Prijava

(друштвени паразит или само стереотип? :)

Замолио бих вас да изразите своје мишљење по питању (а)саме Европске уније, (б) наше потребе чланства или само сарадње са њима.

Ако вас не мрзи и ако фитује у ваше ставове, одлучите се за неку од следећих теза (једна или више):

1. Без учлањења у ЕУ смо пропали, чланство по сваку цену!
2. Чланство у ЕУ је бајка, нова илузија којом нам се испира мозак и коју ћемо скупо платити, треба сарађивати али до мере која нам одговара
3. Чланство у Европској Унији је супер, али они нас тамо неће
4. Усташко-ватиканско-јудео-нацистичко педерска организација са обрисима сатанизма, бићемо њоме проклети и нестаћемо
5. Чланство у ЕУ је само још једна од трулих фора домаћих политичара, чекање Годоа, обећано решење свих проблема само кад се једном деси а десиће се никада

А сад, да изађемо из домаћег оквира, сама Европска Унија је:

а) Цивилизацијски пројекат уједињења свих европских држава, начин да се једном за свагда окончају ратови и конфликти на тлу Европе
б) Начин да европске државе изађу из сенке УСА
в)Фора коју су традиционално најјаче и најутицајније европске државе (Б. Британија, Немачка, Француска) продале осталим европским државама како би само повећале своју снагу, доминацију и утицај.

Za ovo drugo ne znam, al' ovo prvo pod 4 obavezno!!!

Усташко-ватиканско-јудео-нацистичко педерска организација са обрисима сатанизма, бићемо њоме проклети и нестаћемо

Rekli Otac Joil i Otac Srboljub.
Otac Srboljub BOGOTAC!

Ma jebeš Evropsku Uniju.

Sa njima treba sarađivati, nastojati što više iskoristiti je, malo im se uvući i u dupe, ali ne previše, sačuvati dostojanstvo, a samo članstvo je čista formalnost. Kad (tj. ako) postanemo država državom moliće nas da uđemo u EU. A do tada i kad bi ušli ništa se fundamentalno ne bi promijenilo. Pogledajte Bugarsku, Rumuniju, njima je standard otprilike ko i kod nas, a u EU su.
Neke od najrazvijenijih zemalja u Evropi uopšte nisu članice.

Tom Ripli, ovo je bio preliminarni odgovor, kasnije ću malo detaljnije.

Samo da kažem za prvo pitanje:

glasam za predloge 2 i 5 i donekle 4 jer sa tim teorijama zavjere nikad nisam načisto, možda tu i ima malo istine, nikad se ne zna

Za drugo pitanje:

mislim da je ipak pod A, ali pitanje je šta stoji iza te ideje - masoni, satanizam, ko zna? Možda sam i ja paranoik.

B - nije sigurno jer sve su zemlje EU ustvari kolonije USA. Ekonomsko-vojno-kulturne kolonije.
No ipak se trude izboriti za neku nezavisnost.

V - mislim da takođe nije - najjače zemlje gledaju svoja posla, mislim da im nije stalo do neke dominacije nad Evropom, pogotovo znajući da su i onako u podređenom položaju u odnosu na SAD.

Šta ti misliš, Ripli?

JEDINO zbog čega bi EU bila korisna Srbiji su jasni zakoni i društvene norme, kojima bi se ovaj razuzdani narod sa neverovatno poremećenim sistemom vrednosti, malo doveo u red i što bi isti ti zakoni ograničili deo državne strukture koji naprosto pravi pravu otimačinu novca iz državnog budžeta.
Standard nam ne bi skočio, kao ni Rumuniji i Bugarskoj već tri godine.
Jedna jedina stvar nas može izvući iz socijalne bede i niskog standarda... BORBA PROTIV KORUPCIJE.
Onda kada budemo sprečili utaje poreza i pranje državnih para, tada ćemo uspeti. Nema jakog naroda bez jake države. Prvo država mora da ojača pa tek onda mi. Kada budemo obesili na Terazijama u Beogradu deset direktora koji su pokrali državu, onda ćemo videti koji će se sledeći usuditi da nešto ukrade. Uspeh = šerijatski zakon.

naprosto pravi pravu otimačinu novca iz državnog budžeta.

Pa, razmislite, onda... KO ima najveće koristi od ovog stanja, koje se ovako održava evo 20 godina, cirka?

A inače A i B; i 1 i 3.

Medikuse, sve ti je to tal... Potrebno je da se borimo...

