Prijava

btw... jel ste provalili da svi popovi sa onog sajta (koji odgovaraju) su pecalbari... iz amerike, australije, nemacke i jedan sto bio u skandinaviji :)

mogu reci da me je odusevio ovaj lik iz drugog klipa odavno se nisam tako nasmejao a i ovo za hari potera je genijalno
meni licno je interesantno to sto ljudi veruju bezpogovorno ljudima koji se oblace u crno ko sismisi i sto je dogma jedino u sta veruju i licno mislim da je dogma najveci neprijatelj covecanstva jor poziva na jednoumlje i kako se vidi na linc svih onih koji misle drukcije
ja sam se recimo u srednjoj posvacao sa verouciteljem jer sam govorio da nije u redu sto darvina(koga je i lik iz klipa isto pominjao) naziva budalom a svađa je kulminirala tako sto je lik izmislio da sam mu rekao da je retardiran sto se naravno meni obilo o glavu
stvar je u tome sto u nasem narodu postoji previse postovanja prema svakome ko se oblaci u crne haljine bez obzira kakav je covek ako ima ovde neko iz novog sada tj. kamenice znace da se ovde razne price vezuju za jednog ovdasnjeg popa od vatanja za sise do vacenja utoke
al i pored toga dosta ljudi ga postuju
da napomenem verujem u boga i u nesto vise al ne verujem ljudima koji zloupotrebljavaju ljudsku veru ako neko vec posveti zivot bogu treba da zivi skromno a ne da se vozi u meckama i naplacuje debelo sarane i vencanja e i dzimi postavi link ako dobijes odgovor sa onog sajta

majmun isao i video nesto zuto na drvetu,bananu, i onda je razmisljao kako da je dohvati pa je uzeo stap u prednje sape i popeo se i nesto mu je kvrcnulo u ledjima i tako je nasto covek. u TAKVU GLUPU TEORIJU ne bi moglo ni dete da poveruje.

hahahahahahhahahahahahhahhahaha umro sam kad sam ovo cuo

Ovi iz Crne Reke su obavešteni o vašim grehovima. Stiže interventna:
http://www.orthodoxphotos.com/Monastic_Obedience/3.jpg

Само вас гледам и смејем се...

Много сте кул. И захвалан сам богу што постоји један овакав форум на коме пишу људи од 20-30 година који већ знају одговоре на сва могућа питања....

Наставите, молим...

B veliko (osim ako nije namerno malo, zbog 3. zapovesti) i plus za komentar.

Само вас гледам и смејем се...

Много сте кул. И захвалан сам богу што постоји један овакав форум на коме пишу људи од 20-30 година који већ знају одговоре на сва могућа питања....

Наставите, молим...

Шта ли се ти прокењаваш? Овде нико није рекао да зна одговоре на сва могућа питања. Управо тако се понаша овај брадати са клипа, а ти нас критикујеш. Свашта.

Нашла неписмена будала да обара Дарвинове теорије...

Da se nadovezem, sad kad sam prelistao temu celu. U Boga verujem, u crkvu ne. Pojedini Sveti Oci, njihova pisanja i razmisljanje su mi super, ali to je retko. Otac Tadej je veliki covek, na Djurdjevim Stupovima su sjajni ljudi, na Hilandaru isto (nisam bio, otac mi je preneo dozivljaje, ja se nadam da cu otici).

Procitao sam ono za rukoblud. Strasno je to.

To je cisto nepoznavanje, hm, svega, a ne Svetog Pisma. Jeste to greh, ali je daleko veci greh da mlad covek apstinira, ako se nije opredelio na to. Jos mu napise da ide kod lekara da ga leci. Mislim da bi svaki iole normalan covek, a ne lekar uputio oca na kliniku za mentalna oboljenja. Strasno je to zaista. O Hari Poteru nemam sta da komentarisem previse. Svako dozivljava stvari kako hoce. Ako hoce kao Sotonu, nek ga dozivljava, ja ga dozivljavam kao bajku, dovoljno sam inteligentan. A ako su oni dovoljno pametni da mi nekim skrivenim slikama i siframa koje ja ne vidim, ali moja podsvest da, ako su sposobni da mi usade zle misli ili sta vec, svaka im cast onda vala, samo napred. Trece je bilo facebook. Lepo je rekao, nije bitan noz, vec onaj koji ga koristi. Tako isto vala i za Harija ja kazem. Nije bitan film, vec kako ga ko dozivljava.

