Prijava

Daj branko ne lupetaj gluposti... zašto ne ulaziti u metro?
Metro im je odličan, nije skupo, i idu kao ludi, kada jedan ode sledeći stiže za manje od pola minuta. Stvarno im je super metro, možeš se vozikati po celom gradu sa jednom kartom.

E da, Moskva je prelepaaa! Uživaj tamo i lepo se provedi.

хоћу хвала, ал ја хтедох да ви људови кажете шта мислите о Русији и каква сте искуства имали ако сте били

Zato sto ima mnogo lopova. Ukradu ti i da ne vidis. Od nas 6-oro koji smo se vozili 5 minuta metroom, troje nas je bilo pokradeno.

Meni se mnogo svidja. Bila sam u Moskvi i u Kalugi (dosta manji grad).
Moskva je kao san, stvarno, Crveni Trg je najlepši :) Imala sam sreće pa sam imala smeštaj u samom centru Moskve. Stari i Novi Arbat ulice takođe prelepe, stvarno treba prošetati. Ako budeš mogao idi do vidikovca gde se vidi ceo grad, ono je fantastično, tu u blizini je i onaj Univerzitet Lomonosov. I vozikaj se metroom, koliko ljudi dnevno prođe onuda ja nisam mogla da verujem. I tako, šetaj, obilazi što više možeš i slikaj se :)

<

Жестоко ми иде на курац тешка медијска пропаганда против Русије, земље која нам је толико пута помогла и која нам је свакако много ближа од неких ка којима данас тежимо, иако тамо не припадамо у било ком смислу.

Zbog ove rečenice reših da ti malo istrolujem temu. Ovo su zemlje koje su u poslednjih 12 godina najviše pomagale Srbiji : http://www.novosti.rs/upload/images/2011//10/2010/pol-Najznacajniji-donatori.jpg

Inače, sprovedena je i anketa, pitali su građane za koju zemlju misle da nam je najviše pomogla i veliki procenat misli da je upravo Rusija ta, iako od Rusije za poslednjih 12 godina nismo dobili ništa.
http://www.telegraf.rs/vesti/461635-medjunarodna-pomoc-srbiji-eu-i-sad-najveci-donatori-od-rusije-ni-dinar

Zato sto ima mnogo lopova. Ukradu ti i da ne vidis. Od nas 6-oro koji smo se vozili 5 minuta metroom, troje nas je bilo pokradeno.

Брате, документа и лова у педеруши што ставим око врата и дрђим испред себе, нема теорије да је неко отвори и узме ствари.

Тебра, шта год да те занима о Русији, питај Фацу мода, зна сигурно... Поздрав и лепо се проведи!

Мичели, када неко дванаест година прича како тежи ЕУ, а Русија је ривал Европској Унији, наравно да нећемо добити ни го курац. Па да ли би ЕУ дала да константно причамо како хоћемо унију са Русијом. Ни у Русији није бог зна какав стандард да би делили шаком и капом, а чини ми се и да није баш да нисмо добили ништа. Више пута су нам давали кредите ако се не варам. То што смо од Запада добили доста лове (која је отишла добрим делом тамо где је и намењена - у џепове политичара), не значи да нас обожавају. Вратићемо сваки евроцент двоструко, нешто кроз новац, нешто кроз верност Европској Унији.
Треба ли да те подсећам шта је Русија учинила за нас у два светска рата и шта је уопште чинила кроз историју и колико је стрпљења имала и има за нашу вишедеценијску те+њу ка онима којима не припадамо ни на који начин. Ми једноставно никада нећемо бити Немци или Американци. Овде никада неће бити добар стандард и ми никада нећемо живети за посао јер смо друга сорта људи. Па, јебем ли га, одлучује ли новац односе између држава и народа. 'Ајде да смо од тог новца ти и ја видели нешто, па да кажемо Америма хвала. На крају крајева, зар смо заборавили силне бомбе које су падале овде. Јесте, тражили смо и ми кавгу и добили, али то не значи да треба оволико да им се увлачимо у гузицу и заборавимо ко смо и шта смо.

Хвала Јамајчанине ! :Д

Rusi su pederi, ova tema je puna pedera i treba je zaključati, a sve Ruse spaliti. Žive. Osim one navijačice sa EP.

Interesantno je da cirkam ruski kvas dok pišem ovo, bolji je od kole:)))) Ma nisam ja ni za Rusiju ni za ameriku, čini mi se da smo pokupili najgore od oba sistema i implementirali u naš, umesto da bude obrnuto. ja sam za kanadu, australiju, skandinavske zemlje itd. gde je najbolja socijalna politika, umereni kontrolisani kapitalizam.
nisam pametan.

taman si lepo rekao u prvom postu da se ne priča o politici, već o kulturi, koju poštujem, a i više nego poštujem. s političke strane gledano, neviđeni šljam jedan od države, možda smo mi malko gori

a koliko su nam pomogli u skorije vreme, dovoljno je reći NIS

Ovo su zemlje koje su u poslednjih 12 godina najviše pomagale Srbiji :

http://www.novosti.rs/upload/images/2011//10/2010/pol-Najznacajniji-donatori.jpg
http://d22zlbw5ff7yk5.cloudfront.net/images/cm-26178-35078e3e3ab635.gif
HAHAHAHAHAH ALI POMAGALE!!!

taman si lepo rekao u prvom postu da se ne priča o politici, već o kulturi, koju poštujem, a i više nego poštujem. s političke strane gledano, neviđeni šljam jedan od države, možda smo mi malko gori

a koliko su nam pomogli u skorije vreme, dovoljno je reći NIS

+100181283

s političke strane gledano, neviđeni šljam jedan od države

Образложи.

Svaki, pa i najmanji spem će biti kažnjavan na ovoj temi. Dosta je više bilo: diskutujte kao ljudi, kažite šta imate, podelite svoje stavove, a ne kao Džela da bacate neke vukajlijaške "ja-jemen-floskule". Dželo, izvini, ali ako ti se tema ne sviđa, ti je ili izbegni ili napiši nešto smisleno.

Uzgred, i oni koji nisu rusofili mogu ovde pisati slobodno, ipak je ovo demokratsko društvo i svako ima pravo glasa, ali da sama diskusija (rasprava) bude civilizovana.

Немам ништа против, хвала на антиспем подршци.

Sevastokrator_95
s političke strane gledano, neviđeni šljam jedan od države
Образложи.

Ja ću da ti objasnim:
mnogi mešaju ruski narod i ruske politikante. Ruski narod je nama blizak, ne samo zbog pravoslavlja, ili panslovenizma, već zbog mentaliteta. Oni kontaju nas, običan narod i oni imaju simpatije prema nama. Ruska vlast ti je ista kao i neka zapadnjačka: to je sve sušt moderni kapitalizam, oligarhizam tačnije i njih boli za nas (ili bilo koga drugog) sve dok imaju neke koristi. To je tako vazda bilo i tako će biti.

I ne zanosite se oko ovoga da su nam Rusi (ruski političari) uvek pomagali - nisu. Pomagali su, što je i logično, onda kada su mislili da će to i njima koristiti. Sve je to biznis.

Što se Drugog svetskog rata tiče, Sovjeti su bili za rušenje Kraljevine Jugoslavije i podsticali su svaku separatističku frakciju tog doba.