Opaska od strane naših dragih roditelja nakon što smo ceo dan proveli kod druga ili napolju.
-Imaš li ti kuću?
-Imam.
-Pa gde si do sada?
-Evo me..
-Što se nisi javljao kad sam te zvala?
-Ugašen mi zvuk.
-Pa zašto sam ti ja kupila telefon, da ti ugasiš zvuk?
-A nije, nego, zaboravio sam da ga upalim.
-Mnogo ti zaboravljaš u poslednje vreme. A što si se zadržao ovoliko?
-Kevo koji ti je? Ozbiljno ti kažem! Ja otišao do Marka, igrali malo pes, posle otišli na fudbal, on hteo posle fudbala na bilijar, ja rek'o 'ajde, zašto da ne, i posle toga opet kod njega na tortu.
-I to je izgovor što si kod njega bio od jedan'es' ujutro, do, ček da vidim koliko je sati. :gleda u sat: Se'am sati, se'am, eej, pa 'de to ima?
-A šta ću kući?
-Čuš šta ćeš?! Pa imaš i ti svoje obaveze, ništa nisi učio! I ne možeš tek tako ljudima da se uvališ u kuću.
-Daaj, kao da on nikad nije toliko ostajao kod mene. Učiću sada, imam fore tri sata.
-Aj i to čudo da vidim.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
+++++
loma ocena
plus ali mi se primer ne svidja
+
realno
++++
hvala ljudovi!
spavalice vazno je da je defka dobra
spavalica se nije naspavala :)
meni je primer dobar
+++
Bata gugi, hvala na podržavanju :)
плус, добра
Ma svako ima po jedan ovakav primer iz detinjstva :)
Ja ih vala imam i duplikata :)
Како ја ово нисам видео?
+++
Ne znam gde si bio 3 godine, samo je na tebe čekala ;)
Ахахаха! Мора да сам тад био у оној тромесечној илегали, да не кажем бановини, углавном сам све пратио редовно.
Jednom sam majci na to pitanje odgovorila sa: Nemam, cekam da umre neka od tetki pa da nasledim.
Taj samar i danas osecam.
Prespavao si ovu izgleda. Hahaha, Mlada, pa jesi li dočekala?
Jok. Sve imaju preko 80 obilaze kockarnice, putuju, seksopove i mislim da su pocele da dogovaruju u cemu ce na moju sahranu.
E jebiga, bar ćeš dobiti sanduk od orahovine.