Prijava

(Pretkolo)
(1/4-finale)
(1/2-finale)

ZVANIČNI REZULTATI (žutom bojom obeleženi pobednici parova):

FINALE: Kvejk (ceo narod) vs. Txe Prof (par glasova samo, ali najslađih)

MEČ ZA 3.MESTO: Mici (ceo narod) vs. Crveni Baron (par glasova samo, ali najslađih)

KONAČAN PLASMAN NA POBEDNIČKOM POSTOLJU "ANTIPOSLOVICA" KUPA

1. Kvejk
2. The Prof
3. Mici
4. Crveni Baron

Molim modove da lagano pristupe odabiru sadržaja...ako hoće, tojest:)

Čestitke Kvejku na pobedi, onda i svima na odličnim defkama i, na kraju, zahvalnost onima koji su na bilo koji načon učestvovali u ovom takmičenju, vidimo se uskoro!

P.S Odvratni pokušaji destabilizovanja takmičenja ispali smešni, pobedilo je drugarstvo:

ZAJEDNIČKA TEMA

Rok pisanja: Nedelja, 22.5, do 21h!

Nakon neuspelo "primljenih" basni (jer drugi bi bolje, jel?), vraćamo se korenima takmičenja. Opet pišemo ANTIPOSLOVICE, dakle kao što smo to radili u svim kolima do sada, osim u polufinalu. Nema ograničenja, nema ničeg, samo budite što kreativniji i originalniji. Još par pravila:

- Svaki polufinalista piše samo JEDNU (1) TAKMIČARSKU DEFINICIJU, koju kači na ovoj temi ili mi šalje u PVT.
- U primeru defke treba da stoji link do takmičenja, tj. AP2016.
- Nakon završenog takmičarskog dela, pristupa se glasanju, a pored glasova stručnog žirija (50% glasova) računaće se i glasovi publike (50% glasova), koji će se potom sabrati i dati pobednika ovog spektakularnog takmičenja.

NAGRADEEEEE1. mesto - DVE odabrane defke sa takmičenja (po izboru moda) i DVE karte za rendom opersku produkciju u Narodnom Pozorištu u Beogradu (Kvejk već osvojio, fazon)
2. mesto - JEDNA odabrana defka sa takmičenja (po izboru moda), JEDNA odabrana sa profila (po izboru autora)
3. mesto - JEDNA odabrana defka sa takmičenja (izbor moda)
4. mesto - JEDNA odabrana defka sa profila (izbor autora)

Mod-tim zadržava diskreciono pravo da po svom nahođenju eventualno odabere još neku defku sa takmičenja, mislim da je bilo prilično kvlt stvari i dobra sprdnja:)*

Pozzz i srećno!

MOŽETE POČETI SA GLASOVANJEM. GLASA SE PO PRINCIPU BIRANJA POBEDNIKA PARA. UČESNICI NEMAJU PRAVO GLASA.

Finale: Kvejk

3. mesto: Crveni baron

Kako je ovo takmičenje u poslovicama, gledao sam ponajviše naslov i telo definicije u smislu objašnjenja značenja naslova, ne toliko kvalitet pisanja.

Kvejkova daleko upotrebljivija svakodnevno, Profovu je teško i upamtiti. Sviđa mi se kod Kvejkove lako možeš primenjivati i u prenesenom značenju (može i kod Profine, ali za nijansu teže).

Baron je napisao suštinski gotovo istu misao kao ja u četvrt-finalu. Pošto smatram da je genijalna, misao jelte, onda njemu ide glas jer je i naslov odličan. Oboje su bili dobri.

за кога да гласам да проф не победи?

Glasaj po svoj savesti

Finale
Kvejk

3. mesto
Mici

Бохор
Finale
Kvejk

3. mesto
Mici

Finale
Kvejk

3. mesto
Mici

квејк и мици

Finale
Kvejk

3. mesto
Mici

Opa, počelo glasanje, bravo!

p.s fala dekyju na buđenju učmale mase :*