Prijava

Jesu rozi, teraj dalje.

како су бока јуниорс добили боје?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Pionieri_Juve_1898.gif

orginalni juve dresovi. kaze da su ovu boju dobili greskom, pa kad im se isprala, iz engleske uzeli crno bele ciljno.

давиде, нека прича са бродом, помињало се пар пута, никад да запамтим шта тачно.
рецимо, оснивач вид'о брод са жуто-плавом заставом и то му се допало.

едит: ето трућ зна комплетнији одговор, нека тера даље.

како су бока јуниорс добили боје?

Због опкладе, изгубили меч, па су морали да узму боје првог брода који наиђе.

Onaj brod neki uplovio, pa po njemu, tako nesto?

EDIT: Asmo te usrali Davide.

Било већ неколико пута, можда сам и ја нешто побркао, лол.

Јувентус се прикључио италијанском шампионату током 1900. године, а играчи су тада наступали у оригиналној розе и црној опреми. Прву титулу „Стара Дама“ осваја 1905. године, тада већ у чувеној црно-бијелој опреми, инспирисаној дресовима енглеског Нотс Каунтија. Наредне године долази до сукоба у клубу, јер су неки челници разматрали исељавање из Торина. Због тога је дио управе са неколико играча напустио Јувентус, и основао ФК Торино, чиме је створено једно од највећих фудбалских ривалстава у Италији (чувени Дерби дела Моле).

http://sr.wikipedia.org/wiki/ФК_Јувентус

Imam da vam zagonetnem jednog ako zelite?

јесте, то са шведским бродом, ајде ацо тис први. или трућ свеједно.

Може, брднга! Да, шведски брод је упловио, то сам заборавио да додам.

хаха а најјаче је што сам ја поставио то питање пре 2 године ал реко не сећа се нико.

na engleskoj druga prica mickey: :)

Originally, they played in pink shirts with a black tie, but only because they had been sent the wrong shirts. The father of one of the players made the earliest shirts, but continual washing faded the colour so much that in 1903 the club sought to replace them.61

Juventus asked one of their team members, Englishman John Savage, if he had any contacts in England who could supply new shirts in a colour that would better withstand the elements. He had a friend who lived in Nottingham, who being a Notts County supporter, shipped out the black and white striped shirts to Turin.61 Juve have worn the shirts ever since, considering the colours to be aggressive and powerful.61

Ovi uzeli od Nottingham Countija. Taj notingem cini mi se svima dao svoje majce da se obuku jebo ih :)

Ма било је и након тога верујем, понављало се пар пута. Нека га завуче бцдлга, кад већ има спремно.

Трућ је јебена спортска енциклопедија.

aj postavljajte pitanje

Ova macka od igraca karijeru je pocela u zeleno beloj opremi. Nakon toga odlazi na jedno ostrvo, odakle se nakon odlicne sezone, seli u klub koji taj period slobodno moze nazvati zlatnom erom, i sa njima osvaja prvu i jedinu titulu prvaka. Nakon vise od 5 godina napusta ekipu, i vraca se na ostrvce, nakon cega sledi selidba nakon svake sezone, u zemlju koja je vise puta osvajala SP, zatim u zemlju koja dugi niz godina nije uspela da napravi nista u reprezantativnom fudbalu, da bi karijeru zavrsio u domovini, u klubu za koji je nekada nastupao jedan od najboljih strelaca nase lige prosle godine. Za reprezentaciju odigrao 15ak utakmica.

Карагунис?

ЕДИТ: А није сигурно ако је играо само 15 за репку.

Имам осјећај да је ова једина титула Волфсбург

ЕДИТ Ипак је то било релативно скоро