izvinjenje.

хахахахах јух!
Боксеру јеси у фазону да попијеш пиво на мој рачун лоло

Лолололо фатал ероре, слап ту д хед!

Прво, да кажем нешто о оним тзв. џепарошима које спомиЊЕТе. Ти људи који бивају опљачкани су сами криви из разлога што не пазе на ствари. Доста сам путовао раније и никада нисам долазио у ситуацију да ми неко нешто дигне. Педеруше су добар избор, али их лично не готивим. Једноставно оно најважније држим увек код себе, на дохват руке и нема проблема. Мислим, до сада се тај начин показао као ефикасан.

Што се тиче Русије, не бих себе назвао русофилом, некако ме не привлачи толико, можда из разлога што никада нисам био тамо, не знам. Тако ми делује - антипатично. Планирам да је посетим, тренутно ми финансије не дозвољавају, али се надам да хочу.

Velika je stvar imati nuklearni arsenal kao Rusija

koi uspeh lololo to ko da kažeš velika je stvar imati gasa ko Rusija hehehe

e znate šta je još dobro u Rusiji....saobraćaj lololo

http://www.youtube.com/watch?v=AXz4P6EpX3s

i basbasbas basbas bas madafakaaaaaaaaaaa

Sad Bruce beše tu negde :)

Tu sam, proveri malo :)

Aaxaxa, svaka ti dala. Hvala puno. Sad sam kompletan i ko ličnost i ko autor :)
Ovi ozgo što oće da plate pivo, može al vinjak.

neozbiljna jedna država, najglasniji su, uvek nešto seru, a nemaju muda ništa konkretno da urade. šta je bilo '99, za vreme NATO bombardovanja? kad su već braća, zašto nisu uložili veto? a bitno da su posle toga na sav glas govorili kako je to fašizam i agresija

pa i kroz istoriju, boleo ih je kurac za srbiju, zamalo veliku bugarsku da naprave ovde na balkanu.

načuli da postoje neki sloveni pravoslavci na balkanu i kupili ovdašnje idiote pričom da smo 'braća'.

Кад је Јељцин одлучио да учврсти положај гранатирањем противника (мало је фалило да се и код њих деси срање ко и код нас деведесетих, рата што се тиче), који се политичар државице од неколико милиона становника курчио и мешао у интерне ствари једне велесиле, тада дебело на коленима? И шта да се очекује од тако нечег?

Што се бугара тиче, један краћи период су их подржавали више него нас, и то због једног утицајног грофа на руском двору. Цирка 20-30 дина. Него, где су Козаци највише бежали 1917-18? Шта су основали у Београду? Колико је било добровољаца на страни српских снага у Босни? Колико високих Руских официра (а кад иде официр, то се подразумева да прати припадајућа војска) је дошло у Србију у периоду о Првог устанка па на овамо? Си ти чуо за област Нову Србију, где је она била, колико је тамо било Срба и каква су права имали? О јадна моја МТВ нацијо... Па мене због таквих ставова, тако чврство присвојених без и четвртине релевантих чињеница блам што сам Србин...

Док нисам отишао тамо (био сам у Ростову на Дону), док нисам видео да сваки дан у вестима имаш шта се збива на Косову, док ме људи нису за рукав вукли да питају како је доле, док нисам добио специјалан третман само зато што сам православац из Србије... Ма ни до тад нисам веровао. Лепше ми да осмеха топлог од осиромашеног уранијума шетам Немањином која (срећом или не) ни изблиза не подсећа на предивне архаичне рушевине које је оставила савезничка авијација док нас је бранила, и док величам оне чији су дедови сматрали да један њихов вреди као сто других.

Е да, неко је споменуо науку - на пример, како то да НАСА није приметила метеор који ће према првим проценама бити видљив и по дану, и који ће се вероватно спуцати у Сунце? Јбг, боле их дупе, они су већ користили Опенхајмерове изуме у хумане сврхе.

пуни неког лажног супростављања Америма. Вјечито се нешто буне против а никада не скупе муда па дураде нешто конкретно.

А шта ти у ствари конкретно очекујеш? Да баце нуклеарку на Њујорк? :)

а никада не скупе муда па дураде нешто конкретно.

Не може се рећи да су нам ваљали сваки пут гледајући уназад кроз историју, ал' брате мили, не можеш све гледати црно-бијело.
И кад смо код ове ријечи ''никада'', сјетимо се ето барем Првог свјетског рата и вета који је Николај II ставио французима и британцима. Мислиш да су французи послали бродове зато што нас воле и не могу без нас? :)

То је основно знање из историје и претпостављам да ово све већ знаш, тим више ми је чудно ово твоје ''никада''.