Prijava

Da li nedostatak programa popunjavaju španskim serijama? Da li su jeftine pa ih stalno kupuju? Ili su do te mere nemaštoviti? Da li ih iko uopšte gleda? Da li ste vi ikad pratili ijednu bar devedesetih. Ja sam obožavao Zlobnicu. :)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs115.snc4/36094_126687254038578_118055114901792_132479_2088522_n.jpg

Da li nedostatak programa popunjava spanska serija
Da
Ne znam dal su jeftine al mora da se gledaju cim ih forsiraju toliko
jedina spanska serija koju sam gledao je rubi i to dok smo imali samo jedan tv

Gledao sam: Zlobnicu, Pravo na ljubav, Alisiju (La Viuda de Blanco), Rosalindu, Uljez i to je to otprilike. Možda još neku, ali se ne sjećam. Pratio sam te serije tamo negdje od 1998/99 pa do 2001/02. Od tada više ne gledam.

Sve su one jako stereotipne i sve su rađene po teškom šablonu i vrlo predvidljive, ali po meni i nisu baš toliko loše, preko njih se susrećemo sa jednom drugom kulturom, vidimo malo kakvi su običaji i društvo u Meksiku i ostatku Latinske Amerike, naučimo pomalo španski, a s obzirom da te serije obiluju vrlo gadnim negativcima, za djecu i omladinu možda nije loše da vide kakvih sve ljudi ima i na kakve su sve mahinacije i manipulacije spremni, što je sve u tim serijama prikazano, doduše opet malo kičasto, pretjerano i iskarikirano.

Takođe, sve su te serije u suštini bajke, samo bez klasičnih elemenata - babaroge, vještince, vilenjaci (mada ima i toga u pojedinim), dakle borba dobra i zla, na kraju uvijek pobjeđuje dobro i ljubav itd.

Očigledno ljudi to vole gledati, naročito žene i zato su zastupljene u programu. Ne smatram ih društvenim parazitima, ali, naravno, nisu ni neki kvalitet.

Bar je gotiva to što ima jako zgodnih ženskih u tim serijama!

Uuuuu Pravo na ljubav je bila odlična! Ke podrade sirteee, tampegado ladoooooo...

Španske su sranje, imala je ona jedna sa plesačima, totalno dukatlijaška, nisam je gled'o.

Meksičke nisu loše, kako koja, ima ih dosta što smaraju. Venecuelanske su najkul, najbolje kokare imaju. Čak su se i Kolumbijske pokazale kao do jaja, pošto se obično trpaju po nekim livadama a to me podseća na Miroslava Ilića.

Tulumbać, ovdje kad se kaže "španske" niko ni ne misli na španske, već na latinoameričke. Greška je u samom naslovu ;)

Ја сам гледао Јудину жену, које је то лудило од серије било. Хорор-сапуница. :)

Pa dobro Jovičiću, postoje i španske, pa rekoh da kažem i na tu temu.

Argentinske, indijske, brazilske, turske, marokanske i ostala govna su čista govna.

Izuzev Bruna Mezenge. On je ipak kralj stočara. Ajmo Šarujlooo

Izuzev Bruna Mezenge. On je ipak kralj stočara. Ajmo Šarujlooo

Sećam se toga. Dobra serija. Matori jebač. Nešto kao Željko Samardžić.

Od pravih španskih sam gledao samo onu "Moje drage komšije" na b92, i veoma mi se svidela. Čuo sam da ima i nastavak, ali nisu ga još puštali kod nas jbg.

Od ovih Latino se sećam ovog Stočara kao kroz maglu(dobra), još jedne brazilske kojoj se imena ne mogu setiti i mislim Ljovisne(i to je bilo baš davno). Al jedino Rubi pamtim da sam odgledao skroz i bila je baš gotivna serija, a i puštali su je relativno skoro. A imala i onu dojajnu špicu. Muher de nadje, muher de todos muher ke mata...
http://www.youtube.com/watch?v=UQozPlW9ZKI