Prijava

Koliko puta mi se pitam sta znaci ili odakle neki pojam u nasem jeziku, kako li je nastao, da zamislim situaciju kad se pojavio, rasirio i odomacinio kod nas.
Lepo bi bilo kad bi recimo jednom dnevno neko od modova postavio kao temu jedan pojam iz slenga, a da clanovi sajta ucestvuju u njegovom tumacenju.
Da ne duzim mnogo dacu primer u komentaru sa mog fb profila gde se jedno takvo pitanje razvilo u fenomenalnu raspravu.

Milojevic Dejan CVRC :))) Jel zna neko da objasni tu rec "cvrc" :?) Svi smo culi ono "Cvrc Milojka" ili ono "Op CVRC goverzen zajn", al mene kopka sad sta to moze da znaci tacno? CVRC

Loretta Lieberman
cvrc!nemam pojma shta znaci?jel ima na google? haahh

Milojevic Dejan
Cvrc, nema ni na google :))))

Loretta Lieberman
cvrc!:P

Ivan Tomas
CVRC se na njemačkom jeziku piše ZWRC, što se čita kao ZVRK, a zvrk je pučki naziv za žiriskop. Najbolja usporedba sa žiroskopom je balerina. Brzo se okreće oko svoje osi, a malo sporije kruži po nekoj kružnici. Vjerojatno se Milojka "vrti" dobro ko' balerina, pa otuda uzrečica "CVRC Milojka"

Jelena Jeja Andric
JA SE SKORO NISAM OVAKO SLATKO ISMEJALA,KAO SADA OVOM OBJASNJENJU.IVANE SVAKA TI CAST A I TEBI DEKI,STA SI SE SETIO DA PITAS.

Milojevic Dejan
Vrti Milojka :)))) Mene to podseca na seks :)))
A ivane kad znas dobro nemacki, sta znaci ono "govezen zajn", to je iz "otpisanih' :?)"

Loretta Lieberman
zwrc!

Milojevic Dejan
Evo resenja! :)
Posto cvrc znaci "vrti" ili ti po naski "mesaj", mora da su se za vreme 2 sv. rata seksali Milojka i neki svabo, a on za vreme odnosa stalno joj govorio; Cvrc Milojka, Cvrc Milojka ... :))))

Loretta Lieberman
haahaha,genijalno!!! ha!
bash seksi! :))

Ivan Tomas
Dejane, što se ti... Прикажи вишеče onog vrti, vrlo je bitno je li r dugo ili kratko i je li u kombinaciji sa povratnim glagolom sebe ili se. A što se tiče ovog "govosen zajn", na piše se tako nego "gewesen sein", a čita se kao "gevezen zajn", a to u biti u ovoj rečenici od Prleta ne znači ništa, a u stvari je Infinitiv perfekta glagola biti (njemački sein - zajn) i prevelo bi se kao biti bio. Možda bi se u ovoj Prletovoj rečenici moglo prevesti kao bio bih se okrenuo, ili žargonski bjež'mo i koliko se sjećam serije, tako je to nekako i izgledalo, hahaha.

Loretta Lieberman
Prrrrrrrle (dugo r)

Milojevic Dejan
Hahaha kada je Prrrrle rekao "Op zwrc gewesen sein" verovatno je hteo reci; "Bez'mo da i mi ne mesamo ko Milojka" :))))))

Ivan Tomas
Hahaha, ovo mi izgleda kao igra asocijacija. Mislim da smo previše komplicirali oko jednostavne stvari.

Loretta Lieberman
oko cvrc-a?

Ivan Tomas
Ma neeee. Oko Milojke, off skroz.

Loretta Lieberman
pa divno,sve se uvek svede na istu stvar.

Ivana Galić-Šantić
hahahaha sto se nasmijah, e sad sigurno znam značenje te riječi hhhahahah :), DEJANE e nek si pitao svaka te cvrc-nula :)

Ivan Tomas
Ne znam samo zašto oni pijanci kažu:"Idemo se nacvrcati ko' majke" Jel' to nešto nemoralno ili ...?

Loretta Lieberman
Ne,nego ce da popiju malo pa ce da se vrrrrte u krug.

Ivana Galić-Šantić
očito jest :==)))))))

Milojevic Dejan
Pa kad popijes vrti ti se kao posle voznje balerine, a sad ono 'ko mejka" e nemam vise ideja :)))
Ivana iz tvojih usta u Bozje usi :))
Cvrc

Ivan Tomas
‎... ili da vrrrte krug.

Loretta Lieberman
ovo cvrc ti je umesto amin,ja od sad sve komentarishem-cvrc-evo i na statusu mi pishe zwrc....dakle-cvrc!

Ivana Galić-Šantić
Ivana iz tvojih usta u Bozje usi :))
Cvrc

ehej...dosla nova godina bolan bit ce cvrcanja hahhahaha...e ne nasmijah se odavno ovako

Ivan Tomas
Hej ekipa, mislim da smo stvarno pretjerali sa ovim. Ja predlažem razlaz, pa tko prvi nešto cvrcne nek' javi kako to izgleda u praksi.

Ivana Galić-Šantić
sto nas rastjera , a bas se fino poceli raspravljati, ali vazi idemo to preCvrcat u djela :)

Loretta Lieberman
dogovoreno! :) poZZzzZ

Ivan Tomas
Gasimo PC (Personality Cvrcala). Pozdrav ekipi.

Milojevic Dejan
Hvala svima na ucescu i blesavim komentarima :))
Cvrc svima :)))

Loretta Lieberman
cvrc i vama ljudi.... :)
Јануар 5 у 10:49 по подне · Свиђа ми сеНе свиђа ми се ·
Прокоментариши...

"Ne može", a ne "nemože" -.-

Svaka cast! Od jednog drveta nisi sumu video.

Jedno drvo mi iskopalo oko, ne mogu ni da vidim šumu više.

Pih, ako je stakleno, samo ga zameni.

Која смарачка расправа у тим коментарима. Ако је вукајлији потребна оваква забава, идем одмах да се рокнем. А што се тиче твог предлога, зар нису поједине дефиниције и коментари на исте управо то?

Mislim da bi autori trebalo da budu krajnje ozbiljni kad predlažu na ovom podforumu. Za zezanje, igrice, prepričavanje dogodovština i slično, takođe postoje podforumi, te molim autore da pokušaju da razaznaju šta je ozbiljno a šta ne. Lock.