Popularna crtana serija koja je nastala 1987. godine a koja živi i dan danas dokazuje da su kornjače zapravo Srbi. Ne samo zbog pokazivanje tri prsta nego i zbog mnogih drugih stvari. Nigde ne rade, žive u govnima, a uvek se nađe neki dinar za picu, za neku drugu hranu i za piće. Amerikanci pokušavaju da ih unište isto kao i nas. Koristili su 3G mrežu još davno, a naravno samo naš um može da izmisli nešto tako. Kao pravi momci sa Balkana nisu birali ni mesto, a ni vreme makljaže sa protivnicima. Kombi naravno nisu kupili već ga maznuli od Bakstera Stokmana i prepravili brojeve motora i limariju kao što naši rade sa autima koje doteraju iz Nemačke. Ne plaćaju porez, oskudno su odeveni i očekuju da ih izdržava ili bar da im pomaže samo jedna riba, Ejpril.
I goli i bosi, kao cigančići iz Jagodine. Na početku serijala brinu da se ne podave u vodi, a kornjače. Kao i većina Srba nisu svesni svojih sposobnosti i mogućnosti.
Žive sa ocem Splinterom kao što i većina Srba živi sa roditeljima, a on jadan zbog njih nema ni za gaće i šeta u istoj odeći sve vreme.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
na pocetku sam mislio da je neki novujaklija uzo i iskopiro neku vikipediju, al eo plusa svetlosnom brzinom :D
Помислих исто што и колега изнад... +++ :)
gde nađe ove jagodinske cigane :)
+++
I goli i bosi, kao cigančići iz Jagodine. Na početku serijala brinu da se ne podave u vodi, a kornjače. Kao i većina Srba nisu svesni svojih sposobnosti i mogućnosti.
Phahahahhahahhaha, ovo je pobedilo!
lolo
Mogu ti reći da si ovo fino ispoveziv'o.
Naravno pošto im je Splinter kao neki otac, mogao si da ubaciš da kao i većina Srba, još žive kod roditelja :)
+++
Dobar savet uvek poslušam :)