Prijava

A gde kuću Grofe? na Kosovu ili u Bg ili u Kraljevu ili u Nišu?..to mora se precizira

iako rizikujem da budem proglašen za izdajnika moram da kažem svoje mišljenje...Grofe ti si ga već čuo..celo Kosovo za dobru cifru... 50 hiljada evra po glavi stanovnika...400 milijardi evra, na ruke građanima Srbije...lepo svaki građanin na poštu, kao besplatne akcije...zar nije bolje da lepo uzmemo neku kintu nego ništa?

Bilo gde. Nemaš ti valjda, dvesta kuća.

Čuo sam ovo mišljenje, i mogu da ti kažem, da u kakvoj nadrealnoj državi živimo, i sa kakvim ljudima, nije ni to nemoguće. Ko Rusi što su Aljasku prodali, ali su im crkve pravoslavne tamo ostale.
Al nijednog Rusa tamo nema. (doduše možda ima neki lik da igra hokej)

nismo se razumeli..kuću na Kosovu koju nemam ne bih prodao...osim u paketu..celo Kosovo pa i kuća...

kuću u Bg koju nemam prodao bih po realnoj ceni...ovde ionako nikog ne bole tuki ko mu je prvi komšija...dešava se i da se ne poznaju..

kuću u Kraljevu koju nemam prodao bih za bar 3 puta veću cenu od realne...pa bi bila neka kintu i za komšiju...:)

itd...

Ја немам кућу. Ни имање. Ни кучета, ни мачета. Имам само гитару од покретне имовине. Не бих је продао ником, па ни шиптару. :))

Е, сад, да којим случајем имам кућу и да ми требају паре, болело би ме уво да ли је неко шиптар или не. Нисам ја крив што држава не уме да барата емигрантима.

Ostao sam dužan Džimiju odgovor na ovu kartu, zbrzo sam se malo pre...slažem se sa tim da država mora da povede dobru politiku o emigrantima i posedovaocima imovine. Ali mi smo šuplja država, šeta se ko kako oće.

Javio, dobro možemo ovde i da se nadmetamo za cenu Kosova. Sto posto su se i ovi iz vlade malo zajebavali sa tim...

Džimi, boli uvo nekog Šiptara za tvoju gitaru :))) tu si siguran. Takvi što ih zanimaju gitare, ne kupuju srpske kuće i njive.

jednog dana, naci ce se neko pametan na vlasti, i reci ce:
"jebite se siptari, evo vam Kosovo, pravite drzavu, postavljamo granicu i uvodimo vam vize za ulazak u Srbiju"
Sto kasnije bude to, to ce granica da bude severnije...

Ja sam cvrstog misljenja da drzava mora da se vodi razumom a ne emocijama... Kosovo je moralo biti izgubljeno, samom politikom koja je vodjena pre, a uz podatak da se siptari 5x brze razmnozavaju od srba. Verujte mi, znam im taktiku, potpuno istu ima katolicka crkva u Severnoj Irskoj. Ne pricaju javno, ali precutno se zna. Sto pre postavimo jasnu granicu i sprecimo dalji prodor, to cemo manje teritorije izgubiti. Ko zna... nekada u buducnosti, mozda i povratimo to, ali trenutno je pogresan stav Kosovo je Srbija... To ne pricaju ljudi vodjeni razumom, i to odgovara siptarima... Verujte mi.

Slažem se sa keltom od A do Ž.

iako sam ovde za irce, posto su ovde britanci oni koji su uzeli teritoriju, tako znam da nepostojanje jasne granice i sprecavanje migracije izmedju dve drzave omogucuje da oni koji se brze razmnozavaju na duzi period zauzimaju sve veci deo. tako ce u narednih 20ak godina i irska da se ujedini. cistim glasanjem, kad jednostavno gore bude viseo od 70% onih za ujedinjenje irske... sta da im radis? mi smo probali silom, pa eto sta je ispalo.

Čime se vi deco bavite. A ima li neko od vas u katastru registrovano nešto na svoje ime, makar zemlju u saksiji?

Tako je kelte, primera u svetu ima mnogo o tome, a nažalost primera imamo i kod nas. Reko sam, zadesiće nas bela smrt i gangrena će nas pojesti...Mada sam i ja često vođen emocijama oko toga.

