Prijava

ovo nije dozvolio dizni... to je neko pravio po svojoj volji...

Kod Diznija ne postoje sublimirane poruke vec vrlo jasne i otvorene. Deca ih ne vide, ali odrasli, i to ne svi, da. Ne zelim da objasnjavam jer je previse ozbiljno... Ne bih da neko kaze da sam anti... Mislim, shvatate, zar ne!? Poreklo, cilj, ko su idejni tvorci... Znate vec.

Uh! Ova tema je ponovno aktivna. Naprosto sam odusevljena.

Ja kod svojih rijeci stojim. Mislim da djeca nece traziti raznorazne siluete u sjenama i "zloceste" rijeci ispisane u nebu.

@maja7
"Moja deca nece gledati Diznija, mislim da postavlja lazne standarde, lose norme koje ti podsvesno udju u glavu jos u detinjstvu."

Koji su to losi standardi i lose norme?
Idemo ogoliti za pocetak jedan Diznijev, kako kazes.
Pocahontas. Taj obozavam. Ogolimo lijepu muziku, kvalitetu (nije kao danasnja ali za '95 sasvim odgovarajuca), lijep okolis i tako dalje. Prica o cemu se radi. Osvajaci dolaze u potragu za zlatom. Otkriju da ima domorodaca na zemlji koju namjeravaju prokopati. Igrom slucaja upoznaju se dvoje ljudi, svaka osoba je s druge strane. Jedan od kapetana upoznajuci domorotkinju saznaje da nema zlata na toj zemlji, ali njegov nadredjeni izdaje naredbu da se potraga za zlatom nastavlja. Dolazi do sukoba izmedju dviju strana zbog toga sto ne poznaju medjusobne kulture sto im to postavlja automatsku opasnost i strah. Ovih dvoje vec pomenutih (ogolila sam pricu, dakle necu koristiti imena, ali oni koji su gledali znaju da mislim na Pcahontas i Johna Smitha) shvacaju da sukob nema smisla i na tezak nacin ga zaustavljaju, naravno prije toga su se zaljubili.
Po meni prica ima jako dobru poantu. Na isti kalup napravljen je i Avatar. Jer kad sam poredila ta dva filma, dobila sam istu pricu. Stvarno, mora da je Avatar isto isprazan, svi milijuni koji su zaradjeni jer je prica isprazna. Da me se ne shvati krivo, Avatar volim samo zbog grafike, Pocahontas je bila prva iz koje sam dobila tu pricu.
Dakle koja je losa norma iz Pocahontas? Da je lose upoznavati razlicite kulture? Da je lose vjerovati da ljubav moze promjeniti neke poglede?
U svim knjigama, filmovima, crtanim filmovima najcesci je sukob izmedju dobrog i loseg.

Slazem se sa tobom lavander !!!!!

Свакаква што, јел можеш некако да ми помогнеш? хахахах
:)))
Не само то, него сам обожавао Малу сирену, а данас обожавам црвенокосе девојке, јел видиш шта ми је Дизни учинио?

Ahahahah ..., Urose mogu da kazem da je i mene dizni upropastio :D Ja cekam princa na belom konju :D a nikako da dodje :D !!! I zelim zivot iz bajke ... ali nesto ne ide :D !!! he he he

Hm... pa mogu da ti pomognem ... zavisi sta trazis :D

Мислио сам да знаш хахахахах
:)))

И ти си много амбициозна, ја сам једноставнији!
:)))

Pomozi mi da saznam :D ....
Znas sta ,ti trazis neku crvenokosu ja princa na belom konju :D hm... mogli bi nesto da iskombinujemo :D

Изненадила би се! :D
Или не?
хахахаха

Ma znas sta .. ja obozavam iznenadjenja :D !! Tako da... samo navali ;) :D

he he he he :)

А ја сам пун изненађења, ха!
Па чему си се прво насмејала, да сад не галамим?
:))))

Ja sam se nasmejala na kompletan komentar :D ali crvenokose devojke :D he he he,sirene ...
:D

Hm... ako si pun iznenadjenja hajde priredi meni neko iznenadjenje :D !

Озбиљно, ако те занима послаћу ти у пвту.
Дизнијев поклон мени! хахаха
:)))

Мислио сам да ћеш одговорити са не хахахахах
Ево иде...
:)))

ih pa kako ne... :D ipak je to ... :)

Ето, да видиш шта сам све зарадио гледајући Дизнијеве флмове хахахаха