Prijava

Е да, ја сам паљевина, признајем. Кад сам већ бануо на тему.

Brate, mi smo nacija paljevina...

Podsećaju li vas na nešto robovi i grobovi?
Tad nije na ulice izašlo malo ljudi.

Добро, ГМ, Срби нису паљевине. :) Не треба генерализовати.
Само малобројни изузеци, њих треба занемарити. :) Шака јада.

Добро, ГМ, Срби нису паљевине.

Опет генерализација. Црно-бело, или-или...

не вреди...

Паљевинизам је својствен народима и појединцима који имају превише слободног времена.

Tako je! Kod nas ljudi mnogo gledaju tuđe brige i vole da dele i da svrstavaju, tamo , a vamo, što bi reko Milan Tarot:

Gledalac: Milane, kad će mi se popraviti finansijska situacija?
Milan: Oće, oće, samo Vi nemojte da radite!

Prve komsije su im iza nekih planincina i zovu se Svedjani,narod koji je takodje odsecen od jedinih komsija ,Finaca, pustom ledinom i hiljadu jezera i mocvara i sta li ti vec.

Laki, ima istine u tome, ali i vikinzi su se klali međusobno, isto ko i mi Balkanci, samo što su se Skandinavci otreznili pre 300 godina, a mi još nismo.

Али увек ће се наћи неко ко ће на основу пар болида да закључи да СМО паљевине,

Par? Ma ima ih na kilo...bar 70% srpskog naroda su paljevine...

pazi primere s Blicovog sajta, ako su ovo pisali normalni ljudi ja glavu sečem...ovima bi trebalo internet zabraniti...

1 Gdje ste misevi od ljudi sada???Pljuvaci jezik vam se osusio,gdje ste sada????Nisam rekao ruznu rijec poslije utakmice sa Ganom..Znao sam da mozemo ovako..Znao sam da Nijemci nisu dobri koliko je Australija losa..Ne morate junacine ni da prodjete dalje,za nas iz Srpske Repubilke vi ste vec sada prvaci svijeta..SRBIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

2 GDE TI JE BRE SRCE? KAKO MOŽEŠ DA BUDEŠ TAKO NEGATIVAN???? NAPRED ORLOVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII SRBIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

3 To se ne zove "kukavicki", nego STRATEGICKI! Ti si kukavica sto pricas protiv Srbije! Pravi srbi podrzavaju Srbiju bez obzira kakva je srbija prema drugima! Voli Srbiju kao svoje roditelje! ...Ako si srbin!

4 Antica da pljujem???????????????????????????????? Antica koji nas je doveo do SP,koji nam je omogucio ko zna koliko lepih trenutaka,koji je nadmudrio Nemacku....Tebe treba da je sramota... Izem ti coveka...(sve sam direk c/p, osim ovog "pljujem", to sam dodao, da bi bilo razumljivije, jer je bio reply na neki prethodni komentar, sve, sve osim toga je c/p...sa sve pravopisom, koji ja mrzim,a l barem kad se palim da sam Srba, nek barem znam pravopis).

То знам и по себи, ја сам правио паузу између средње и факса, са нета се нисам скидао, на свакакве глупости сам се "палио", али чим сам уписао факс, ем сам почео другачије да размишљам, а и неке ствари ме више не дотичу, аман баш...имам ја друге ствари о којима треба да мислим.

Uf, i ja sam bio takav, jebo sam mater i Hrvatima i Šiptarima i Ciganima i pederima...sad barem imam neku internet kulturu :)

Јесмо паљевине. Пример на бази 80% становништва:

13. јун 2010. Србија - Гана 0-1
Реакције се темеље на псовкама упућеним породицама Антић, Жигић, Красић...
18. јун 2010. Србија - Немачка 1-0
Реакције се темеље на глорофикацији породица Антић, Жигић, Красић...

Word!

Радне акције треба опет увести.

Slažem se.

Podsećaju li vas na nešto robovi i grobovi?
Tad nije na ulice izašlo malo ljudi.

Uf, i to...a zamisli 9.jun 1999. svi su se drali: POBEDA!

Daj srpskoj paljevini internet, e tad je svaki sajt najebo...

S druge strane, raduje me što imamo realnih ljudi...opet na Blicovom primeru:

1 decko ne zanosi se,da nije bilo nas:"miseva" koji smo kritikovali sramnu igru reprezentacije,ovoga ne bi ni bilo.Opravdana kritika na racun igraca je urodila plodom...

