Prijava

Ne poznajem dovoljno njegov lik i djelo. Znam da je zaradio silne pare kladeći se protiv funte. A kasnije je donirao bruku para u neke NGO, koje su kao prodemokratske, proliberalne itd. Sad da li je on sam po sebi ideološki više nabrijan od većine bogataša koji gledaju samo svoj profit, ili on ispunjava nečiju agendu, to ne znam. A možda i on gleda samo profit, u smislu, da konta da može zaraditi još više, ako se društva više liberalizuju.

Ni ja, al voleo bih da naucim nesto. Medjutim drugosrbi znaju mnogo vise, kazu da taj dobricina nikakva zla ne seje i da manje vise nikog ne podmicuje. Koriste ime sorosa u svakoj situaciji da se narugaju prvosrbima kada pomisle da im neko cini neko zlo (nema zla)

Sta radi uopste soros i zasto je vazan, vucela se uredno sastaje sa Sorosem a drugosrbi mu to ne zameraju. Iz tog ugla i vlast i opozicija imaju solidno misljenje o Sorosu.

прво питање де је сорош је л жив уопште мислим на овог старијег Џорџа не на његовог сина

sinu je forwardovao 25milijardi ODAKLE JEBOTE

https://en.wikipedia.org/wiki/George_Soros

Ko nije posvađan sa engleskim, ovdje može naći dosta informacija. (naravno ako ga zanima)

Овде може наћи доста информација..
:мртав ладан линкује њикипедију:
е мој јово провери у архивама ДБа ко је и шта је сорош немој википедисати

vikipedia i faktcrkeri dovode do true razumevanja lika i dela raznoraznih soroseva

prica se da finansira demokrate itekako, el se zna zasto rasipa novce

Vikipedija je samo početak, za ljude koje zanima. A arhive DB-a nisu javno dostupne.

Ima i ovo
https://en.wikipedia.org/wiki/George_Soros_conspiracy_theories

Moj stav: gdje ima dima ima i vatre, ali ima više dima nego vatre.

Ima mnogo više infoa u njegovoj autobiografiji “Orozavanje zarozanih gedža”

Koga zanima nek potraži pdf drugo izdanje (prevod na vojvoðanski) V. Pešić

Prvo izdanje ima samo na hazarskom jbg

Oo istrazicu ovo nejebacevo

Fond za otvoreno drustvo zvuci bas lepo. To je vrv suprotno od zatvorenog (tupavog) drustva. El zato takav naziv fonda da budemo otvoreni i deo sveta, el tako to ide

Kod njega je glavni problem taj što se kao zalaže za demokratiju, a u praksi se ponaša nedemokratski... tj. plaća izvjesne stranke da guraju ono što njemu odgovara... time se stranke udaljavaju od svoje prvobitne (autentične) politike i od volje naroda.

Znači on bukvalno zagovara demokratiju, a u praksi pokušava novcem da utiče na političke ishode, a to nije demokratski.

Evo i mask pisa po sorosu (musk stari prvogedza iz sipova ne cudi ovo)

https://www.politika.rs/scc/clanak/581285/Mask-Soros-mrzi-covecanstvo

Volju naroda treba saseći rðavom kašikom

Generalno kod ovog hazarsko-avarskog velmože mi je jedino pozitivno to što sere po volji naroda, baš poput svog dalekog pretka Atile

Pametan je Mask. Provalio je da je kod Soroša glavni talenat hladnokrvni kapitalizam. I ona opklada protiv funte to pokazuje. Sve ostalo je u službi biznis interesa.
Mada opet, sad on ima 93 godine, a većinu svog bogatstva je donirao. Moguće da radi ponešto i iz uvjerenja, iz nekih ideala, jer koji će mu sad dodatne milijarde sa 93 godine? Mislim da zastupa prije svega interese krupnog kapitala, u šta i sam spada.

Generalno kod ovog hazarsko-avarskog velmože mi je jedino pozitivno to što sere po volji naroda, baš poput svog dalekog pretka Atile

To je danas popularno reći u doba populizma, kada se rade pogubne politike koje kao podilaze narodu.
Ali to ako bi se ozbiljno prihvatilo kao neko načelo, to bi bilo jako opasno. Neka vrsta demokratije mora da postoji, jer šta je alternativa?

Ja se držim onoga: demokratija je grozna, ali alternative su još gore.

Sve gledate pogresno, pa ne radi se ovde o cici od 100 dina vec organizaciji koju cine horde sorosevaca

Treba videti ko su sorosevci u srb i koliko ih ima da bi se na lokalu to moglo bolje raumeti jer cuo sam da niko ne prima nikakve pare (rade iz uverenja)

ko su sorosevci u srb

Nema ih puno, samo kompletna vlast i kompletna opozicija i svi koji rade s njima, inace smo ok