Prijava

Ovde se prvo postavlja pitanje koju osobinu sajta hoćemo da istaknemo u prvi plan. Siguran sam da to uvek treba da bude sleng. Postojanje žanrovski nesrodne građe uvećava tematsku kompleksnost, ali sleng je uvek bio tu kao osnov, da znamo šta da kažemo ako nas neko pita što smo došli.
Dakle, pojmu slenga je svakako mesto u ovom sloganu.

E, sad, oko ovoga se ljudi manje ili više slažu. Drugo pitanje je koji pojam želimo da stavimo u drugi plan i na ovo svako ima svoj odgovor.
Vukajliju bismo mogli označiti kao "Rečnik slenga i svačega", ali da li smo onda pod "svačim" jasno naglasili potencijalnom čitaocu raznovrsnost društvenih pojava koje, pored slenga, definicije obuhvataju u svojim objašnjenjima? Svakako da nismo.
Međutim, koliko god se ova promena činila potrebnom, svi su izgledi da vodi ka komplikovanju trenutno jednostavnog podteksta "Rečnik slenga", koji treba uvek da teži jednostavnosti.

Na osnovu toga, tvrdim da slogan nikako ne bi trebalo da ima preko dve, tri, , možda 4 reči koje su jednostavne i konkretne značenjem.
Moglo bi da bude nešto što šalje poruku poput "Vaš vodič kroz sleng" ili "Leksikon govora društva" samo ne sa ovom rogobatnom leksikom koju ja koristim kao radni naziv.

Mislim da bi zbog postera i reakcija trebalo da se uvede ta neka nova riječ. Možda: "Slikoviti rječnik slenga i idioma"

Šta ja znam :)

Na žalost sve više postaje Vukajlija - šaljivi sajt.

Istina je, sve vise je "posalica", smesnih slika pretocene u lose postere, odskoro i dobrih gifova pretocene u "reakcije", i naravno definicija a la Straja - igre reci koje su zanimljive i osnovcima i penzionerima...i ponekom izmedju.

Szajt koji ima mnogo szmešna sardžina hè hè

Za pocetak, treba manje kenjati kako treba manje kenjati. Da je sve u redu, ne bi se ovakve teme ni otvarale, ili bi nailazile na podsmeh ostalih.

Thu Mar 08 13:08:40 +0100 2012
Danas je ovako, sutra će mi biti sva slova ogromna, a šta će biti za nedelju dana ne želim da razmišljam.

Samo kada pogledam najnovije postere i vidim tu lavinu "humora", već mi je podosta jasno, i šta je i gde je.

I sam u velikoj "autorskoj krizi", pogotovo po pitanju kvaliteta definicija, pa tako dajem svoj puni doprinos srozavanju Vuke.

Pa ja misim da ovde ima mesta i za sleng i za šaljive stvari i za priče, mislim da je jedini problem trenutno u tome što se slabo čita, a to je direktna posledica toga što već provereni i odlični autori ništa skoro ne pišu.
Više pišite, više čitajte i problem rešen.
EDIT: Zaboravih najbitnije, naziv je nebitan. To će Tvorac da odredi i ćao.

Vukajlija- rešenje kad vam fejs zabaguje a bukvar izgori.

Defincije generalno čitamo slabo. Ako je napraviš u 9 ujutro, do 10 možda dobiješ tri glasa.
To je vjerovatno većina skontala pa svi udaraju od 2 popodne pa do 11 uveče.
Inače sajt odiše usliljenom demokratijom i modskom autokratijom.
Postoji veliki broj pokušaja humorističnog predstavljanja nekih pojmova (i sam sam takav). Tu onda modovi kao nešto brišu, odnosno treniraju strogoću, a prođe im kamara (ne)definicija. Teško je odrediti standard.

I sam u velikoj "autorskoj krizi", pogotovo po pitanju kvaliteta definicija, pa tako dajem svoj puni doprinos srozavanju Vuke.

Jedan od rijetkih koji će to priznati. Ipak, uzmimo npr neku tvoju definiciju koja kod tebe ima skor 30+. Kod nekog novajlije bi bila obrisana poslije 5 minuta. To sigurno ne doprinosi kvalitetu Vukajlije niti zaintersovanosti autora.

