Prijava

http://www.geek.com/articles/geek-cetera/robot-learns-to-flip-a-pancake-after-50-attempts-20100724/

pogledajte link... interesantan je. Robot uči kao dete. Ovaj mu prvo pokaže kako, a onda sam proba 50 puta, dok gleda rezultate svojih akcija, dok najzad ne nauči. :)

dal sam jedini kome ovo može da bude interesantno :D

Управо сам одгледао, занимљиво је. Волео бих да га научим да игра стони тенис. :)

mene zanima ali mi je toliko loša veza da ću da izludim
idem da spavam, laku noć :)
taj robot će sigurno biti pametniji od većine ljudi

Stiven, za to bi mu trebalo god dana ako bi sam ucio, ali moze sigurno :)

Taj jednom kad nauči, više ne greši.

Јеботе. :)
Мени је ово некако нереално.
А је л' може да се деси нпр. да дрмне тигањем оног лика што му је показивао како да окреће палачинке? :)

hahahaha :)
pa moze ako se nadje neko pametan pa napise u programu da nagradjuje za pustanje krvi :)
nije ovo toliko slozeno ko sto se cini... to su algoritmi koji rade na principu nagrade i kazne... jednostavno, robot se trudi da ponavlja ono sto mu se kaze da je dobro, a da izbegava ono sto ispadne lose.

fora je sto se tako nauce da reaguju nezavisno od ulaznih parametara (gde je palacinka u tiganju, ili kakav je tiganj itd...

Прочитао сам пост још пре 3 сата, хтео да питам нешто, али сам морао да се удаљим од компа. Није ми јасно шта је награда, а шта казна за једног робота?

Лестате, каква слика! :)

Ja sam se razočarao zato što sam mislio da je veštačka inteligencija na daleko većem nivou razvoja od prevrtanja palačinki, ali da je klip zanimljiv, to stoji. Lepo su ga skarabudžili. :)

fora je sto se tako nauce da reaguju nezavisno od ulaznih parametara

Ooooh, we have mr. Digital here :D

ma to se u programu pise... trudi se da skupi sto je moguce vecu brojku npr.
i onda to izgleda ovako nekako:

struct nagrade{
okrenuo sam palacinku +50
bacio sam palacinku na patos -20
nisam okrenuo, al je u tiganju +5
udario ovog lika zato sto mi ne ide -9999999
}

na tu foru... samo komplikovanije. mnogo :)

@gambi - oooo, itekako jeste na vecem nivou. Ovo je samo kombinacija sa robotikom. imas gomilu programa koji rade na optimizaciji ili kod pretrage na guglu ili te fore, i to rade mnogo brze ili inteligentnije od bilo kog smrtnika...

na tu foru... samo komplikovanije. mnogo :)

Овакво објашњење ми одговара, иначе не бих схватио ништа. :)

cool klip, ali da, trebalo je to do sada da bude na malo vecem nivou :)

ne znam zasto, ali smejao sam se ko lud kad mu ispadne palacinka.

ne znam zasto, ali smejao sam se ko lud kad mu ispadne palacinka.

Ahahah. :)) I ja.
K'o debil se smešim.

Nego, dobra je fora. Samo ne kapiram zašto neko gubi vreme učeći robota da okreće palačinke.

IBM-ov računar po imenu Watson, pobedio je na takmičenju u kvizu opšteg znanja, jednom od najpopularnijih kvizova u Americi - Jeopardy, i to šampione tog kviza.

http://www.zdnet.com/blog/btl/ibms-watson-wins-jeopardy-practice-round-can-humans-hang/43601

Ја сам се смејо и вико "АХАХАХАХХ! ГЛУПИ РОБОТ!!! КАКО САМ ЈА ПАМЕТАН! АХАХАХ"