Prijava

Nije mi jasno da li svi oni koji pljuju po EU misle da su se Danci, Portugalci i Grci npr. nepovratno sjebali kad su ušli tamo? Čini mi se da im je malo bolje nego nama. Ili veruju da bi tamo bilo loše samo nama, a ostalima dobro? Ne shvatam...

šta misliš je li svim nabrojanim bilo bolje nego nama i pre EU?
Kakvu li ti epsku poeziju spominješ ovde i kakve veze to dvoje ima?
Kad se zalažeš za nešto onda nam navedi razloge zašto bismo mi tamo, imali smo i Jugoslaviju pa propade. I EU će propasti a s njima i svih naših promenjenih dvadeset dojč maraka u deset evrića. Propašće i tvorevina i novčanica jer je monetarni sistem smejurija.
........
Imaš li karticu za Metro edi;)))

Znam samo da smo mala i upropašćena zemlja koja ne može da se iščupa iz govana sama, pogotovo ako je okružena zemljama koje pomažu jedna drugoj, a ne Srbiji. Sjebani smo, i draće nas ko god stigne dok god ne stanemo pod neki kišobran. Znam i da je guslarski mentalitet "mi protiv svih, Bog sa nama" veoma prisutan u Srbiji, i koristio nam je u pizdu materinu. A da će EU da propadne... Jednom hoće, sve na kraju propada. Ali treba izvući koristi iz toga dok se može.

:)))) mda...nastavi tako da razmišljaš, šta da ti kažem, vidim da ti je mišljenje čvrsto i formirano, pravi kamen temeljac, kano stijena klisurina. Ne vredi to ni polugom pomerati.
Lepo je i kredit uzeti, pogotovo na dan isplate, ostale dane, godine i decenije vraćanja nisu ništa u poređenju s tim tzv.trenutkom sreće.

ja jedva čekam da se priključimo velikoj evropskoj porodici naroda, sve će biti drastično bolje, imaćemo šansu da se konačno uzjednačimo sa Bugarima ili Rumunima.

EU ruleZzZ 4 All Serbian FulZzz

bićemo pravi mali Evropljani kao mali Pocesta, iako smo sada više nalik Azijatima ili Egipćanima, ono lolo

@Aurora Jebi ga, moje mišljenje nije čvrsto kao klisurine, niti sam neki EU obožavatelj, ali muka mi od naše srpske osobine da svima odlučno kažemo NE. Posle svakog istorijskog NE bude nas u proseku po pola miliona manje, ili izgubimo neku teritoriju. Jebem mu sunce, recimo jednom kukavičko DA, pa ćutimo i smrdimo do neke povoljne prilike. Ovako odosmo u kurac.

Pa onda ne uzimaj olako što neko kontra kaže da mu odmah imputiraš odlučno NE i guslarsku epiku. Kukavičko DA nema veze s interesima.
Kurac je ono E U kurac, duplo golo, glavić. Nema tamo nikakve bogznakakve sreće, samo velikih kredita i zajmova a to sve možeš i bez EU.

Kurac je ono E U kurac, duplo golo, glavić.

LOLOLOLO

Jednostavno je: ako si u EU, ne mogu da te trte kao kad nisi u EU, jer u EU postoje neki jebeni zakoni i propisi koji regulišu međusobne odnose zemalja članica i propisuju određenu dozu solidarnosti. Kažu ljudi da su sad Rumuni i Bugari u istom sranju kao i mi, i to je neki argument. Alo, ljudi, ima li nekog ko se seća da su Rumuni dolazili kod nas da kopaju kanale, a Rumunke se prostituisale za hiljadu dinara? Bili smo jači od svih istočnoevropskih zemalja, a sad su sve te zemlje jače od nas. Da li je tome razlog što su te zemlje u EU? Ili je razlog to što su ti narodi vredniji od nas? Ili je razlog par naših istorijskih NE koji su nam navukli sranje u prošlih 20 godina? Ja stvarno ne znam.

Eutanazija bi bila da dignemo ruke od EU. Ovako koliko traju oni trajace i nase. Kad se UE raspadne bice novi ratovi, nove granice, pa sve Jovo-na-novo. I tako u ciklusima kao i do sada. Kolo istorije se uvek okrece. trololololo

Imam auroro Metro karticu. Ovi nikako da skontaju da nas niko ne zove u kolo gdje fakat ne pripadamo. Pa 50% naroda je funkcionalno nepismeno. Šta ćemo mi njima Bog vas neubio. Industrija nam u dupetu, nemamo ni love da kupujemo njihove gadžete (jelte) i ostala sranja koja se proizvode u Kini. Radnička klasa nam je neobrazovana, skupa. Pregazilo je vrijeme. Još bi da samoupravljaju, a to ne ide. EU traži, a i mi želimo da dostignemo neke njhove "standarde", a onda kada ih dotignemo (BND oko 7.000€, plate oko 1.000-1.500€, korupcija neprimjetna, pravosuđe nezavisno, siromaštvo na "tolerantnom" nivou , nezaposlenost manja od 10%, inflacija oko 4%, riješena granična pitanja sa susjedima), onda smo i sami sebi dovoljni, a ako hoćemo možemo i sa njima. Za sada smo na nivou: tamo Bramerc-ovamo Srbija. EU predstavlja tužilac. I vi se trpate i očekujete da nas prime. Pa ne možemo tamo ko odbačeni masan papir od bureka, jebo ga Iss. Ne možemo kao otirač (Bugarska, Rumunija, oni su sanitarni koridor prema Rusiji), a vi koji hoćete-glasajte za Čedu, on će vas sigurno odvesti, bar do Surčina. Ne radi se o našem inatu, nego NIKO nas ne zove, a i nije nam tamo mjesto.

EU je pičkin dim, vještačka tvorevina, napravljena iz čistih interesa. Čim nestane uglja i nafte ima da zarate k'o najgori. Paz' šta ti ka'em!

1. i 3. (pametni ljudi, šta će im bagra i beda iz tamo neke Srbije?) i A, B, V.

EU FTW!

Koliko je korisno, toliko i nije...
Ono što će uslediti je Bugarsko-Rumunski( objektivno gledano ) model u kojem jako mnogo ljudi odlazi u zapadnu Evropu jer na birou rada dobijaju tamo poslove, a i oni koji su zaposleni odlaze radi većih plata. Bugarska izuzev onog primorskog dela i većih gradova je napuštena ( selo koje sam posetio je poput onih iz Emisije Life after people), a sve se to dogodilo nakon prijema...
Sa druge strane sviđa mi se jer protivteži potpunoj Američkoj ekonomskoj dominaciji bar malo, a i kulturološkoj