Prijava

Ne treba? A kako mislis da promenis njihove morbidne umove? Tako sto ce odlezati pola godine i nikom nista? Ako nema drugog nacina- uteraj im strah u kosti. Ruzno je, morbidno, ali funkcionise.
Bila sam na Pride Parade ovog leta u Kanadi. Ulice su bile prepune i gej i strejt ljudi, bila je jedna velika zurka. Ja sam isla sa drustvom od 10ak ljudi- svi strejt. Zabavljali smo se. Civilizovano. Ljudi ovde nisu plemenitiji nego ljudi u Srbiji. Jednostavno godine i godine i godine strogih zakona i ljudi shvate da nisu jaci od drzave i da ne mogu da povredjuju druge tek tako.

I ja sam protiv svakog divljanja ali sankcije ne treba da budu još gore od njihovih postupaka.

Јовичићу, ја мислим да не би тако размишљао да су теби опљачкали радњу или да је твоја жена била на прегледу мамографом у тренутку кад су напали.

Буди искрен и признај самом себи да си и ти једним делом себе звер која би тражила освету.

Искрено, да је моја жена била у том комбију који је нападнут, не бих могао да гарантујем да не бих тешко физички повредио некога у афекту.

sankcije ne treba da budu još gore od njihovih postupaka.

Slažem se sa Jovičićem. I sve je lepo napravljeno samo još kad bi funkciionisalo. Jednostavno sve koje su bili na ulicam pred sud, pa ni po babu ni po stričevima.

@ maja : Slažem se sa tvojom definicijom o demokratiji, ali ne vidim bolju alternativu.

Ima i nepismenih ljudi koji su prilično mudri.

A što se tiče kriminalaca, i njihov glas treba da bude jednako vrijedan, zato što je glasanje u mnogome intelektualni čin, tako da on, uprkos svojoj kriminalnoj sklonosti može logično da izabere stranku za koju će da glasa i za koju misli da je najbolja. To što je kriminalac ne znači da je glup. A s obzirom da ni jedna stranka otvoreno ne propagira kriminal, teško da će glasati za "svoje", tj, za kriminalce. A kad se malo bolje pogleda koliko ima lopovluka, krađe i korupcije u samoj politici, nije li još veća tragedija to što normalni ljudi glasaju za te iste kriminalce, nego da se kriminalcima da pravo glasa da glasaju za nekoga, ko bi možda bio i normalan i pošten?

Da li zaista smatras da ce kriminalci, iako ne sporim da su vrlo moguce inteligentni- cim su na slobodi, glasati za onoga ko moze nesto znacajno da promeni? Naravno da ne!

"Буди искрен и признај самом себи да си и ти једним делом себе звер која би тражила освету."

Jesam, naravno! Ali to bi bilo u afektu! A ne može se politika i zakoni donositi na osnovu onoga kako neko rezonuje dok je u afektu. Svi propisi i zakoni treba da se donose hladne glave.

Takođe, ne garantujem ni to da ne bi i ja sam nekada u nekom trenutku, ako bi zapao u takvo stanje svijesti, počinio neki vandalizam u gradu. Vjerovatno mi to nikada ne bi bilo normalno ponašanje niti navika. Ali u dovoljnom afektu, možda bi i ja mogao da se ponašam ko vandal ili huligan.

Toliko o afektu.

Takođe, ne garantujem ni to da ne bi i ja sam nekada u nekom trenutku, ako bi zapao u takvo stanje svijesti, počinio neki vandalizam u gradu.

жж

Е, али пази, ови што су извршили вандализам нису то урадили у афекту, већ су тако испланирали. Са намером су дошли у град да поломе нешто. То је разлика.

Kao što sam komentarisao na temi ''Narodna milicija'', preneću moje zapažanje i ovde:

Setite se Golog otoka... Prevaspitavali su matore ljude, koji su bili spremni život da daju za neku ideju, a neće li mlade i zelene...

