Prijava

Naime, svedoci smo toga da se poslednjih decenija (naročito poslednjih godina), u svetu, pa i kod nas, pojavila gomila lekara i nadrilekara koji nude čudesna izlečenja najrazličitijim mogućim metodama, koje deluju više ili manje (uglavnom manje) uverljivo. "Zvanična" medicina optužuje "alternativnu" da je Miroljub Petrović i da ubija ljude, druga optužuje prvu da je ništa drugo do skup korporacija koje gledaju da zgrnu što više novca i ubijaju ljude...Jedan lekar specijalista tvrdi da je mleko izvrsno i treba ga piti u velikim količinama, drugi lekar specijalista upozorava da ga treba po svaku cenu izbegavati. Jedan nadrilekar tvrdi da treba jesti pet puta dnevno, drugi da je dovoljno gledati u Sunce, Djoković fondacija apeluje na to da se pije što više tečnosti, kurir i blic žena preporučuju vodu samo kad je čovek baš žedan. Ovi tvrde da je uranijum ekstremno štetan pozdravle, ovi drugi da nije...Jednom rečju jebe lud zbunjenog.

Znam da je ova tema rupa bez dna, no moj jedini cilj je taj da ovde okačim ovaj dok. od 56 minuta koji je više nego dobar, zasniva se na naučnom pristupu i potkrepljen je dokazima, čovek je pre tri godine dobio nobela baveći se ovom temom itd, poznajem ljude koji ga praktikuju već duže vreme, sam sam jedno vreme živeo po ovom režimu, doduše u najblažoj varijanti (ishrana od 09-17h) i odgovorno tvrdim da daje izvanredne rezultate, mada sam vremenom batalio (jer sam po prirodi krajnje nedisciplinovan čovek). Vrv može da se skine sa titlom, ovde ga mislim nema, tako da će ljudima možda biti malo teže da prate tupavi engleski poš izgovor. Dve molbe
- pogledajte, jer nije gubljenje vremena
-pogledajte pa sudite
https://www.youtube.com/watch?v=t1b08X-GvRs

istina je negde na sredini... kad bi hipokratova zakletva nesto znacila jednom broju danasnjih lekara, ovi nadro prirodnjaci bi mogli da se kupe u picku materinu... ali posto znamo da SZO samo pohvalno govori o Srbiji poslednjih godina, znaci da smo poslusna zamorcad i da ih treba posle utvrdjivanja krivice streljati pred kamerama.

miroljubi, vange i ostali su samo logicna posledica gubljenja poverenja u zdravstveni sistem.

inace film je odlican, gledao sam ga... post je majka, uostalom kao i svako uzdrzavanje, a u kombinaciji sa molitvom je ubitacna pozitivna kombinacija

Metoda je drastična , ali se primenjuje samo ako si baš bolestan i ni slučajno ne treba ovo da radiš sam, jer možeš da uništiš zdravlje ili čak umreš, potrebni su stručnjak i nadzor. Leči skleroze, rak, leukemiju, šizu...Ali ne uvek i često ne nakon prvog tretmana. Moja sestra recimo, u Švabiji, jednom godišnje ide na kliniku na desetodnevni tretman. Nije problem glad, već što ne možeš tek tako da počneš da jedeš nakon odredjenog vremena.

intermitent fasting... dobar je. Samo treba znati kako, nije jednostavno

Ni slučajno, naročito kada ga okončavaš i počinješ ponovo sa ishranom. Ja sam lično praktikovao da jedem od 10 - 18.00, nisam bio gladan čak ni prvog dana. Dešavalo mi se da legnem u tri noću i da svejedno nisam gladan, iako sam pored toga trenirao. Telo mi se baš vratilo u balans, morao sam nažalost da prekinem jer sam se prešaltao na GERB način ishrane sa pet obroka.

Zasto si se presaltao ako ti je ovo odgovaralo?