DLZ, Trenutno ne. U stvari, fiksni telefon je jedan na moje ime, iz razumljivih razloga. ;)

Ја имам мач на моје име. Платио сам порез на њега и могу да га носим улицом кад год оћу.

Ja imam registrovan Diablo II.

Znači nas trojica i Džimi sa gitarom možemo da pregovaramo sa Šiptarima ;)

Sad tek vidim, kika boy ima zanimljiv predlog.

Možda izgleda šaljivo, ali ja mislim da je ovo vrlo ozbiljno pitanje. Dobra loša zla se pita da l neko od nas ima nešto registrovano na svoje ime - kakav promašaj! Pa nije u tome poenta, sasvim je nebitno šta ko od nas ima na svoje ime. Bitno je da ljudi u ovoj zemlji bukvalno kupuju teritoriju, a s obzirom na to da mi imamo iskustvo sa Kosovom koje je prvo prodato a zatim izgubljeno u ratu, moramo da razmišljamo o tome kako da nam se te greške ne ponove u nekim drugim oblastima za koje postoji realna opasnost. Ovo je bedna, siromašna, mala i nezaštićena zemlja, koja sebi ne sme da dozvoli lulsuz da dalje gubi teritoriju. Ali ako Beograd sa centralističkom diktaturom nastavi da guta Srbiju ne ostavljajući periferiji nikakvu perspektivu, onda i ne treba zamerati ljudima koji prodaju imovinu u nekim "nedođijama", onda će Srbija da se i formalno svede na Beogradski pašaluk. Ako se ne obezbedi ekonomska perspektiva za "ugrožene" regione, iz njih će se i poslednji Srbin iseliti. Inače, predsednik držžave, kao i bilo koji politički svesni pojedinac u zemlji, ne mora da ima čitavu državu upisanu u katastar na svoje ime da bi razmišljao o tome kako valja njom upravljati.

Inače se slažem sa keltom da treba povući jasnu granicu.

Sad da dođe neki šiptar u moj grad i naleti prvo na mene sa ponudom da kupi moju kuću, odbila bih bez obzira koliko novca nudi(osim u slučaju da moram da prodam iz neke nužde, to je drugo)
A, ako bih primetila da se šiptari brzinom svetlosti naseljavaju i kupuju zemljišta i kuće onda bi sigurno prodala sve što imam, naravno, gledala bi da im uzmem što više
jer, sigurno ne bih dozvolila sebi da me sami proteraju kroz koju godinu kad oni naprave većinu.
a zeku ne bih prodala ni za kakve pare!

Pametno zbori filantropofob, ovo je sasvim ozbiljno pitanje iako se ostali , pa i ja kao postavljač teme malo zajebavamo. A to što je pitala DLZ, nadam se i da se ona zezala. Ovo je ljudi goruće pitanje.

Sad smo kao ustoličili Patrijarha dole. Golema muda, da izvinu vernici.
On ako oće da uradi nešto nek sedi malo dole, i on i onaj Porfirije u RRA.
Možda je ovo na brzinu misao, ali za sada stojim iza nje.

Tasmanijska, kao i uvek logična i rečita.

Baš me zanima što ne naprave neku anketu ili emisiju sa ovim pitanjem.

Када би наша земља виша уложила у културно уздизање пограничних региона и национализам не би било тих проблема. Само што је наша култура и свест о нацији умрла са комунизмом. Тада није било шансе да неко од народа СФРЈ са стидом каже из које је земље. Имали смо сличну националну свест као Америка, тј. "ја сам Југословен па онда Србин, Хрват, Македонац...". Е када овде буде било "Ја сам Србин па онда Србијанац, Босанац, Црногорац, Мађар, Ром..." онда очекујте да се ово неће дешавати. Али, култура нам је затрована окретањем на запад и уништењем домаћих "брендова", као и немогућност интересовања становништва за културним националним уздизањем и величањем вредности ове државице.

Ово ће се једино десити када се уведе тотална децентрализација увоћењем аутономности градова као што је било у старој Грчкој. Федерација Полиса Србије = величање националне свести, схватање значаја онога што сваки град или област има, очување поменутог и масовна жеља за унапређењем привреде, сарадње и смањења криминала.

Е тада бих могао да продам земљу и ђаволу јер бих знао да може само да живи ту и ћути и ужива.

Dottere, otprilike se slažem, ali ja mislim da je ova zemlja otišla na reku bez povratka.

Ja bih da mi to koljemo, kume.