Tu si već u pravu. Došli su s namjerom. Nisu u afektu.

Ali kada bi se uveli takvi zakoni i takav tretman kao što ti predlažeš, teško bi bilo utvrditi ko je od huligana bio u afektu, a ko ne.

I onda bi ja mogao jednako da nagrabusim ako jednom napravim neko teže sranje u afektu, kao neko ko to redovno radi van afekta.

Pod težim sranjem ne podrazumijevam ubistva i slično, nego eto neki vandalizam, razbijanje po gradu, tuča i sl.

Дакле, да ли сви људи треба да имају једнака права, ако се зна да веома мали проценат људи заиста доприноси друштву, а остали паразитирају на њиховом доприносу?

Наравно да не. Само погледајте како свесно уништавају своју државу чим им се укаже прилика.

с обзиром на то да смо закључили да су Американци, Срби, Црногорци, Хрвати, попови, бабе, паразити, мислим да се на основу тога може донети уопштени закључак да су сви људи паразити (дедукција или индукција, никако да запамтим ша је ша)

Ja nisam parazit... ja sam člankovita glista!

A ta priča da su oni tukli "nevine studente, koji su mirno demonstrirali", je plasirana od strane "Otpora" i drugih tadašnjih, DOS-ovskih, medijskih mašina.

Апсолутно тачно. Типичан пример је паљење Скупштине 5. октобра. Чему то?

Jedno su studenti, a drugo je 5. oktobar. To je isti kurac bio ko ove sadašnje demonstracije kad degeni izadju da prave sranja.

Studenti nikad, ali nikad na svojim protestima nisu pravili probleme nikome osim sebi, jer su im kičmu lomili i za vreme Tita i za vreme Miloševića. I sada bi da imaju policiju, a ne pizde.

A što se tiče teme, sve je to daleko komplikovanije od toga da imamo divljake u populaciji i da treba da ih pretočimo u robove i to je to. Nisu oni izvor problema, nego posledica. Nisu oni što su juče žarili i palili rodjeni takvi, nego su vaspitavani na ulici gde vlada takav sistem vrednosti. Vaspitavali su ih oni nekoliko godina stariji, koje su vaspitali još stariji. I eto začaranog kruga.

Treba komplet promeniti sistem vrednosti. Raditi na kulturnom uzdizanju naroda, edukativnim filmovima, provlačenjem nekih normi kroz obrazovanje. Da u školi ne bude najbitnije da l' si doneo patike za fizičko. Treba da se radi dosta na deci, jer se tada najviše oblikuju.

Od koga ta deca da čuju da su i pederi ljudi? Od roditelja koji isto to misle?!

Mnogo je to komplikovano pitanje. Sad, možda modifikacija tvojih predloga Džimi može tu nešto da promeni, ali bi to bilo mnogo usiljeno. Ne treba nam tako nešto, jebiga. Ako se već nešto radi, nek bude odradjeno kako valja.

Ako se već nešto radi, nek bude odradjeno kako valja.

A, ako ne može, a ti pendrekom po kučmi, paj' da vi'š kako može...

опа, ја сад видим шта се све овде писало.. подржавам идеју о диктаторству паметних, или како је већ то тамо негде лепше речено. Ово је исто лепо речено

A kad se malo bolje pogleda koliko ima lopovluka, krađe i korupcije u samoj politici, nije li još veća tragedija to što normalni ljudi glasaju za te iste kriminalce

дакле не подржавам идеју да се било коме укине право гласа, просто треба променити људе ЗА које се гласа, мислим на све људе за које се може гласати. Много људи не гласа или гласа по принципу "изабраћу најмање зло". Е сад, како натерати нормалне људе да се бакћу политиком, немам појма.

Ljude treba tretirati jednom kometom veličine jupitera, ono samo da ponese zemlju, ne da je udari, nego samo da je smakne ono lagano