2 Nemoj da pametuješ. Hoćeš da znaš zašto su pobedili? Zato što je ovo 21. vek i zato što i oni tamo imaju internet i čitaju danima kako ih pljujemo. Nažalost, to je naš mentalitet, dok nekom ne zapretiš on neće da radi. Zato, čitajte ovo Orlovi: nemoj da vam padne na pamet da sada uprskate sve i da protiv Australije opet ponovite igru kao protiv Gane. I zato, nema slavlja dok se ne pobedi i Australija. Pa neka i izgubite, ali nemojte molim vas opet da nešto kalkulišete, nema više kukavičke igre. I vi svi ovde, nemojte sad da ih opet razmazite, KRITIKUJTE IH JOŠ, I JOŠ I JOŠ, I JOŠ I JOŠ I JOŠ I JOŠ, inače, opet će da zabrljaju. Joj Vidiću, pa...zašto opet ruka? Pa...šta to radite ljudi, joj? I da, Panteliću i Milijašu, nemoj da vam padne na pamet da izlazite na teren protiv Australije, čak i ako vas Antić nekim čudom uvrsti u tim.

3 Kao najveci srpski nacionalista (ko zivi u inostranstvu, znace da ovo nije negativna osobina), moram se sloziti s tobom. Da su Nemci kojim slucajem nakon iskljucenja naseg igraca postigli gol, dakle imali igraca vise, gledali bismo punjenje kakvo fudbal jos nije video. Sa 11 igraca igramo bunker! Samo LUDAAAA SRECA nas je spasila! Ako ovu LUDU SRECU pripisemo strategu Anticu, bicemo nepravedni prema sebi i istini. Nisam zaboravio ni onu precku i izbacivanje sa gol linije u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Stvarno ne znam kako cemo igrati u sledecim utakmicama, jer ova, pokazuje NAS MENTALITET! Kao sto cekamo DA NAS PRIME U EU pa da pocnemo da zivimo kao ljudi, a ne razmisljamo DA KONACNO NESTO SAMI U NASOJ DRZAVI MENJAMO! Naravno da se u fudbalu stopostotne neiskoriscene sanse ne racunaju, i ja ne govorim o tome. Strah me je da, kad kukavicki cuvamo 1:0, SA IGRACEM VISE, ne budemo torpedirani na prvoj sledecoj jacoj utakmici. Ekipe kao, Holandija, Argentina, Brazil, pa cak i Grcka, bi ovako obezglavljenu Nemacku nakon iskljucenja i primljenog gola, PRESVUKLE! Srbiji ne treba talenat, TREBA NAM PSIHOLOG OD KOLEVKE!

4 pokazali su kako ne treba da se igra,pokazali su kukavicluk nevidjenih razmera,pokazali su da imaju srce ali nemaju mozak i ,sto rece neko gore, mentalnu stabilnost. standardna prica je hvali posle pobede kudi posle poraza. moje merilo je hvali posle dobre igre a kudi posle lose a nasa igra u drugom poluvremenu da je bila malo bolja bila bi ocajna...tese me tri boda ali mi ne ulivaju nadu za dalje takmicenje.

5 Stvarno, nas narod ima izreku za sve: " ... JAO MENE DO BOGA MILOGA, DJE POGUBIH BOLJEG OD SEBE ..." Svaka cast Svabama k'o da ih je bilo 15 na terenu, a nasih 10.

(nisam ništa menjao)...

Za sad to...

Опет генерализација. Црно-бело, или-или...

не вреди...

Добро, де... НЕКИ Срби су паљевине. :)
Је л' сад океј?

Елем... Влајко је објаснио.

samo što su se Skandinavci otreznili pre 300 godina, a mi još nismo.

Влајко, отрезнили су се они много касније. Тек пошто су Лапонце свели на разумну меру, па данас не морају да потежу за тим средствима.

pazi primere s Blicovog sajta, ako su ovo pisali normalni ljudi ja glavu sečem...ovima bi trebalo internet zabraniti...

Узимати примере са интернета као репрезентативни узорак је... неозбиљно. Колико је оних који мисле потпуно другачије, а које је болела патка да уопште остављају коментар о некој тамо утакмици на неком тамо сајту.

Опет да поновим, немам намеру да доказујем да нема паљевина код нас, јер то и не мислим, шта више. Оно што ми је засметало у неким коментарима је то што се то представља као нека наша посебност, а други су оперисани од тога. Далеко од тога да сматрам да треба да игноришемо говна под носом док се не удавимо у истим. Добронамерна самокритика је неопходна. Али ово мантрање "ми смо најгори, казните нас" већ прелази на неки нови ниво. Све ме подсећа на ону несрећницу што свако јутро испред огледала понавља "Рушка, ти си најлепша". Временом, ненамеровано, људи стварно почну да мисле да су стока и да заслужују да буду колективно бичевани од стране оних који нису ништа бољи од њих.

Узимати примере са интернета као репрезентативни узорак је... неозбиљно.

Није неозбиљно. Баш смо о овоме дискутовали на једном предавању из психологије. Треба их узети за озбиљно, зато што на интернету скоро да нема санкционисања, те свако СЛОБОДНО изражава свој став. У рил-лајф изражавању ставова има доста глуме и маске, на интернету не.