- U aprilu prošle godine skoro izgubim glas, nadjem lekara primarijusa preko debele veze (mason čovek), koji me je narednih 7 meseci lečio od virusa, bakterija, alergija...I napravio još gore.
- U novembru, pošto sam digao sidro i pomoć potražio na drugom mestu, završim kod sjajnog lekara koji na prvu ustanovi da je problem želudac, iako nisam imao klasične tegobe (prethodno ga uništio trodonima, diklofenima, deksazonom...Lečeći 3 diska i 3 pršljena). Dobijem klasičnu dijetu i krš drugih lekova, izgubim 13kg za manje od 2 meseca.
- U aprilu ove godine, nakon par ćevapa, jednog piva i dva parčeta torte (zaželeo se hrane jbg) usledi napad, bolovi, grčevi...Počnem da povraćam čak i vodu. Završim kod drugog specijaliste (čovek u rangu Miroljuba Petrovića), dignem opštu dževu, pošalju me na rendgen, sve u redu, zakažu mi gastroskopiju na koju, srećom, nisam ni otišao.
- Nakon mesec dana kopanja po netu shvatim da se lekovima izleči tek svaki deveti čovek, da je vežbama disanja moguće ojačati dijafragmu dovoljno da stegne svinkter koji pušta hranu u želudac, i da su najbolje rešenje, pored ishrane (koje sam se svejedno već pridržavao) - čajevi. I krenem da pijem idjirot, hajdučku travu, slatki koren, i neku mešavinu od 8 vrsta trava. Pre mesec i po dana skroz batalio lekove (za 3 godine uzimao nekih 30 - 40 vrsta, zbog ledja i posle želuca), jedem sve živo (pre 3 meseca, kada bih pojeo 3-4 kqšike džem ili par plazmi mislio sam da ću umreti), vratio težinu. Al jbg. Ja kad pitam mog lekara da li čajevi pomažu, čovek mi kaže - čuo sam da pomažu ali lično nemam iskustva. Vratiću se na ovaj fasting režim pre ili kasnije, sad sam suviše željan hrane.

fasting je u sferi prehrane ono sto je fisting u sferi seksa

Jedenje govana koje mogu da prodaju masi koja jedino zna da srlja u svemu i svačemu i trči za trendovima... ne i kung-fu majstorima koji prate svoje instinkte

fasting je u sferi prehrane ono sto je fisting u sferi seksa

Ja sam i prvo pročito naslov teme kao fisting i jos procito naslov klipa kao science of fisting reko koji kurac haha

Poprilično bolestan čovek, u svakom smislu. Rokni se

E da, za ljude poput tebe postoje trominutni klipovi na y.

Jel podržavaš Kona sa zabranom svadbi i veselja, da ljudi i zaborave da su nekad znali i da se lepo provedu?

Post je dobro poznata stvar. Problem kod posta je sto niko ne moze da ti ga proda, samim tim da ima koristi, pa zato nije mejnstrim.

Ne, on će pre odabrati FASTING

hahah kakav jelena djokovic naziv teme nisam nista ni citao

Kad neko krene da ti prica o alternativnoj medicini i rezimima ishrane, bezi od njega

Da probamo to ovako
Ja sam vlasnik sad već jedne ozbiljne farme visokomlečnih krava. E sad, prisustvo veterinara je tu obavezno jebi ga ima kad ide do 50 000 mjesečno
Prejak je doktor koji leči samo krave, ništa papagaji, štrojenje mačaka itd
Jemči mi životom da samo kad jedan dan ne bih davao kravama ništa da jedu ceo dan da bi on bar duplo manje dolazio. To je meni neizvodljivo jer od buke ne bi moglo da se živi, presekle bi mleko i ne bi mogle da nadoknade 2,3 dana
Normalno da je to neisplativo jer je sad to komercijala čista itd itd mene tu nema nigde za ljubav zdravlja krava sto se stavlja na neko mesto pri kraju kao i radnici u fabrici što su
E sad, preživari su to pa imaju zaliha itd itd ali je zdravo i ako se prenese na ljudi jer imamo creva i svarenu hranu u njima.
Mi bi imali problem sa želudačnom kiselinom, gastritis, bol u glavi dok se ne navikne organizam i šta ti ja znam ali ne bi bilo loše