Prijava

Прво да изјавим да у уводу на овој теми нећу кукати због дефиниција које се тамо постављају. Циљ је потпуно другачији.

Наиме, постоји велики проблем са тренутном поставком дефиниција и општи проблем прочитаности тј оцењености дефиниција.

Видим да је мод екипа одлучила да распише конкурс за најбоље дефиниције и у то укључили остале ауторе, вероватно да би се стекао утисак како народ бира! Међутим то ствара контра ефекат пошто сад ни оних 15 које су истог дана кад су написане стављане на насловну не добијају шансу. Број је опао на свега 5 ако не и мање.

Мислим да је велика грешка то што ће се на насловну страну стављати дефиниције од пре две године, или дефиниције аутора који су већ популарни, типа Абраксуса, јер се његове дефиниције а и осталих виђенијих аутора свакако читају.

Проблем прочитаности, тј оцењености дефиницја.

Када је био систем омиљеновања, дефиниције су имале па сигурно за 70 посто виши укупан број оцена. Тај систем је, међутим, био склон разним малверзацијама и злоупотребама па је и логично било укинути га. Једина добра страна тог система била је та што су дефиниције које су се налазила на страници најомиљенијих биле дефиниције које су се написале у року од 24 сата.

Када би се увело правило да свака дефиниција која се напише и за коју модератор одлучи да иде на насловну, одстоји тамо рецимо 3 сата, или се једноставно на неки други начин мењају било би много више прочитаних, а самим тим и оцењених дефиниција.

Сврха сајта и јесте та популарност, многи су због тога и писали. Када би рецимо био уведен систем да се дефиниције само пишу без икаквих оцена сајт би изгубио вероватно 90 ако не и 100 посто чланова. А и сад људи губе жељу за писањем, ја први!

Мислим да је велика грешка то што ће се на насловну страну стављати дефиниције од пре две године, или дефиниције аутора који су већ популарни, типа Абраксуса, јер се његове дефиниције а и осталих виђенијих аутора свакако читају.

Slažem se u potpunosti, ko zna koliko kvalitetnih defki prođe neopaženo zbog starih defki, mogu da se nađu starije među odabraniam, ali da postoji poseban prozor ta stare odabrane a poseban za nove.

Inicijativu za javnim sugestijama definicija za odabrane smo pokrenuli milica, je i još nekoliko ljudi. Modovi su samo prihvatili! Smatram da je to pun pogodak pri ovom sistemu rada sajta.

Ma možeš da se buniš do prekosutra. Ja sam već odavno odustao i pišem za svoju dušu.

"ali da postoji poseban prozor ta stare odabrane a poseban za nove. "

Upravo to! To bi bio pun pogodak!

Inicijativu za javnim sugestijama definicija za odabrane smo pokrenuli milica, je i još nekoliko ljudi. Modovi su samo prihvatili! Smatram da je to pun pogodak pri ovom sistemu rada sajta.

Драго ми је што сте ви то покренули, али ми реци сврху тога да на насловну страну ставиш дефиницију која има скор 250 10 док ове које се данас избацују заврше дан са скором 15 3?

Mislio sam da ljudi ovde dolaze zbog pisanja i čitanja, a ne zbog poena.

Svrha? Bolje su! Drastično!

Sad ovako funkcioniše, meni to ne odgovara što se tiče skora nikako. Po starom mi je išlo savršeno. Sad ne mogu pera odbiti. Pravila su se promenila, sad ostaje samo da se nauči igrati po njima!

Svi dolaze i zbog jednog i zbog drugog, onaj ko kaže da mu poeni uopšte nisu bitni laže.

Pa nisu mi bitni, jer i ne mogu da ih dobijem. Znači ostaje mi pisanje i baš me briga.

Mislio sam da ljudi ovde dolaze zbog pisanja i čitanja, a ne zbog poena

док ове које се данас избацују заврше дан са скором 15 3

Шта мислиш колико људи је прочитало нешто на шта је неко, било ко од нас бацио инспирацију ако је то завршило са оваквим скором? Ај реално одговори!

Поента и јесте читање!

Ja sam prestao da čitam. Realno.

pa dobijanjem visokog skora i isticanjem defka ima veću šansu da bude pročitana

Френки, логична ствар да ћеш међу 200 000 дефиниција пронаћи бар 1000 вансеријских, али поента је да издвајаш од 300 дневно 50 или 60 које ваљају нечему и да их пустиш да се прочитају!

Ako su dobre izaćiće na naslovu i sa tim skorom. Možda za tri godine, nikad se ne zna.

Mislio sam da ljudi ovde dolaze zbog pisanja i čitanja, a ne zbog poena.

Поента и јесте читање!

Opet se slažem sa mANIJAKOM, skor je uglavnom merilo koliko je ljudi defku pročitalo, tako da koja je poenta pisanja definicija ako njih pročita recimo 10 čoveka a one od pre dve godine se ponavlljaju svakog dana stičući auditorijum od nekoliko stotina, znači stare dobre guše nove dobre, i ako mnogo starijih vukajlijača tvrdi da je kvalitet pisanja mnogo gori nego nekad (ne znam kako je bilo nekad tako da neću da komentarišem to vreme), pa opet to ne znači da su dobri autori prestali sa pisanjem i da neki novo-pečeni vukajlijaši ne mogu da napišu defku dostojnu da objektivno uđe u odabrane.

Koliko god glupo zvuči. Zaliha matorih definicija je ograničena. Potrošiće se!

Ponavljam :)

"treba da postoji poseban prozor ta stare odabrane a poseban za nove odabrane. "

Koliko god glupo zvuči. Zaliha matorih definicija je ograničena. Potrošiće se!

Neće, zato što definicije koje sada guše ove ''matore'' za nedelju dve i same spadaju u iste, tako da će defke koje zasluže ulazak u odabrane opet doći u odabrane sa zakašnjenjem od mesec dva, što ne bi bilo toliko loše da sve jednom dođu na odabranu, međutim negde oko svega 20 % će stići među odabrane a da im je tu i mesto, ovih 80% će nezasluženo ostati neprimećeno.

Ne kapiram svrhu izbacivanja u prvi plan definicija starih po 2 godine.One su već ocenjene i prošle kako su prošle.Treba dati šansu novim definicijama koje se trenutno pišu.A one su slabo ocenjene i nepročitane.