Али ово мантрање "ми смо најгори, казните нас" већ прелази на неки нови ниво.

Нисмо најгори, хвала богу. Ту су муслимани. :) Србима треба само мало чврсте руке и више радних места и биће океј.

Џими, на интернету се још није десило да неко неком разбије глупачу. Да почну да се понашају у стварном свету као на интернету био би проблем, ал се, на срећу, то не дешава. То што се пише по јутјубу се може узети у обзир у проучавању појединца (тог који то пише), ал не можеш на основу тога закључивати о већини. Траст ми, тако су нам рекли у школи. Колко тих дилеја су тролови, који вероватно не мисле то што пишу.

GM, ima istine naravno i u tvojim stavovima, imamo i mi realnih ljudi, naveo sam i primere, ali ovde se slažem sa Džimijem, jer nisu ono na netu sve trolovi, to oni iskreno misle, a uživo znam svakakve paljevine.

Jedan me odma zvao i drao se: POLUFINALE!, ja sam mu mrtav ladan reko ovo što pričam ceo dan ovde: kukavički fudbal, sreća...Lik mi onda ladno ponudio da se skinem go i da prošetam gradom ako prođemo u polufinale!
A takvih je kod nas puta 4000000...ko što rekoh 70%...

Ја предлажем да сакупимо омладинуи и пошаљемо у опустела поља да узгајају конопљу па да праве опијате... Ем ћемо зарадити, ем ћемо се смирити...

Heh, Triso, omladina te preduhitrila.

Заборавио да додам да се озакони - нећемо ми од Авганистанаца да узимамо него домаће да правимо :)

Ма дајте молим вас људи, узмите било шта као пример, али глупо је узимати спорт као пример... Пале се људи, нормално је то. Верујте ми, много је боље тако него као што то господа са запада раде.

Имао сам прилику да присуствујем једном НФЛ мечу уживо у Америци. (лига америчког фудбала, оно што бркате са рагбијем) Верујте ми, ја сам онако фасциниран стадионом од 100000 људи био више напаљен од 99 посто осталих навијача. Само кркају и пију, ни не гледају утакмицу.

Такви смо људи, то неће да се промени наредних 200 година. Пре пар година, гледао сам неку емисију на ТВ-у поводом неких студија које је направио неки Британац и он тврди да су Срби најглупљи народ у Европи. У емисији, иначе, гостује неки наш лик који је 4. најпаметнији човек на свету (по менсином тесту). Јесте он паметан и јесте да има још много паметних људи, али има много више глупандера. Ми се смејемо Америма што не знају да покажу Русију на карти и што мисле да је Европа држава, а Француста њен главни град.

Те паљевине које ви помињете су, једном речју, глупи људи. То су они пацијенти који оду на стадион да направе тучу, они мајмуни што тврде да је Ратко Младић херој ове земље. То су паљевине које вас требају да брину. То су они дебили што их нико не дира само зато што су вођени Вељом "имам докторат али нећу да докторирам зато што сте ме зезали" Илићем палили скупштину 5. октобра. То су они дебили што им је Шешељ идол и што причају да је Ђинђић издајица, а сисали су палац кад су бомбе падале. То су те паљевине због којих ћу ја првом приликом да запалим за Америку код сестре и да се никад не вратим, па нека ме мрзе.

Odlično, Pekislave! Putuj igumane! :)

Vidiš Peki, i Ameri su paljevine, a naš narod je paljevina par ekselans...smejemo se nekim Amerima, a neki ladno u Srbiji ne znaju gde je Valjevo, gde je Pirot ili Bujanovac :) Bitno su oni Srbi, pravoslavci, ћириличари, nebeski narod.

Mnogo je ipak podesno uzimati sport, jer se najviše palimo ko nenormalni na to, a od toga imamo najmanje koristi.

I da: Зашто ме мрзиш што волим Шешеља? :)

Зато што је психопата. Он је живи доказ да је граница између генијалности и лудила веома мала. Чак је и Тома видео да је Шеки одлепио, па побего од њега.

Ма сви смо ми паљевине. :)
Само треба да нађеш где да удариш човека.

Те паљевине које ви помињете су, једном речју, глупи људи. То су они пацијенти који оду на стадион да направе тучу, они мајмуни што тврде да је Ратко Младић херој ове земље. То су паљевине које вас требају да брину. То су они дебили што их нико не дира само зато што су вођени Вељом "имам докторат али нећу да докторирам зато што сте ме зезали" Илићем палили скупштину 5. октобра. То су они дебили што им је Шешељ идол и што причају да је Ђинђић издајица, а сисали су палац кад су бомбе падале. То су те паљевине због којих ћу ја првом приликом да запалим за Америку код сестре и да се никад не вратим, па нека ме мрзе.

svaka čast! veruj da bolje nisi mogao da objasniš!