Prijava

Znači oćeš kliktanjem do para :)

Poshtujem

looool mozhe se reci :)

Može li se zaradit koji juro tim frilensingom Tibore? Nalaziš poslove preko nekih sajtova?

99designs.com i crowdspring.com, mozes dobru kintu da zaradis ako znas znanje

Moj buraz je svojevremeno obrtao po 1200 evra od ikonica i fotki mesečno

Gde ti je radio buraz? Kako isplaćuju te novce?
Mogao bih da probam malo, registrovao sam se na 99designs, pravim profil.

na 99designs su sve profi dizajneri, tj. uglavnom oni uzimaju pare. Pocetnicima bi preporucio freelancer.com ili odesk.com

Sad je žestoka stagnacija zarade za stok fotografiju i dizajne, pravo ti kaem.
Ima buraz nekakav platinasti vip status na istockphoto-u, tu je(i zbog tog statusa) najviše zaradio, pare ti ležu na skrill nalog, skrill ti prosledi na devizni u srbiji uz neku proviziju, jebem li ga, ima tutorijala po netu.

Zajebano je probiti se svuda, moraš da radiš dosta, da dobijaš dobre ocene. Jebiga, ne može odma' da se zarađuje.
Na Freelanceru i na Odesku imam profile već, a ima i na 99designsu poslića koji nemaju nijedan onaj kao bid, i oni jeftiniji, tu bi moglo nekad da usere.

Mora da se razradi malo.

Ronine može se zaraditi, samo radi vredno i da se ne razočaraš ako popušiš takmičenje. Ja konkurišem na 99designu uglavnom. Ima dosta dobrih dizajnera, ali ima i dosta nubara koji numeju ni gradijent pravilno da koriste. Sve u svemu, radi, pravi logoe, takmiči se. Na taj način učiš program(koristi illustrator), i vežbaš uz mogućnost da zaradiš jer i contest holderi su nubare za dizajn. Za početak možeš í inkscape da koristiš koji je besplatan i veoma lak za korišćenje. Srećno!

Je l' mora baš Illustrator ili može u Photoshopu da se roka, pošto njega znam solidnije?
Illustrator sam jednom instalirao i nisam se snašao, morao bih da ispratim neke tutorijale.
A i to što kažeš, ovi što traže logo se, uglavnom, ne razumeju, pa mogu da me izaberu, jelte.
Kako ti isplaćuju keš?
Hvala!

Edit: A ovde je najjeftiniji logo 135 dolara. Je l' toliko dobijaš ako izaberu tvoj rad?

Kako se dogovorite. Paypal, moneybooker, westernunion... Photoshop je program za šminkanje tj doradu kao npr. Za mockupove. Illustrator je daleko bolji za izradu logoa.

Ako nađeš, dobri su lindyni tutorijali za učenje illustratora

Za pravljenje logoa treba vektorski program, jer ce im taj logo trebati u svim velicinama sa visokim kvalitetom, a Photoshop je rasterski program. Mozes i Corel da koristis ili bilo koji drugi vektorski program koji ti lezi.

Ako je garantovano takmičenje, da.

Da, da, znam to sve da je ovaj rasterski ovaj vektorski. Znam i za Lindu. Skidao sam neke tutorijale za Cinema4D pre.
Sad samo razmišljam da li da se upuštam u te vode, da učim Illustrator i da se zanimam malo time.

A ček, ako nije garantovano takmičenje možeš da ne dobiješ ništa ili dobijaš, fazon, manje?
Koliko otprilike može da se zaradi mesečnona 99designs? Onako okvirno me interesuje, pošto vidim da ti radiš te logoe dosta i lepo.

Takmičenje mora da bude garantovano da bi dobio išta od te love. Ono ne mora od starta da bude garantovano, može i u međuvremenu dok takmičenje traje da postane. Gledaj da konkurišeš na garantovanim, i gledaj kolko contest holderi učestvuju u takmičenju(feedback i ocene). Nema pravila što se tiče para, što više konkurišeš, veće su šanse. Logično.