Prijava

Елем, на Вукајлији сам пре неких годину дана делио бесплатно електронске речнике српског језика, доста људи се заинтересовало... Сада сам све то ставио на интернет, са још неким допунским опцијама, па ће на сајту www.srpskijezik.com коришћење ових програма бити бесплатно. Ово стављам зато што су програми које сам делио били орочени и до сада су вероватно стали.

Регистровани посетиоци сајта могу користити услуге бесплатног јавног сервиса за српски језик, на коме се налазе:
- Програмски пакет РАС: за правописну проверу текста, са базом од 3.250.000 облика речи, и конвертором из ћирилице у латиницу и обратно.
- Правописни речник српскога језика, са 123.000 детаљно обрађених и акцентованих речи, по потреби са коментарима и објашњењима.
- Српски електронски речник од 307.000 речи.

Сви регистровани корисници могу претраживати одреднице у наведеним речницима и користити функције Програмског пакета РАС (до 5.400 словних знакова при једној посети).

Ко воли, нек изволи.

П. С. Није рекламирање, све је сто посто бесплатно. Ко се бави језиком на било који начин, корисно...

Nije reklamiranje, a tvoja fima radila sajt, lolo. Kakav sam Šerlok Holms!

Браво, мајсторе! Правописна провера текста звучи веома озбиљно.

Да не заборавим...

Ко се бави језиком на било који начин, корисно...

http://resources3.news.com.au/images/2010/08/29/1225911/370991-rsl.jpg

Хеј, па ово није потпуно бесплатно! Ја сам мислио да си ти анархиста!

Која фирма? То су сви програми које сам ја радио, иначе их продајем, а овде и сада их стављам бесплатно, Шерлоче Холмсе. Знаш, стављају на овом сајту и глупље и бескорисније линкове.

Хеј, па ово није потпуно бесплатно! Ја сам мислио да си ти анархиста!

Ovo što vidiš i možeš da koristiš, besplatno je, i biće. A za ostalo, anarhisti takođe imaju digestivni trakt, znaš...

Valdemare sti programer?

Ne, ja sam se oko jezičkog dela zajebavo.

Reci svojim programerima da ga ucine social network friendly. Nikada se neces brze prosiriti nego preko drustvenih mreza. Chrome lose renderuje http://www.srpskijezik.com/Home/Product?itemid=PRAV, ne znam zasto, nisam u to zalazio.
Ovo adaptacija nekog CMS-a? Zavrsena ili je jos uvek neka beta faza? Pitam, jer malo deluje nedovrseno. Jeste spartnski dizajn popularan, ali ne ovoliiko. Plus sto imas tri nesaradive glavne boje. Zelenu, plavu i tamno plavu, ala izasla iz Commodore-a plava na ovom COMING-u. Kul, znam da su oni verovatno prsli kintu ili odradili programerski deo posla, ali neka se uklope malo.
Kazem ovo jer je ono sto je tvoje odlicno i ima ogromnog potencijala, ali sama web adaptacija nije najbolje prosla. Kvalitet te gura, ali ako te pogura i dizajn i UI, bice mnogo bolje.

Ima na ovome još da se radi, sad je pušteno onako malo čisto da se vidi kako će ići. Jes minimalistički, zaista bi trebalo poraditi na dizajnu. Hvala na savetu.

За сада ћу само да се упишем на тему и напишем - свака ти част.

Алби бек!

Koristio sam pomenuti program i to jako često, sve dok nisam promenio sistem.
Program je bio fantastičan i lak za korišćenje. Sajt je fino odrađen, koliko sam primetio za neko kratko vreme i dobra ideja je što ste to izbacili kao free sajt.

Mesta za profit ima, ali ne neki značajan u početku. U svakom slučaju, svaka čast.

Mesta za profit ima, ali ne neki značajan u početku. U svakom slučaju, svaka čast.

Ovo će ići sve besplatno ovako nekoliko meseci... U svakom slučaju, taj veliki srpski rečnik ostaće besplatan.

Valdemare, hoću da se prijavim, moram li da dam telefon i da pišem firmu i sve?

EDIT: Mislim, znam da mogu da nalupam, ali znači li nešto ako napišem fino sve podatke?

Ostavi tamo samo mejl, ako hoćeš, da možeš biti obavešten ako bude neka nova funkcionalnost, i tako to... recimo ako hoćeš da primaš ponude za moldavske neveste :)

Ostavio sam sve dobro, osim telefona i kompanije, jer sam neradnička stoka studentska.

Ahaha, satanisto! Ali moj br. tel je zaista sličan tome :)

Hahaha, a vidiš đubre jedno. Reci kako sam šaljiv sa firmom i radnim mestom xexe.

Ahah, jesi duhovit :)