Prijava

Predlog je da pored naslova definicije koja je čist sleng stoji oznaka "sleng", i da u tabu definicije(ili negde drugde) bude skup istih. Da li je definicija sleng ili ne određivali bi moderatori.
Eto palo mi tako nešto na pamet pošto vidim da se sajt predstavlja kao "rečnik slenga", a u novim definicijama ga je skoro nemoguće sresti.
Za i protiv. Što i što ne?

За.
Је л' ја морам да поставим разлог за ''за''?

Ne moraš, ništa nije na moranje.. : )

За. Да не морам да слушам више јадиковке око сленга.

a u novim definicijama ga je skoro nemoguće sresti.

Nije nemoguće, ali je teško svakako. Kad se takva jedna defka izbaci prođe nezapaženo. Tridesetak ocena u proseku. Eventualno par ljudi ima koji će je primetiti i u roku od odmah ide na 356tu stranicu i zdravo... Ja prva ne vidim pola, a hoću... a da listam 20 strana da nađe, takvih pet i poa načitam se gluposti, ne mogu brate... Mogu samo da obiđem par autora redom, što i radim, ali šta sa onima koje ne znam... Zato ti je ideja super.

Apsolutno ZA!

Zadnje tri o slengu su mu baš modovi i obrisali. Ono jes da nisu bila svetska klasa ali opet,bolje u minusu nego u grobu.

E pa jbg, šta predlažeš onda. Ako to nije posao za modove, onda ne znam za koga je. A ovde prvenstveno mislim na starije definicije, one dokazano kvalitetne.

DObra predlog, mada sumnjam. Ne bih ja to tako etiketirao. Niko nije merodavan od nas da odlučuje šta je sleng a šta na primer, lokalizam, turcizam ili neka novokonponovana izreka, geg i slično. Jebiga.

Sajt je ovako ekstra. Čak ponekad izgleda kao da smo svi mi neki reperi koji bacaju neke rime i takmiče se ko će veći aplauz da dobije, isto tako je i sa definisanjem. Svako ima neki svoj fazon, poentu, ciljnu grupu....

SLeng je tu, i ostaće na sajtu.

Ne verujem da bi to nešto oduzelo sajtu, ili umanjilo vrednost drugih definicija. E sad, u pravu si za to da ne bi bilo lako svrstavati definicije u tu kategoriju. Sajt da je odličan 'vako, jeste, al' uvek ima mesta za poboljšanja. : )

Mala digresija: prvo doooobro razgraničite u svojoj glavi šta je sleng. Nisam do sada naišla na dva posta u kom su ljudi pokazali da razumeju značenje te reči.

Професорка, реците Ви онда народу шта је то.

Pa ovo bi moglo da nam pomogne da shvatimo. Koliko vidim, glavni problem je ko je kompetentan da to odluči..

Ја сам путпуно против! Мислим да треба да се оне друге етикетирају као несленг... То је лакше, него да се одреди шта је све сленг!

А и иначе сајт је "речник сленга" па би било мало глупо одвајати њега као мањину, иако то јесте. Може да се направи и једна страница која ће имати одабране сленг дефке... пошто вицеви иду на ону другу!

Професорка, реците Ви онда народу шта је то.

и мене интересује... не зајебавам се

За. Да не морам да слушам више јадиковке око сленга.

ja ljudi znam sta je sleng. dobar kad ga cujem na ulici. Ove nus produkte i vuka sleng. Ja ne znam sta je to mada predpostavljam da je to produkt viiiiiiska vremena i hiperaktivnosti mozga. Urenbes kombinacija priblicno dzemu i majonezu namazanom na isto parce hleba. bljaks.
ja sam za tu oznaku. da ne citam gluposti!
ZA

nema smisla ovo... definicija ako je dobra ona je dobra, pa bilo da definise sleng ili ne.
ako je losa ona je losa takodje bez obzira da li je sleng.
budite malko kreativniji i duhovitiji kada definisete sleng, i ne trebaju mu nikakve oznake... nece proci nezapazeno.

nece proci nezapazeno.

Ти као да си модератор на фејсбуку...

Koliko vidim, glavni problem je ko je kompetentan da to odluči..

Mislio sam na selektovanje. Naravno da moderatori znaju šta je sleng, pobogu:)

nece proci nezapazeno.
Ти као да си модератор на фејсбуку...

a?