Ipak, uzmimo npr neku tvoju definiciju koja kod tebe ima skor 30+. Kod nekog novajlije bi bila obrisana poslije 5 minuta. To sigurno ne doprinosi kvalitetu Vukajlije niti zaintersovanosti autora.

I ovde ima istine. S tom razlikom što ne pamtim u skorije vreme kada sam imao neku sa 30+ ;-)))))
Što se brisanja definicija tiče, u poslednje vreme ne da nemam nikakvih primedbi (pričam o svojim obrisanim), nego mi moderatori čak štede trud da ih sam obrišem. Činjenica da se novajlijama poprilično brzo ubija volja za definisanjem ako im se brišu definicije, ali i oni moraju da skapiraju koncepciju pre nego što počnu da pišu. Mislim da se sada definicije brišu uglavnom vrlo opravdano, a uopšteno je opao kvalitet definicijia navalom onih koji bi da prave reakcije, a "trebaju" im bodovi. Samim tim se sve definicije čitaju manje, a to opet demotiviše autore da uopšte definišu, i eto začaranog kruga.

Skroz se slažem...ali, pošto si ekonomista ako se ne varam, nek se i pravo na reakcije naplati i strožiji bodovni saldo kao druga mogućnost, strog moderator i opleti...

ktitor premium - 400 + pdv

Мислим да модови треба да убацају у одабране ове новије добре писаче (да се тако изразим), а не само олд скул вукајлијаше. Наравно, не мислим да њих не требају, већ да дају прилику овим младим надама :) Надам се да ће неки мод ово да види па да и убаци у употребу. :П

Složio bih se sa Dogom da se definicije danas brišu uglavnom RELATIVNO OPRAVDANO ali da je sajt pomalo skrenuo sa svog kursa - skrenuo je, jebiga. Uostalom, kao i mi sa ove teme. Smatram da ime sajta ne treba da se menja, sasvim pristojno odslikava o čemu se u njemu radi ali da su potrebne promene radi održavanja kvaliteta i broja korisnika - jesu. Ne zaboravite element finansijske situacije. Mnogo stvari o kojima se u poslednje vreme govori da trebaju da se promene, nemoguće je promeniti preko noći i diskretno a kada do takvih promena i dođe ( setite se samo kratkotrajne nove verzije Vuke ), ljudi bacaju hejt, kritikuju i sabotiraju i najmanji pokušaj za poboljšanje. Problem je u nama, mi smo govna.
I još jedna stvar. Svi pominju te novajlije, te kako im se ubija volja, te kako im treba dati šansu. Ljudi, ako neko ne zna da piše onda jebeno ne zna da piše i kraj! Toliko tema, komentara, prijateljskih saveta a novajlije isto jebeno pišu! Ja kad sam počinjao ( ima 10-ak meseci ), priznajem da sam pomalo bio zbunjen i nisam pohvatao sve cake i fore ali sam i pre Vuke znao da pismeno i, pre svega, DOBRO pišem ( rekla mi srpkinja ) a to je, priznaćete, ovde najvažnije. Dolazak na sajt nikom nije zabranjen ali kako budali da objasniš da je budala? Kako nekom ko loše piše da objasniš da loše piše? I šta treba da uradi da se popravi? Kajzen ima statistiku, valjda čovek zna šta treba da se radi povodom tog pitanja. pozzz

Problem je u nama, mi smo govna.

Мени наставница рекла да је ово кључна реченица у тексту :П

Мислим да модови треба да убацају у одабране ове новије добре писаче (да се тако изразим), а не само олд скул вукајлијаше. Наравно, не мислим да њих не требају, већ да дају прилику овим младим надама :) Надам се да ће неки мод ово да види па да и убаци у употребу. :П

U potpunosti pozdravljam. Ima gomila dobrih, nekolicinu i sam pratim. Samo jedno pitanje za tebe, brate. Koja je vremenska granica između old-skul autora i ovih novijih? Ja sam, na primer, na Vuci oko 10 meseci pa sam 230-ti na rang listi a Džoni Kurajber godinu i pet meseci pa vidi gde je on! I da ne idem dalje sa primerima ( jasno je sve ), ko je taj NOVAJLIJA o kome stalno govorite? Ja? Ti? Džoni? Ja ću ti reći. Novajlija je SVAKO OD NAS prvih mesec dana, dok se snađe i ne skapira gde je sever a gde jug. Mesec dana. Ne više.

По мени, новајлија је свако ко има мање од 10 дефиниција...