Prijava

ja sam član udruženja rusko-srpskog prijateljstva, nikad nisam bio na sastancima, nikad nisam upoznao likove koji su u tom udruženju, na ruskom samo znam da kažem "Do you speak English" i nikad nisam bio istočnije od Vrbasa...

Делимично се слажем, Циклоне. Али, у Другом светском су ослободили Београд, у Првом нас спасли од тоталног егзодуса иако нису морали. Они су светска сила, гледају да првенствено задовоље своје интересе, али барем када смо ми у питању, односи су готово одувек на највишем нивоу.

Inače, ovo što je Mičeli napisao:

Ma nisam ja ni za Rusiju ni za ameriku, čini mi se da smo pokupili najgore od oba sistema i implementirali u naš, umesto da bude obrnuto. ja sam za kanadu, australiju, skandinavske zemlje itd. gde je najbolja socijalna politika, umereni kontrolisani kapitalizam.
nisam pametan.

potpisujem u potpunosti. Nego, drž'te se vi pričeo kulturi, a politiku što manje pominjite, pošto je politika kao tema gangreozna.

Ja volim Ruse jer imaju veoma dobro organizovanu pirateriju, pa je lako pronaći, na primer, muziku koja me zanima.

Образложи.

neozbiljna jedna država, najglasniji su, uvek nešto seru, a nemaju muda ništa konkretno da urade. šta je bilo '99, za vreme NATO bombardovanja? kad su već braća, zašto nisu uložili veto? a bitno da su posle toga na sav glas govorili kako je to fašizam i agresija. ista stvar bila i s libijom, ostali uzdržani, a kad je pala prva bomba, putin, kao jedno mudo od čoveka krene s istim izjavama. a i o tome koliki je taj čovek kompleksaš dovoljno govori i celo ono sranje sa onim pusi rajot ribama

pa i kroz istoriju, boleo ih je kurac za srbiju, zamalo veliku bugarsku da naprave ovde na balkanu. hteli ljudi i balkan da imaju i izlaz na mediteran, pa načuli da postoje neki sloveni pravoslavci na balkanu i kupili ovdašnje idiote pričom da smo 'braća'.

ne kapiraju ljudi jednostavnu stvar, verovatno bismo pod ruskom okupacijom i zadržali kosovo, ali to ne menja činjenicu da smo okupirani

Ja volim Ruse jer imaju veoma dobro organizovanu pirateriju, pa je lako pronaći, na primer, muziku koja me zanima.

Управо. dark-world.ru је мјесто гдје се ја снабдијевам, а регистроваћу се и на rutracker.org, за филмове. Залив пирата нешто зајебава, некад 'оће, а некад неће да се учита.

Ja volim Ruse jer imaju veoma dobro organizovanu pirateriju, pa je lako pronaći, na primer, muziku koja me zanima.

Rizikujem spem, al' jebiga jače od mene :)
Cikone dechko dohvatiće te duga ruka zakona lololo
Ok mi je Rusija i svakako bih voleo da je posetim. Mosku, Sant Petersburg (naročito Ermitaž za koji sam čuo da ima kolekciju jaču nego Luvr iako ne znam koliko je to tačno, samo što marketinški to nije nikad bilo ispraćeno).

До јаја су им чоколадице, слаткиши и омоти за исте. Волео бих да посетим Русију вери мач.

e jesu, imaju mnogo kul bomboneee, nestale su mi zalihe istih :(

Они су светска сила, гледају да првенствено задовоље своје интересе, али барем када смо ми у питању, односи су готово одувек на највишем нивоу.

Aj sad ti obrazloži taj najviši nivo.

