Prijava

A gde izlaziš, a kako je tamo, a je l dobra zika, a je l Često izlaziš... bla bla bla...

Interesuje me vaše razmišljanje o globalnom, a samim tim i nacionalnom fenomenu zvanom "izlazak", i samom upražnjavanju istog. Kako komentarišete to da je vrhunac 90% mladeži kada je u pitanju nedeljna zabava:
- izlaženje na mesto gde jedva čujete (ili ne čujete ni svoje misli) osobu koja vam urla na uvo
- gde je pod obavezno kupovina pića po nenormalno visokoj ceni (recimo, loma pivo za 200 đunti, a toliko u dragstoru košta dvolitarka)
- gde se pušta muzika koju bar 50% ljudi ne vari (koja god ona bila).
- gde je pod obavezno slikanje koje se uz obavezno tagovanje kači na fejsbuk

itd. Generalno, bitnije je biti viđen nego provesti se zapravo kvalitetno.

Još nisam upoznao osobu koja je u stanju da mi valjanim argumentima objasni zašto je takav vid "zabave" kvalitetniji od takozvane "sedeljke" koja podrazumeva pribavljanje hrane i pića po daleko nižim cenama, uz muziku koju sami okupljeni biraju, gde se kao svrha okupljanja navodi smeh i zabava, a ne bušenje bubnih opni tuc-tuc "muzikom" i napijanjem po ceni duple dnevnice.

Da li izlazite ili vas boli kurac?

Kad sam kući za vikend u selu, izlazak se podrazumeva. Tu mi je stara ekipa, imamo 7-8 kafića, cene su pristojne (120din. pivo), pop/rock/folk svirki ima svaki vikend i bude mi do jaja... a u NS izađem jednom mesečno plafon. Obično se cirka u studenjaku ili kućna varijanta..,

Ne izlazim u noćni provod ali pođem s društvom na piće u kafiiić.

Linkovana tema nema veze sa ovom.

Ne interesuje me koliko plaćate pivo, nego me interesuje zašto izlazite ili ne izlazite i zašto mislite da to tako treba ili ne treba.

redovno sam klabinovo od 15-18 godine,pa me smorilo,posvetio sam se vecim i boljim havarijama...od tad retko izlazim po tim klabinzima...

Izlazim kad me pozovu.
Razlog je valjda da bih se video sa društvom. Od kad nismo deca nekako nema više igranja fudbala i basketa u kraju pa mi je to glavna prilika za viđanje.
Uvek idem negde sa živom svirkom i negde svaki treći put mi se svidi i svirka :)

Pa nešto rijetko u zadnje vrijeme. Nekad sam svaki dan, sad svaki drugi-treći.
Valjda jer ne jedem ništa kašikom.

Što se tiče troškova, jedino mi je žao kad treba da dam 150 din za noćni bus pri povratku.
Ebo ih bus plus kad ne vredi i za to

Излазим, не толико често (мада се деси и да заређам). У изласку често упознаш неког новог, па можеш да приђеш да попијеш корпу, можеш да се дереш ко коњ у кафани (ово најчешће не могу кад су кућне блеје у питању). Седељка и излазак ми нису за или-или бирање, ја гласам за пропорцију 2 или 3 седељке на један излазак. Укратко, више ми пријају блеје, али има и излазак својих предности.

Odem, napijem se i meni super.

Izadjem svega, dva, tri puta u dvije sedmice. Kosmicke dubine ekrana mi vise prijaju, nego druzenje uzivo.

Е да, мрзим места са фотографима. Изађем у кафану и појави се баксуз и фотка редом ко да сам на конференцији за штампу. Мрш у курац.

izlazim uglavnom da bih se vidjela s društvom koje nisam dugo vidjela, tak da mi i nebitno đe ćemo. obično pijemo malo ko'će, pa u neku kafanu, poenta izlaska nam bude da se ispričamo. eventualno, ak nam se pleše il tak nešto, odemo na neku svirku. so far, so good.

izlazenje je duvanje kurcu ako nemas neki cilj u tome.

ako je cilj recimo da nadjes da jebes, onda je otprilike sve ok, trpe se i narodnjaci i metalike, realno boli te kurac zamuziku i "provod". jebes, vece uspelo, ne jebes vise srece naredni put.

ako je cilj da se ispricas ili vidis sa nekim, a nemate gde, pnda je ok i izlazak, na neko mesto gde moze da se prica, ili ako ste gladni, da se jede.

ako ste zena, onda valjda je lepo i negde da se "djuska" ili sta vec picke misle da iskreno ocekuju od izlaska, a ustvari u podsvesti zele da ih ljudi gledaju ili da se eventualno ogrebu za kurac ako nema.

to mu dodje to oko izlazaka. ako izlazis bez cilja, ili si klinac ili tupavi alkos.

http://vukajlija.com/bilo-dobro-ali-na-kraju-nismo-ni-izasli/108141 Дешавало се да излазак личи на ово описано у примеру, али то у неким хипстер местима са гомилом позера и Божидаром Ђелићем који ти стартује ортака (маме ми моје), и оним "кафанама" које су у ствари клубови прерушени у кафану.

"Излазим" у кафане. Што грђе то боље.

ako izlazis bez cilja, ili si klinac ili tupavi alkos.

velika istina Celte, ovo u bukvare

Mama mogu li napolje