
Otići negdje na brzinu, bez dugog spremanja.
- Ej brate, šta radiš večeras?
- Nisam ništa planirao, što?
- Šta misliš da spičimo do grada malo? Otvorio se onaj novi kafić, čujem da su im konobarice bombe...
- Ne znam matori, nisam nešto pri parama ovih dana...
- A jebiga onda, ništa, zvaću Lemija, dobio je na kladži neku kintu jutros...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Nezzz jel ovo bilo...ja ovaj izraz baš koristim...
Definisano je, ali u ovom kontekstu ne. Ima definicija u smislu "pobjeći" i "udariti", ali ovako ne. Mada sudeći po skoru, ne gine joj brisanje. :)
Ja je korisitim u oba konteksta.
Нинчење!
Snažno! :)
Pušti jadan, što bi briso... Lako je obrisati, treba je napisati.
Pazi, po nekom mom principu, ne brišem ništa što ima skor preko 10 u plusu. :) Pa ćemo da vidimo dokle će ova da dogura. :)