Aj ja samo da se javim sa relativno normalnim postom.
Što se tiče sve "hurr braća durr" priče - totalno je idiotska. Nikad ništa "bratsko" uradili nisu za nas. Sve što su uradili, uradili su samo zbog njihovih interesa, i to niko ne može da porekne, kao što je neko pomenuo bombardovanje, San Stefanski ugovor, i slične stvari, bitno da samo rečima pružaju podršku, praktično dobijamo kurčinu od njih iz godine u godinu.
A i narod koji je najviše stradao od strane nacista, a sad ima najveći broj neo-nacista i fašista nikako ne može da bude normalan. Okačio bih klip sad da vidite šta "braća rusi" rade mladim Čečenima koje su pokupili sa ulice usred bela dana, ali neka, popiću trajni ban.

neozbiljna jedna država, najglasniji su, uvek nešto seru, a nemaju muda ništa konkretno da urade. šta je bilo '99, za vreme NATO bombardovanja? kad su već braća, zašto nisu uložili veto? a bitno da su posle toga na sav glas govorili kako je to fašizam i agresija. ista stvar bila i s libijom, ostali uzdržani, a kad je pala prva bomba, putin, kao jedno mudo od čoveka krene s istim izjavama. a i o tome koliki je taj čovek kompleksaš dovoljno govori i celo ono sranje sa onim pusi rajot ribama

pa i kroz istoriju, boleo ih je kurac za srbiju, zamalo veliku bugarsku da naprave ovde na balkanu. hteli ljudi i balkan da imaju i izlaz na mediteran, pa načuli da postoje neki sloveni pravoslavci na balkanu i kupili ovdašnje idiote pričom da smo 'braća'.

ne kapiraju ljudi jednostavnu stvar, verovatno bismo pod ruskom okupacijom i zadržali kosovo, ali to ne menja činjenicu da smo okupirani

Potpis.Što se tiče kulture najviše cenim književnost koja je vrhunska pre svega Dostojevskog.Voleo bi da posetim Moskvu kažu da je lepa samo se treba čuvati od lopova.Iscimaj facu na pvt ako ne odgovor na ovoj temi.

Meni su od Rusoa omiljena djela "Émile, ou de l’Éducation" i "Julie, ou La Nouvelle Héloïse", definitivno.

Нису само Рује помагале, када је Петар Први дошао Французи су нас обрлатили и дали нам њихове чувене Пито топове које ни Америма нису показали кад су се прикључили. А то што Путин чеше мудо је зато што добро зна како се последњи руски цар провео кад је објавио рат због нас.
Ал' не свиђа ми се та русофилија прича, ако су Руси попут нас само што их је двадесет пута више и имају нуклеарно оружје, ја бих радије да се дружимо са Французима..

šta da vam kažem. moderna rusija je izdala svakog svog saveznika, kada ameri napadaju zemlje rusi samo "oštro ptotestuju". pičkeeeeeee!

mentalitet rusa je inače ogavan. kao bugari samo imaju malo svjetliji ten. ko je ljetovao sa njima u turskoj zna o čemu pričam. toliko nekulture rijetko kod kog naroda srećeš. pored njih sirovi bosanac drvosječa djeluje kao džentlmen.

od Rusije volim samo Belo zlato, Standard :mada ne ko belo zlato:, i Jurij Dalgaruki :više od belog zlata, ali ne kolko i pivo:.....i to je dovoljno da se smatram najvećim rusofilom na svetu lololo

donela nam je rusofilija više zla nego dobra, zato što je malo srba rusofila koji nisu oni zadrti žigon-rusofili, što je šteta. takva žigon-rusofilija je oličenje najnižih strasti priprostih širokih masa, nešto kao kad si zaljubljen u radodajku koju može da jebe ko god hoće.

s druge strane, volim ruske kompozitore, dosta njihovih pisaca i reditelja. i par filozofa

И Рускиње су лепе, бар ове што виђамо по тевеу. Питање за оне који су били, је л' то мит или истина?

Trenutno žurim, samo zasad da kažem da mi se kod Rusa najviše sviđa njihova književnost, a i žene su im lijepe što reče enemyofthefreeworld. I zaista je za poštovanje to što su uspijeli 50 godina da se takmiče sa US i cijelim Zapadom i da im čine jaku protivtežu, iako su ekonomski (a i po broju stanovnika) znatno zaostajali. Velika je stvar poslati prvi čovjeka u Svemir! Takođe, za poštovanje je njihova uloga u II svjetskom ratu. Toliko zasad.