Prijava

http://www.peticije24.com/ukinite_obavezne_master_studije

Добио сам дозволу од модератора да отворим тему за рекламирање овога, иако нисам оптимиста по питању интернет петиција. О разлозима за покретање петиције можете да се информишете на линку, тако да нема потребе да било шта објашњавам.

Ако вам је, читајући ово, пало на памет да напишете СТУДЕНТИ СУ ПИЧКЕ, само кукате ко бабе, идите радите нешто и слично, пекара "Сунце" ће вам доставити кифлу на кућну адресу.

Reči im da me upišu tamo.

Školstvo je u tolikom kurcu zbog generalno lošeg nastavnog kadra (čast malom broju izuzetaka) tako da bi usvajanje ovog predloga bio još jedan atak na školstvo, koje je već na jako klimavim nogama.
Što se mene tiče, za tehničke škole bih uveo obavezno radno iskustvo pre sticanja zvanja nastavnika.
Primer:
U srednjoj građevinskoj školi mi ne bi mogao predavati betonske konstrukcije čovek koji nema položen državni i licencu za projektovanje, što kod nas u Srpskoj povlači minimum 3 godine radnog iskustva.
PROTIV

Тачка 7:

Takođe, program master studija koncipiran je tako da nudi predmete koji usmeravaju na doktorske studije, a gotovo da nema predmeta koji upućuju na rad u osnovnim i srednjim školama. Studenti su imali neophodne predmete na osnovnim studijama.

И ово је стварно тако. Ја на основним имам увод у методику, методику, изборни из методике, методичку праксу, развојну и педагошку психологију. Мастер не доприноси квалитетнијем наставном кадру, то треба да се среди ригорозним инспекцијама, отпуштањем људи који не раде свој посао довољно добро... Џабе мастери, кад код нас и најгори професори не морају да брину за свој посао, колико год га лоше обављали.

Zašto bi iko radio u školi ako može bilo šta bolje od toga pogotovo ako te naćeraju da završiš master? Čini se kontraproduktivno.

Zašto bi iko radio u školi ako može bilo šta bolje od toga pogotovo ako te naćeraju da završiš master? Čini se kontraproduktivno.

Kralju!
Po takvom načinu razmišljanja, zaposli ljude bez škole kao nastavnike, jer ako završe srednju imaće priliku da biraju bolje radno mesto.

Edit: Moram još jedared! KRALJU!

Ne motivišeš čovjeka ako mu zakomplikuješ, nisam rekao da treba debili da predaju. Sad treba da se kolju da bi ih 30 godišnje upisalo masters?

PROTIV.
Picke neradnicke. Navodno nema dosta mesta na masteru, a ovamo pun kurac lose skolovanog kadra. Mnogo vam da pisete i master rad, vec bi na drzavne jasle malo druge da ucite neradu.
Zabraniti da u skolama predaju ljudi koji su imali prosek ispod 8,5. Sace neko da se javi i da kaze kako prosek nije slika znanja i kako nekom ne ide strebacenje. PA NEKA NE PREDAJE ONDA. NEKA RADI NESTO DRUGO. OCIGLEDNO NIJE ZA UCENJE, PA KAKO DA BUDE ZA PODCAVANJE.
Master u ovom slucaju ne sluzi da te nesto nauci predavanju, vec da odvoji govna. RAMPA, SINE. AKO NE MOZES DA PRESKOCIS, ISPOD SE PROVUCI NE SMES.

EDIT:Ako je do kinte, da se da rok da zavrse master za dve dine, a ako ne uspeju - PALJBA

Наставнику треба и да се суди на основу његовог рада. Даш деци тестове, па видиш какво су знање стекли. Мене ово и не дотиче лично, јер немам намеру да радим у школи, али ако су нам на почетку рекли "тако и тако", немају право да мењају у сред студија. Није лоша та идеја да могу да предају људи само са просеком од 8 и по, али студент мора то да зна пре уписивања факса.

+ i ako moze da se odabere

Zašto neš da radiš u čkolu, Stevane?

Count Zero

Zašto neš da radiš u čkolu, Stevane?

Нисам човек за тај посао.

Pošto imam iskustva sa ovim, slažem se da je nekima master potpuno nepotreban. U toku osnovnih studija položila sam razvojnu i pedagošku psihologiju, uvod u primenjenu lingvistiku, metodiku nastave u drugoj godini, 2 metodike u trećoj, metodiku - projekat praksa i metodiku nastave za decu u četvrtoj i stekla zvanje dipl. profesor jezika i književnosti (ne piše kog jezika, samo ovako), jer sam skupila dovoljno bodova iz metodičkih predmeta. Rekli su da treba master, ok, upisala i to, imala samo jedan metodički predmet, ostali nikakve veze sa tim nemaju, prosto je takav program. Ništa novo što se tiče nastave nisam naučila na tom masteru, ali eto, neko je rekao da nam je to neophodno. A svi znamo da se konkursi u školama raspisuju formalno i da su ta mesta već ''obećana''. Ne kažem da je svuda tako, ali moje dosadašnje iskustvo to potvrđuje...

Studenti su straaaašno pametni nakon četiri godine bolonje gde ih je taj sistem pretvorio u retarde koji jedan ispit dele na pedeset testova i kolokvijuma. Bar na masteru moraju da napišu rad, a to je i jedino što na fakultetu urade (ovde ne računam studente elektrotehnike, arhitekture i sl. fakulteta, oni neće ni raditi u školama). Studenti prethodnih generacija su dovoljno degradirani činjenicom da danas debil može da završi bilo koji faks, jer je sve sažvakano kao u Teletabisima. I klinci mogu da kukaju kako im je teško, ali i profesori i svršeni studenti znaju da nije. Razmažena generacija neka završi petu godinu i neka ćuti. A ko ne uspe da upiše master, nije ni za seosku školu.

ckavu

Studenti su straaaašno pametni nakon četiri godine bolonje gde ih je taj sistem pretvorio u retarde koji jedan ispit dele na pedeset testova i kolokvijuma.

Што не могу да те ставим да полажеш два испита код мене, један где болоње нема ни у траговима и други на ком је примењена (иначе, свега 15-20% професора ради по болоњи), па онда да те видим. Најлакше се искењати.

Neka se vama to ukine za školu, ali da se i poboljša kvalitet tih master studija. U inostranstvu one služe da bi ljudi upisali neku dodatnu oblast koja ih interesuje, ako sve učimo isto kao i na osnovnim studijama, koja je njihova svrha, osim što je neko rekao da to mora da bi mu se džepovi napunili. I kada pitam nekog šta će mu to, jedini je odgovor: da bih bio u boljoj poziciji od onog ko to nema. Uvek je razmišljanje: da ne letim sa posla ako ga imam, ili u državne jasle hoću, uz jaku vezu, partiju, master.

Stevane, srce, ja sam svoj fakultet davno završila, bez ičije pomoći, bez deljenja ispita, bez bilo kakvih olakšica i povlastica, radim kao profesor i moje iskustvo mi daje kredibilitet da se "iskenjam" kako ti, akademski građanin kažeš. Svako može samo kad hoće. Ako učiš svaki dan, čitaš literaturu redovno, nema šanse da ne položiš ispit. Desi se da te profesor uzme na zub, ali je vrlo retko i lako rešivo. Vi ste generalno razmažena generacija, što i nije tako loše.