Prijava

Mozda je izlizana tema, ali je po meni uvek aktuelna. Da je otvorim, pored mnogobrojnih faktora, me je naterao i jedan razgovor sto sam cuo od jedne moje sestre i njenih mnogobrojnih drugarica.

Ranije su se zenski razgovori sastojali od toga ko je s kim, klasicno tracarenje, koje je, da kazes, normalno.

Medjutim, provalite vi ovaj razgovor:

- Hahaha, i sta ti je rekla?
- Nista, tek ce sutra da mu lajkuje da je u vezi, da ga malo zeza.
- Hahaha, nije normalna.
- E, a onaj Backe je napravio profil i ostavila ga devojka i on je okacio "Krusku".
- Hahaha, nemoj da pricas!
- A ona Petrovicka, posto se smuvala sa onim Shonetom, promenila je ime u Zena Fudbalera!

Da ne duzim, slusajuci ovo, zapitam se kako li su oni ziveli dok nije bilo fejsa? Zaista, 90% njih bi izvrsilo samoubistvo kad bi sajt bio oboren. Oni zaista nemaju drugu temu za razgovor. Lajkovanje statusa, slika i klipova, zivot im se samo iz toga sastoji. Naravno, mnogi od vas imaju profil, ali da se do ove mere umesa u neciji zivot, to je neverovatno.

Vase misljenje?

Imam i ja facebook,ali ovakve osobe treba linčovati...Ali ima ih previše,to je poseban problem.

Fejsbuk je do jaja, kad se pravilno koristi.

zapitam se kako li su oni ziveli dok nije bilo fejsa?

Problem jedino može nastati kod onih koji su svoje odrastanje i sazrijevanje proveli uz fejs. Pretpostavljam da je tvoja sestra mlađa. Iako imam i ja profil, služi za sasvim drugačije stvari. Odrastao sam i sazreo ispred zgrade, u parku, po kafićima uz novine. I fejs mi je tu da olakša dogovaranje, nalaženje zanimljivih linkova i otkrivanje neke muzike.
Kao što je osuđivan televizor prije 50 godina, tako sada i fejs. Možda postane nužnost, možda i ne. Ali govor iz primjera je loša strana, nečega što i ne mora biti loše.

Sestra mi je 93. godiste. A mozete li tek zamisliti mladje sta tek rade, tipa 95?

Ma i '97 se skida za face...Kao da su striptiz igračice a ne deca koja se nisu još ni razvila...

Fejsbuk je do jaja, kad se pravilno koristi.

Amin!!
Ako ga shvatiš onako kako je on i zamišljen da se shvati, fejsbuk je onda do jaja.

ja sam izbrisala svoj nalog, smorio me...
nista pametno samo budalastine i koji cu :)

Зеко, прорадила тастатура? :)

e, ne znam, danas mi proradilo :)
ladno niko ziv koga sam pitala nije znao u cemu je problem

meni je nekako mrzan maksimalno, mozda bas zato sto ga svi imaju.... priznajem da ima prednosti, mozes se zbliziti sa nekim s kim do tada nisi imao neku komunikaciju i sl, mozes doci do informacija do kojih bi inace dosao mnogo teze (ne ko je koga, gdje i kako)....mislim da mi najvise smeta sto bi mi se javili likovi koje organski ne podnosim al nemam neki poseban razlog da ih posaljem u 3 lijepe materine....

sto se "glupih" postova tice ko ti garantuje da ti nece reci nesta gluplje od toga i uzivo...

"Sestra mi je 93. godiste. A mozete li tek zamisliti mladje sta tek rade, tipa 95?"

Od mog druga sestra je 99, godište. Nema još fejs, ali rastura kompjuter, i po mojoj procjeni, vrlo brzo će se nakačiti. Pre neki dan im je uveden brzi kablovski internet.

Samo da ne sedu na ladan beton!

Tviter je po meni puno bolji, traži barem neku kreativnost, treba nešto da napišeš. Ali to nije popularno u nas Srba...

Da su Srbi na tviteru tviter bi poziljavio. Statusi bi bili stihovi grandovih pesama. Nije bitno sredstvo, bitni su ljudi koji sredstvo koriste. A ljudi su ziljavi.

Al' bar ne bi gled'o fotke gde ljudi u zavisnosti od pola puće usne ili zadržavaju dah :)

Ali to nije popularno u nas Srba...

Јес да ће сад неки да поскоче и да кажу "алекса.цом је немеродавно говно", али по тим људима, Твитер је десети најпосећенији сајт у Србији, што је једно место изнад његовог глобалног просека.

Такођер, зиљавост постоји свуда, само се зове другачије.