Prijava

Al svi njihovi projekti jbg, i oni zzimeri i ono u kladionici, ja krenem, dam šansu, ne izdržim 30 sekundi.

Da, bukvalno, ljudi ovde pisaju po Dnevnjaku, al Dnevnjak je ustvari najbolji bio

Problem sa tarzanijom, dnevnjakom, djevdjirom, jućuberima, tiktokerima, influenserima, kurcipalcima...Je što, u 98% slučajeva prave daleko veći krindž nego što bismo ga napravili ti, Celt i ja kada se ne bismo naročito ni potrudili.

bi kurac moj i ja i ti. mozda bi i ubo da napises nesto zanimljivo nekad, al kao posao je to posao jbt. a tarzaniju su manje vise korektno vodili, bilo je uglavnom zanimljivo i to je ok.

sad, to sto na filmu imaju energije ko morski krastavac to je druga prica. nisu glumci, to ne umeju da rade, nego citaju fore pred kamerom i to izgleda lose. vecina njih bar, frenki jos i ponajmanje. mozda je i zato sto su svi iz vojvodine pa ko da su na valijumu, ko oni sto kao sede u kancelariji sto sam isto video nesto pa zajebao. mada ti su malo bolji, prave scenu koja je monotona.
al umeju da pisu.

Pa to Celt jbt, posao. Nešto što treba da vodiš i razvijaš poput tipa Kesića ili Ivanovića, nekoliko godina, bez da postane naročito loše i izgubi publiku. Ali onda moraš imati dosta šlifa i šmeka, poput recimo Nadrealista da praviš dobre fore niodčega (kako se ovo piše), ili da imaš dobar i razradjen koncept koji pije vodu, gomilu ljudi oko tebe da ti pišu skečeve i bar malo talenta da ih ispričaš kako valja. Zato je bilo dobro dok smo te stvari imali samo na tv-u i nije mogao da se time bavi ko oće, jer u programu nije moglo da se pojavi i opstane kojekakvo djubre - ako je nešto pak vredelo, a nije uspelo da dobaci do tv-a iz ovog ili onog razloga, ljudi su za to svejedno znali i išli da ga gledaju po kafanama i dvoranama, jer je kvalitet sam sebi najbolja reklama.

Ok, ne brani ti niko da uzmeš mobitel i praviš krš klipove i to nazivaš zabavom ili pak umetnošću, al nema smisla da se ljutiš i bedačiš kad ti ljudi kažu da je to što radiš golo govno. Ako je već golo govno, nemam problem da to i kažem - ako nisi u stanju da istrpiš kritiku, makar bila i drastična, nemoj se baviti bilo kakvim javnim nastupima.

Zaljubljenost, ljubav, umetnost, humor - ništa od toga ne može da ispadne ako je usiljeno, ili makar ako imaš dobar šmek, pa si zabavan sam po sebi. Ovo recimo https://www.youtube.com/watch?v=IA64A_mJ18w&ab_channel=WeirdMysteriousYT Ljudi će se pre smejati ovako nečemu, jer je rudimentarno, neusiljeno, samo sebi dovoljno.

Ili ovo. Glupava situacija iz života, komična sama po sebi, al da si hteo da je odglumiš ispala bi bezveze skroz. https://www.youtube.com/watch?v=Mh4f9AYRCZY&ab_channel=BBCNews

Ovo takodje. Ne znam da li je osmišljena fora, vrlo moguće da jeste, ali je svejedno odlična. Za ovo ti recimo ne treba ništa para i ulaganja, kvalitetna kamera, glumačke sposobnosti, duhovit tekst itd - samo dobra ideja. https://www.youtube.com/watch?v=wrBOoriLEcQ&ab_channel=Ev3r7thing

Melk za humor priznaje samo americas funniest videos iz 1985' na vhs-u, jer sve ostalo nema tu visceralnost i neposrednost. Kakav lik jebote. #kakolivastrpežene

Volim i stendapkomičare neke danas, nemoj tako.

ako hoćeš gledanost, popularnost i pare, moraš da prilagodiš sadržaj širokim masama, dnevnjak i tarzanija imaju još i dobar nivo humora kada se ima u vidu da im je ciljna grupa bukvalno celokupna omladina u Srbiji i šire

al ako ćeš o npr. đevđiru da sudiš kriterijumima Bogdana Popovića, onda jbg, biće ti sranje sve od njega

Pričao sam bio pre sa drugarom iz pozorišta, on se dao na stendap komediju, gura to već par godina. Kaže da imaju jako velikih problema što se tiče programa, masa skečeva i fora su im banovani sa repertoara jer nekoga vredja, nije prikladno, moglo bi loše da se protumači itd. I moraju da menjaju, brišu, prave magarce od sebe. Kaže jedino su toga poštedjeni tipa Kesić i Ivanović, mada se ni oni ne sprdaju na odredjene teme (ne računajući jutjubere koji imaju sopstvene kanale i ne gostuju nigde za pare, oni vrv mogu da pričaju šta oće bez nekih većih posledica).

oni vrv mogu da pričaju šta oće bez nekih većih posledica

ne mogu, barem ne ukoliko zele da monetizuju kanal

Dobro da, to je tačno.

odrastanje 1990-ih: sam igraš igrice, nema neta, snalaziš se, nekad tablu ne pređeš mesec dana drkaš kurac dok prođeš level, da instaliraš win bez drivera trebalo ozbiljnije znanje da ko dete središ računar u kući nema ko da ti pomogne. Prepušten sam sebi, svom mozgu i kompu

odrastanje 2020-ih: random klinac ne igra igrice nego gleda lika kako igra igrice na yt i prodaje degenericne fore

A dobro retko ko je imao komp 90-tih, al rane 00', upravo tako. Svaka uspesno instalirana igrica je bila trijumf

jedna od prvih i vrv jedna od najbitnijih stvari koje naučiš je kako se krekuje

Prvi win koji sam imao je 95.
97icu se secam da sam uspeo da instaliram, ubacim drajvere za zvuk grafiku i modem. 98ica je vec bila puno bolja.

A i jeste to za krek tacno, posebno za neke naprednije krekove.sve podesis a ono radi, umetnost jbt.

Secam se bila u ns mkr, mala kompjuterska radnja, tamo isli po igrice. Cesto puta se desavalo da disk nece da ucita, secam se bio ispizdeo i izdero cd na stolu i takvog izgrebanog odneo nazad u radnju da reklamiram. Lik se smorio ko govno kaze nije ti dobar cd rom menjaj to upropastice ti sve diskove ne stavljaj nista unutra hahahha

Al najjace sto su se u radnjama, znaci ne na ulici, u radnjama prodavale piratske kopije igrica, odes kupis nolf i rainbow six prvi neki krekovan lolo

Ma da bez blama, sve piraterija nismo ni znali za drugacije.
A ako je imao printer za diskove to je bukvalno bio original lolo

Odeš u Kalči je bila radnja. Narežu ti na Verbatim disk.
Age of Empires 2 i dan danas igram
A danas Steam i ti kurci