Prijava

Autor sa Vukajlije i sveže opaljen trim - ubitačna kombinacija. Prosek sa "Alexa" (novi dizajn sajta izbacuje ovaj info u dnu strane, nekoliko puta F5 i posrećiće vam se možda) kaže da je prosečni Vukajlijaš iz Čačka ili Jagodine, mlađi od 35, bez fakultetske diplome, detinjast, i čačka Vuku sa kućnog računara.

A ima li brkove? Jer to značajno menja stvar! Ako ne, onda si detinjasti lik bez fakulteta koji provodi dane na Vukajliji, jer su žirafa i Akva Park nešto manje zanimljivi (žirafa možda i ne!). Ako da, onda si brka. Zašto Ciga pušta brkove kad ide u vojsku? Da ga ne bi zvali Ciga, nego Brka. I to je istina! Čovek sa brkovima nije ni Vukajlijaš, ni srednjoškolac, ni slikar, ni student, ni Riba koji vodi Muzičku Slagalicu, čovek sa brkovima je uvek brka.

I da vam kažem - nit' su posebni gusti, nit su dlake toliko oštre da nedvosmisleno idu prema napred kad ih obriješ, ali otkako sam pustio brkove - žene me više ne posmatraju ni kao lepog, ni kao visokog, ni kao kratkokosog, ni kao smeđeg, crnog, ni bilo kako...samo kao brku. Pritom i sve one koje već poznajem! I sve se plaše brkova! Gledaju ih sa strahopoštovanjem! (kao scene sa čuvenim McGuffin-om iz filma Petparačke Priče, kofera iz kog nešto sija - e takvi su izrazi lica koji me vide - postepeni prelaz od iznenađenosti ka spokoju :))Baš zato što nisu oni zreli i savršeni brkovi, a ja ih ipak ćeram i ponašam se najnormalnije. Da ne pominjem da su izašli iz mode otprilike u doba osnivanja Pekabete. Rockstar peacocking jeste zasebna kategorija u kojoj sve funkcioniše po istom principu (o tome nećemo ovde), ali su brkovi odličan primer - smelo je, različito, estetski ne prijemčivo, ali ako sprovedeš kako treba - rezultat neuporediv sa bilo kojom frizurom ovog sveta! A pritom nisi sebi izvadio oko, znači nikakav egzibicionizam - imaš brkove, to je to.

Ko još ima brkove? (osim Milice, kako joj beše nick, ni ne znam više) Ko je na korak od toga da ih pusti? Znam da forumašenje podrazumeva izvesnu anonimnost, ali ko je još spreman da sa nama podeli fotografiju? Makar usta :)

Upozorenje: brkovi jednako deluju i na muškarce, pripremite se za pažnju u naletima kakve niste doživljavali.

Pisao sam moderatoru, mislim da je prikladnije da premestimo temu u "upoznavanje", ali ne mogu sam. Sačekajte sa postovima, biće gre'ota da se sve pobriše, ako uopšte može

Еј, човече, бркови су много моћна ствар. И стварно уливају страхопоштовање, то је тачно.

Ја тенутно и бркове и браду одржавам на некој стандардној дужини, тримујем их тако да буду неких 4-6 милиметара. Е, али има један период кад сам фурао фазон Лемија Килмистера:

http://farm2.static.flickr.com/1239/1307562036_f7ab6ccb1e.jpg

Јебига, јаки су ми и бркови и брада, па ми се може. :)) Кад нађем фотку, поставићу.

А једног дана ћу да будем кул брка, кад мало оматорим. Пушићу и лулу.

Пребацих у упознавање.

Пушићу и лулу.

I ja to planiram iako sam nepušač. :)

I ja to planiram iako sam nepušač. :)

Тај рад. И ја сам непушач. Пропушићу са 60 година, тад ми здравље ионако неће требати, па ћу да пушим, дрогирам се и алкохолишем као блесав.

А цигарете су ионако геј. Фалусни симбол.

Мени жена неда да имам бркове... Каже да бих био смешан ко Гантери да неби могла да "општи" са мном од смеха. Тако да имам ону браду са бркевима што имају гусари неки...

Какав си ти то гусар кад ти жена не да да имаш бркове?

Имам их, али и браду. Фали ми дрвена нога. Папагај ми не треба јер она понавља увек исте ствари...

Stvarno Džimi dobar zaključak, ne postoji gusar bez brkova!

Како каже моји деда: Бркови и брада се не пуштају док не можеш после два дана небријања да нарежеш кроз тупу дрвену ХБ оловку.

Што се тиче пуштања, с обзиром на то да имам мало дужу косу, да пустим и бркове и браду личио би на Исуса... или на неког хипика... Не треба ми то. Само бркови на дугу косу не иду. Брада већ може, и то она јарећа, али је не носим дуже од пар дана, почне да ме нервира.

Džimi, a jel' kulje od cigareta kad motaš duvan? Pa držiš cigar na ivici usana?

Ja ideju o luli nisam batalio još posve, ali je osnovni plan, pošto sam u duvanjenju već godinama pripravnik, da sednem na Siciliji na neki panj i metem štap po bradu i kenjam dok prolaze mladi. Sa jednim drugarom dostojnim poziva. E, tu pašu brkovi...

I da se razumemo, brkovi i brada nisu brkovi. To je brada. Video sam par fotki na novoj temi, mnogi imaju potencijalan brk, ali svi uz to furaju i mrlju podno brade... To brkovi nesu.

Peki, kontam na šta ciljaš.

Ја се ложим на бркове и браду :) Пушћајте.

Ја имам риђу браду, а црнокос сам.

То је мало фуј.
У праву сте да уливају страхопоштовање.
Али, ипак, не могу свима да стоје и не уме свако да их носи, колико год безусловно да волиш неке ствари.
Пре неки дан сам видела неког папана на факсу, пустио бркове, оно је зло. Боље да има истетовирану кукачу на челу, мање би пажње привлачио.
Како знате да сте лик за бркове?

ja bi voleo da imam brkove i da ih sucem ceo dan i ako nem pojma sta to znaci al mi delue kul

Како знате да сте лик за бркове?

Кажу да бркови не иду уз пичкасте фаце и тако то. А морају да се слажу са карактером. Мора мало да си опак, ако хоћеш бркове.

http://irom.files.wordpress.com/2009/09/frank-zappa.jpg

То је мало фуј.

Не знаш ти шта жене воле.

Ја се ложим на бркове и браду :)

E sad mi žao što sam se brijao. xD