Prijava

Инсирисан пљескавицом коју у овим тренуцима вари мој желудац, рекох да отворим ову тему како би се упознали са комбинацијама прилога које практикују Вукајлијаши.

Дакле, чиме се находите када бирате прилоге? Да ли увек практикујете исто, или волите да мешате и експериментишете? Да ли стављате лук?

Ево ја волим да нагурам све врсте поврћа - парадајз, купус и краставац, а додам и лук кад једем сам и кући. Некад волим да додам кечап, некад павлаку.

Да чујем вас.

Pavlka, urnebes, lik i ljuta tucana.

Pavlaka, majonez, kupus i vegeta.

павлака, урнебес и љута...
имам ортака с којим се такмичим ко може више љуте да стави у пљеску и сендвич...раднице на киоску, чим нас виде одмах спремају нову шерпицу љуте туцане...

Како кад...
Кечап, купус, помфрит, зелену салату, понекад урнебес, парадајз, краставац, лук скоро увек (заболе ме што другима смета, мени лепо, не морају да се друже са мном)...

Е да, помфрит кад дају, не може да изостане. Овде га само негде дају као прилог.

Eh, Peki, pa znaš valjda da je urnebes jedini pravi prilog za pljesku :)))

Džimi u tvojoj pljeskavici fali samo cvekla i ova što radi...

МрМун тражи да му ставе сперму у пљеску. :)
А за доручак маже сперму на леба.

Па прочитај последњи коментар са те дефиниције. :)

Džimi u tvojoj pljeskavici fali samo cvekla i ova što radi...

Њам!

Pavlaka,majonez,krastavci i da pljeskavica nije pljeskavica bez kokte

Pre je bilo standardno: pavlaka, senf, kečap, luk i krastavci, a sad volim da stavim urnebes, luk i neku salatu. Pomfrit ne volim ni na fotografiji, a kamoli kao prilog. :)

Znam, al' primer je do jaja :)))
Džimi, nagruvam ti jaja k'o gajde za ovo, znaš :P

Kečap, senf, ljuta.

Pavlaka u pljesku - odvrat.

E, al' zaboravio si da kažeš da mažem isključivo tvoju spermu. Kad smo kod toga, moraš da mi napuniš novu teglu, ova mi je pri kraju :)))))

Брате, успори мало! Не могу да пратим твој апетит! Чек још који дан па ћу да ти напуним. Мислим, теглу.

Ma, dobro, nije tol'ka frka, ima još na dnu tegle, biće za bar još dva mazanja :)))))

Kečap, senf, majonez, krastavci, ljuta i luk u zavisnosti od toga gde ću posle. :)