Pod 2 i 4, naravno. Sve je to ionako naredila i zakuvala Amerika(staviti smajlija ili ne na hejt za Ameriku)
Mi smo mrtvi uđemo li u to sranje, mrtvi smo ionako ali to je pokop definitivni, kaput, kraj, di end. Jedina nada koja me još greje je ta da će se to sranje raspasti pre nego nas prime.
Ljudi pojma i nemaju šta je EU, samo ponavljaju kao omađijani tu reč a ta mantra u stvari je samo plan i program ovih sad što su odlučili da na tom sedlu jašu odavde do večnosti, Oče Naš i Zdravo Zorane i opla.
Pitajmo malo Mađare i Slovence, obične ljude šta im je donela EU.
Ako boga znate nemojte tamo-citat običnih ljudi da ne nabrajam primere, mrzi me, a i mislim da je ovde bilo samo pitanje da li ste ili niste zato neću.

Za ulazak u Eu sam ali kao sto rece jedan moj prof sa fakulteta nista ne smije biti bez alternative. Sto se teorija zavjere tice Balkan sta god neki o njemu mislili ne moze uticati na svjetsku politicku scenu. Sve i da je Eu Americka kolonija i ko zna sta jos na nas se to tesko moze toliko negativno odraziti.

2, 5, в.
Евроинтеграције су исто, ако не и горе једноумље од комунизма. А једноумље је увреда за разум.

Дјеца комуниста данас просипају флоскуле врло сличне оним које су њихови родитељи просипали на састанцима централног комитета и у обраћањима "радним људима, те свим народима и народностима Југославије."
Некадашња "реакција" и "империјалистичка банда" данас су клерофашисти и хулигани.
Некадашњи професори марксизма предају Демократију и људска права. Петокраку су замијениле жутокраке на плавој подлози. Више се не говори о бескласном друштву већ о друштву једнаких права и могућности за све.
Направљене су козметичке промјене, суштина је остала иста.
Али, све ће нам бити лакше уз помоћ наших европских пријатеља.

Некадашња "реакција" и "империјалистичка банда" данас су клерофашисти и хулигани.

Hoochie Coochie Man свака част за примећивање, потписујем. Да, и "националисти" су "реакција" и "империјалистичка банда".

Копи пејст комуснистичког јузер мануала, невероватно колико су исти.

Што се мене тиче, опције под 2 и под 5 су ми најближе, а на питање "шта је Европска Унија" заиста немам одговор. Не знам. Треба бити паметан...

Имамо кворум: 2 и 5, а из другог сектора В.

Свет је постао мешавина монопола и ризика- да би освајао територије, не мораш да убацујеш тенкиће, ту су Најк, Кока-Кола... Територије се освајају кешом.

Е, сад, ови бандити нам причају причице, скрећу теме на све могуће начина (ако почнем да набрајам, занећу се, па ћу и сам скренути са теме), а у ствари воде политику отвореног чмара са испуњавањем свега што им наложи ММФ. И има ту још свашта нешто...

Clanstvo ko prezivi i ko doceka. Bice za 3-5 godina.

Naše je carstvo nebesko, ..**beš kojekave unije. Ko oće s nama dobrodošao, a ostali mršte u uniju.

Samoubistvo EUtanazijom. Toplo se nadam da će se kučka raspasti pre nego mi stignemo na redaljku.

Aurora je pravi politicar.

Ulazak u EU nije u skladu sa srpskom narodnom epskom poezijom, a Srbi veoma vole da gude u gusle, pa mislim da bi se jedino EU zajebala ako bi primila Srbiju. Jedino ako Srbi shvate da je epici mesto u etnološkim zbornicima i školskim čitankama... Ali sumnjam. Nije mi jasno da li svi oni koji pljuju po EU misle da su se Danci, Portugalci i Grci npr. nepovratno sjebali kad su ušli tamo? Čini mi se da im je malo bolje nego nama. Ili veruju da bi tamo bilo loše samo nama, a ostalima dobro? Ne shvatam...

Eno ti Hajat Regency, pa budi mangup i odi tamo i naruči večeru i ostalo za sebe i ženu. Malo morgen! A i tamo ima Grka Danaca i ostalih stranaca. Kuš bre, gdje ti nije mjesto. Nauči koristiti escajg, kupi Armani, neš u farmerkama tamo, pa u Hajat. Mnogo si mi pametan, prepametan.
A ja odo u jebeni METRO da pazarim jeftino, a da nije kinesko. Aj zdravo