Nas prosli Patrijarh, Pavle, je bio veliki covek, i svaka rec je bila na mestu. Slusao sam ga na jutarnjim liturgijama u Sabornoj crkvi kad sam mogao. Uvek je samo mudrosti govorio. I za politiku, i za ljude, sport, tehnologiju, za sve. Veoma moderan covek.

I sad, sta On misli o tome, a ja cu se samo sloziti sa Njegovim misljenjem. Kazu da je jednom prilikom pitao za dzipove, neznavsi da su to dzipovi svestenika, te kada mu je receno samo je rekao: "Sta bi bilo da se nisu zarekli na skromnost." Mozda citat nije tacan od reci do reci, ali poenta je bitna. Ruku na srce ima i postenih popova. Bog nek im sudi, ja necu.

I jos jedna zanimljivost, otac je bio prisutan. Bila je zima i led, i pomocnik Patrijarha mu je rekao da je klizavo i da brine, a Patirjarh mu je odgovori: "Samo se ti drzi za mene". Neverovatna licnost zaista. Svetac.

P.S. Neko je kacio Digitalnog Andjela, i neki komentar je bio, pa ne znam jel` podrzava taj film, ili ga pljuje? Mislim da je bas Samhain bio.

Uzdravlje.

"Не би било лоше да
одете са њим и код лекара, како би чуо да је и са медецинске стране то
штетно и да може изазвати нежељене последице у каснијем добу, кад дође
време за брак."

Ali ja moram jos jednom da izvucem ovo. Nezeljene posledice u kasnijem dobu. Odusevljen sam.

Odgledajte na jutjubu film koji ima formu dokumenarca. Zove se "Digitalni Andjeo - Zig zver" pa sami procenite dokle je doslo. Nemam sta dalje da kazem na ovu temu.
Vecu kolicinu gluposti nisam video na jednom mestu!

Ја сам гледао то са ортацима још пре пар година, ваљали смо се по поду од смеха.

Zato sam i pitao ja sta je covek mislio.

Film su pravili pravoslavni ekstremisti - ziloti. Film sam pogledao, proverio neke stvari, smesno zaista. Daleko bolji i zanimljiviji film je Zeitgeist 1 i 2, mada se ni onoga tamo ne pridrzavam slepo, ali ima zanimljiviju pricu. Ima ljudi koji se prime na to, tipa Digitalni Andjeo, nisu oni losi ljudi, duhom su verovatno puni, samo je prisutan manjak inteligencije, pa uzimaju zdravo za gotovo neke stvari.

Najveci problem je sto neko shvata Bibliju bukvalno, tada dolazi do filmova ovog tipa i nekih ekstemnih shvatanja vere, pravoslavlja pre svega. Ispasce jos da je vera zapravo vojska, da moram posto poto da se drzim pravila. Verujem zbog sebe, ne zbog drugih. Ako je greh sto ne postim, neka mi sude. Kad osetim potrebu za tim, posticu.

I da dodam. Neko je, mislim Filantrop, ismevao veru pricom o carobnom stapicu. Ljudi uzmu pa kazu, nisam glup da verujem u te gluposti, a ja mu kazem, al` nisi ni pametan kad ne shvatas sta znaci verovati. Vera ne trazi fizicki dokaz necega, jer bi tad postala cinjenica, onda vise ne bi moralo da se veruje u to. Vera hrani duh, daje nadu i snagu. Prazni ljudi ovo tesko mogu da shvate. Verovatno ce im moje reci biti smesne, ali pozvacu se na prethodnu recenicu.

Nisam ni ja neki mislilac, ali smatram da je ovo ispravno.

Пеки д џем
pre 11 minuta
Ја сам гледао то са ортацима још пре пар година, ваљали смо се по поду од смеха.

Meni, ateisti, je doslo da se prekrstim, i to tri puta!!!
Bolest da vece nema

Patrijarh Pavle je nadjoh na vikipediji "3. decembra 1990. izabran je za patrijarha Srpske pravoslavne crkve". Po meni njegova greska je sto 90-ih nije kontrolisao svoje popove koji su pozivali na rat, ubijanja, podjele, slikali se sa oruzijem i sl. Nije moguca da za to nije znao ili im nista nije mogao, to bi bilo kao da neko kaze da premijer ne zna sta mu rade ministri ili ne moze da ih kontrolise.Zelio je da bude blizi ljudima ali mislim da nije ucinio za njih sve sto je mogao.

@ Самхаин

ne vidim zasto je pogresno imati svoje misljenje.

Овај сајт са пастирима и овцама је врхунац интернета, више ништа није исто.

sad bacih pogled na ovaj video za implante :)
ja radim na razvoju protokola i predajnika za komunikaciju sa implantibilnim (ili na povrsini, ali dovoljno malim) senzorima koji ce se stavljati u i na teske pacijente kako bi doktor mogao maltene u svakom trenutku da pristupi vitalnim podacima tog pacijenta, ili da sam sistem podigne uzbunu i pozove hitnu pomoc ukoliko nesto nije u redu sa osobom, te bi ti ljudi mogli da imaju relativno normalan zivot a ne da sede u bolnici. i prvi bi dozvolio ovo da se na meni ugradi ako bi to pomoglo da imam normalan zivot.
o kazi mi pope dal sam gresan? :)

Kad se država konačno sekularizuje

To je nemoguća misija, pošto je religijsko razmišljanje čoveka uticalo na sve, pa i na stvaranje zakona.(Ne ubij, ne kradi...) Svetovno i duhovno su zajebano isprepletani i tu se ništa ne može.
Izabrao bih "Društveni paratiti", ali narod svojevoljno dozvoljava da ih neko keca u glavu(sami to traže), tako da nisu oni krivi.

talentovano_glup
E,sad,posto im se duh slabo uzdize,ali zato kita ne pravi pitanje

Tačno tako, to što pokušavaju(nisam ni ja siguran šta) je nemoguće postići, to je kao kad klinac gleda "Zmajevu kuglu" i utripuje se da postoji kame hame talas(klinac se urazumi posle nekoliko godina, a ovima nije dovoljno 2 milenijuma(hrišćanima)). Cela religija se bazira na tome da postoji duša(wtf?, ja vidim samo centralni nervni sistem, kao i kod nekih drugih životinja), da je čovek bitniji od životinja, i da je Isus(izmišljeni čovek) model za sve ljude. Da je moguće kontrolisati seksualni nagon, mi danas ne bi bili ovde. Ljudi se muče za ban badava, preispituju svoje akcije i morališu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Body_Area_Network

naravno, ovo bi znacilo da neko moze da vidi ne samo tvoj broj, nego stanje tvog srca, kolicinu secera u krvi i sta vec u svakom trenutku... a to je da kazemo mnogo licnije od nekog broja :)
ti implanti samo po sebi nisu zlo. nije krivac noz vec onaj ko ga koristi da sa njim zlo cini, tj oni klipovi bas i nemaju neke veze sa bilo cim...

To je nemoguća misija, pošto je religijsko razmišljanje čoveka uticalo na sve, pa i na stvaranje zakona.(Ne ubij, ne kradi...) Svetovno i duhovno su zajebano isprepletani i tu se ništa ne može.

Секуларизација државе је МОГУЋА мисија, те се ипак не бих сложио с тобом. Позната је ствар да су радни народи (народи са развијеном привредом) где је већина људи запослена, по правилу мање религиозни, јер немају времена за прекомерно бављење религијом од пословних обавеза и од обавеза у породици.

Овде, прво, много мали проценат становништва заиста РАДИ, а још мањи проценат је заиста посвећен породици или неким креатвним стварима.

------

Целте, најебо си као жути кад те довате. Има да те имплантирају на квадрат. :))